Stoomschip ss Rotterdam op weg naar Nederland
WILHELMSHAVEN (ANP) - Het stoomschip de ss Rotterdam is op weg naar Nederland. Het voormalig vlaggenschip van de Holland Amerika Lijn is zaterdagochtend om negen uur vertrokken uit het Duitse Wilhemshaven, waar het grondig is gerenoveerd.
Het schip arriveert waarschijnlijk maandagavond rond negen uur op zijn vaste ligplaats aan het Derde Katendrechtse Hoofd in Rotterdam. Op de gerenoveerde 'Rotterdam' is plaats voor een hotel, restaurants, een congreszaal. Ook gaat het onderdak bieden aan een opleidingscentrum van het Albeda College.
De ss Rotterdam dateert uit 1958 en is gebouwd op de werf van de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij. De binnenkant van het schip is volledig gerestaureerd in Wilhelmshaven. Het plaatwerk en de dekken werden eerder al hersteld in het Spaanse Cadiz, de asbestsanering vond plaats in het Pools Gdansk.
De Rotterdamse woningcorporatie Woonbron schat overigens meer dan 140 miljoen te hebben geïnvesteerd in het cruiseschip.