Uitslagen

Atletiek

Mannen, tienkamp: 1. Eaton (VSt) 8869 punten, 2. Hardee (VSt) 8671, 3. Suarez (Cub) 8523, 4. Van Alphen (Bel) 8447, 5. Warner (Can) 8442, 6. Freimuth (Dui), 11. Sintnicolaas 8034, 21. Vos 7805.

Vrouwen, speerwerpen: 1. Spotakova (Tsj) 69.55 meter, 2. Obergfoell (Dui) 65.16, 3. Stahl (Dui) 64.91.

4 x 100 meter: 1. VS 40,82, 2. Jamaica 41.41, 3. Oekraïne 42,04, 4. Nigeria 42,64, 5. Duitsland 46,67, 6. Nederland 42,70, 7. Brazilië 42,91, 8. Trinidad & Tobago niet gefinisht.

5000 meter: 1. Defar (Eth) 15.04,25, 2. Cheruiyot (Ken) 15.04,73, 3. Dibaba (Eth) 15.05,15, 4. Kipyego (Ken) 15.05,79, 5. Burka (Eth) 15.10.66

Basketbal

Mannen, halve finale: Spanje-Rusland 67-59.

Vrouwen, halve finale: Frankrijk - Rusland 81-64. Finale (zaterdag): Verenigde Staten - Frankrijk.

Beachvolleybal

Mannen, finale: Brink/Reckermann (Dui) - Cerutti/Rego (Bra) 2-1 (23-21 16-21 16-14).

Boksen

Mannen, halve finales, - 49 kg: Zou Shiming (Chi) - Paddy Barnes (Ier) 15 - 15 (Shiming na jurybeslissing), Kaeo Pongprayoon (Tha) - Dawid Ajrapetjan (Rus) 13 - 12

- 56 kg: John Joe Nevin (Ier) - Lázaro Álvares (Cub) 19 - 14, Luke Campbell (GBr) - Satoshi Shimizu (Jap) 20 - 11

- 64 kg: Roniel Iglesias (Cub) - Vincenzo Mangiacapre (Ita) 15 - 8, Denis Berintsjik (Oek) - Uranchimeg Munkh-Erdene (Mon) 29 - 21

- 91 kg: Teymur Mammadov (Azb) - Clemente Russo (Ita) 13-15, Oleksandr Usijk (Oek) - Tervel Poelev (Bul) 21 - 5

Handbal

Vrouwen, halve finale: Montenegro - Spanje 27-26. Finale (zaterdag): Noorwegen - Montenegro.

Hockey

Vrouwen, om de derde plaats: Groot-Brittanie - Nieuw-Zeeland 3-1, Om de vijfde plaats: Australië - China 2-0, Om de elfde plaats: België - Verenigde Staten 2-1.

Schoonspringen

Vrouwen, toren, 10 m: 1. Chen Ruolin (Chn) 422,30, 2. Broben (Aus) 366,50, 3. Pandelela-Rinong (Mal) 359,20.

Volleybal

Mannen, halve finale: Rusland - Bulgarije 1-3 (25-21, 25-15, 23-25, 25-23)

Wielrennen

BMX, mannen, finale: 1. Strombergs, 2. Sam Willoughby (Aus), 3. Oquendo (Col), 4. Raymon van der Biezen, 5. Twan van Gendt.

Vrouwen, finale: 1. Pajon (Col), 2. Walker (NZe), 3. Smulders.

Waterpolo

Vrouwen, finale: Verenigde Staten - Spanje 8-5; om derde plaats: Australië - Hongarije 13-11 n.v.

Worstelen

Mannen

- 74 kg, halve finale: Jordan Burroughs (VSt) - Denis Tsargoesj (Rus) 3-1, Sadegh Gourdazi (Irn) - Gabor Hatos (Hon) 3-0.

- 55 kg, halve finale: Dzjamal Otarsoeltanov (Rus) - Daulet Nijazbekov (Kaz) 3-1, Vladimer Chintsjegasjvili (Geo) - Sinichi Yumoto (Jap) 3-1.

Zeilen

Mannen, 470: 1. Blecher/Page (Aus) 22 punten, 2. Bithell/Patience (GBr) 30, 3. Calabrese/De la Fuente (Arg).

Vrouwen, 470: 1. Aleh/Powrie (NZe) 35 punten , 2. Mills/Clark (GBr) 51, 3. Westerhof/ Berkhout (Ned) 64.

Zwemmen

Open water, mannen, 10 km: 1. Mellouli (Tun) 1.49.55, 2. Lurz (Dui) 0.03, 3. Weinberger (Can) 0.05.

Synchroon, vrouwen. 1. Rusland 197.030, 2. China 194.010 punten, 3. Spanje 193.120

Voetbal

EREDIVSIE: Willem II - NAC 1-1, 79. Podevijn 1-0, 89. Lurling. Scheidsrechter Nijhuis. Toeschouwers: 14.000. Gele kaarten: Hadouir, Gudelj (NAC), Podevijn.

Wilem II: Meul, v.Buuren, v.d.Rijt, Haastrup, M.Piqué, Misidjan, H.Mulder, Haemhouts, Vossebelt, Höcher, Snijders (72. Podevijn).

NAC: Ten Rouwelaar, De Roover, Luijckx, Botteghin, Looms, Buijs, Gilissen (46. Hooi), Gudelj (86.Lasnik), Hadouir, Schalk (75. Janse), Lurling.

Wielrennen

Eneco Tour, vijfde etappe, Hoogerheide - Aalter: 1. Nizzolo (Ita)184,6 km in 4.10.20, 2. Roelandts (Bel), 3. Belletti (Ita) 4. Démare (Fra), 5. Boonen (Bel). Klassement: 1. Boonen (Bel) in 19.36.26, 2. Keukeleire (Bel) 0.01, 3. Chavanel (Fra) 0.02, 4. Terpstra, 5. Kristoff (Noo) 0.03.

undefined

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden