SPORTAGENDA VAN HET JAAR 1996

4-6 Kunstrijden NK, Zoetermeer..

JANUARI

4-7 Volleybal Ol. kwal.toernooi (v), Bremen

6 Judo NK alle categorieën, Den Bosch

6-7 Schaatsen NK allround (m/v), Den Haag

7-14 Zaalvoetbal EK, Cordoba

10-14 Tafeltennis Ol. kwal. (enkel), Manchester

12-28 Schaken Hoogovens-toernooi, Wijk aan Zee

15-28 Tennis Open Aus. kamp., Melbourne

19-21 Schaatsen EK, allround (m/v), Heerenveen

19-28 Hockey Ol. kwal.toernooi (m), Barcelona

22-28 Kunstrijden EK, Sofia

26-28 Squash NK, Amsterdam

27-28 Schaatsen NK sprint (m/v), Assen

27-28 Schermen Neêrland Trophée (v), Den Haag

31-4 feb Tafeltennis Europese Top-12, Eindhoven

FEBRUARI

2-4 Schaatsen WK allround (m/v), Inzell

3-4 Wielrennen WK veldrijden, Montreuil (Fr)

3-4 Badminton NK, Den Bosch

4 Zaalkorfbal België- Nederland, Deurne

6 Voetbal Supercup, Zaragoza - Ajax, Zaragoza

9-11 Tennis Davis Cup India - Nederland, Jaipur

10-11 Tafeltennis Ol. kwal. (dubbel), Frankrijk

10-11 Schaatsen NK afstanden, Groningen

10-11 Shorttrack NK, Amsterdam

10-18 Waterpolo Ol. kwal.toernooi (m), Berlijn

11-18 Cricket WK, India

11-25 Skiën WK alpine, Sierra Nevada (Sp)

14 Voetbal Nederland - België (oefenduel)

17-18 Schaatsen WK sprint (m/v), Heerenveen

17-18 Voetbal Kwartfinales KNVB-beker

20 Voetbal Supercup, Ajax - Zaragoza, Amsterdam

24 Schaatsen Finale KNSB-beker marathon, Assen

24-25 Shorttrack Open NK, Groningen

24-25 Atletiek NK indoor, Den Haag

MAART

1-3 Schaatsen Finale WB sprint (m/v), Calgary

1-3 Shorttrack WK individueel, Den Haag

2 Wielrennen Omloop Het Volk, België

2-3 Tafeltennis NK, Rotterdam

3 Atletiek NK veldloop, Tilburg

4-10 Tennis ABN AMRO toernooi, Rotterdam

5+19 Voetbal KF UEFA Cup: Barcelona - PSV

6+20 Voetbal KF Champ. League, Dortmund - Ajax

6-10 Skiën Finale WB alpine, Lillehammer

7+21 Voetbal KF ECII: Mönchengladb. - Feyenoord

8-10 Atletiek EK indoor, Stockholm

9-10 Schaatsen NK afstanden 500/1000 m, Groningen

10 Autosport GP van Australië, Melbourne

10-17 Wielrennen Parijs-Nice

13-17 Biljarten EK bandstoten, Wijchen

13-20 Wielrennen Tirreno-Adriatico, Italië

14-17 Paardesport Indoor Brabant, Den Bosch

15-17 Schaatsen WK afstanden, Hamar

17-24 Kunstrijden WK, Edmonton

21-1 apr Schaken VSB schaaktoernooi, Amsterdam

21-24 Biljarten EK artistiek, Niederanven

23 Atletiek WK veldloop, Stellenbosch

23 Zaalkorfbal Finale, Rotterdam

23 Wielrennen Milaan-San Remo

27 Voetbal Halve finales KNVB-beker

30-13 apr Dammen NK (m), Steenwijk

31 Atletiek City-Pier-City Loop

31 Autosport GP van Brazilië

31 Motorsport GP Ned./250cc (cross), Valkenswaard

APRIL

2+16 Voetbal HF UEFA Cup

3+17 Voetbal HF Champions League

4+18 Voetbal HF EC II

5-7 Tennis Davis Cup, tweede ronde

7 Autosport GP van Argentinië

7 Wielrennen Ronde van Vlaanderen

10 Wielrennen Gent-Wevelgem

10-20 IJshockey WK B-landen, Eindhoven

11-14 Golf US Masters, Augusta

14 Wielrennen Parijs-Roubaix

14-21 Badminton EK, Herning

15-21 Turnen WK (ind. en landen), San Juan (PR)

17 Wielrennen Waalse Pijl

17-21 Paardesport Finale WB springruiters, Genève

21 Wielrennen Luik-Bastenaken-Luik

21-5 mei IJshockey WK A-landen, Wenen

24 Voetbal Nederland-Duitsland, Rotterdam

27 Wielrennen Amstel Gold Race

27-28 Tennis Fed Cup (v) Ned-Aus, Kampen

27-7 mei Tafeltennis EK, Bratislava

28 Atletiek Marathon, Rotterdam

28 Autosport GP van Europa, Nürburgring

29-4 mei Tennis NK, Amsterdam

MEI

1+15 Voetbal Finale UEFA Cup (twee duels)

1-4 Squash EK landen, Amsterdam

3-5 Biljarten EK driebanden (CEB)

5 Autosport GP van San Marino, Imola

8 Voetbal Finale EC II, Brussel

9-12 Turnen EK (m), Kopenhagen

12 Motorsport GP Ned./125cc (cross), Lichtenvoorde

16 Voetbal Finale KNVB-beker

16-19 Turnen EK (v), Birmingham (Eng)

16-19 Judo EK (m/v), Den Haag

16-26 Wielrennen Olympia's Ronde van Nederland

17-26 Badminton WK landen, Hongkong

18-19 Atletiek NK meerkamp, Enschede

19-9 juni Wielrennen Ronde van Italië

19 Autosport GP van Monaco

22 Voetbal Finale Champions League, Rome

22-26 Zeilen Spa-regatta, Medemblik

27 Atletiek Adriaan Paulen Memorial, Hengelo

27-9 juni Tennis Open Franse kamp., Roland Garros

31-2 juni Atletiek NK baan, Den Haag

JUNI

2 Autosport GP van Spanje

7-9 Roeien Ol. kwalificaties, Luzern

7-9 Paardesport NK dressuur, Waalwijk

7-9 Zwemmen NK

7-19 Schaken NK (m), Amsterdam

8-9 Turnen NK (m/v), Deventer

8-30 Voetbal Eindronde EK, Engeland

10 Voetbal EK, Nederland-Schotland, Birmingham

10-16 Tennis Toernooi (m), Rosmalen

13 Voetbal EK, Nederland-Zwitserl, Birmingham

14-17 Paardesport NK springruiters, Hoofddorp

16 Autosport GP van Canada

16 Motorsport GP van Ned./500cc (cross), Berghem

17-22 Tennis Toernooi (v), Rosmalen

17-23 Handboog EK, Kransjka Gora

18 Voetbal EK, Nederland-Engeland, Londen

22-23 Voetbal EK, kwartfinales

22-23 Roeien Holland Beker, Bosbaan, A'dam

23 Wielrennen NK weg, Meerssen

24-7 juli Tennis Wimbledon

25-30 Volleybal Finale World League (m), Rotterdam

26 Voetbal EK, halve finales

26-27 Schieten EK kleiduiven, Tallinn (Est)

28-7 juli Honkbal Haarlemse Honkbalweek

29 Motorsport GP van Ned., wegraces (TT), Assen

29-21 juli Wielrennen Ronde van Frankrijk

30 Voetbal EK, finale

30 Autosport GP van Frankrijk

JULI

14 Autosport GP van Engeland

15-20 Cricket EK, Denemarken

20-4 aug Olympische Spelen, Atlanta

25-28 Golf Open NK, Hilversum

28 Autosport GP van Duitsland

29-4 aug Tennis Open NK, Amsterdam AUGUSTUS

2-10 Dammen Open NK, Brunssum

10 Wielrennen San Sebastian (WB), Spanje

11 Autosport GP van Hongarije

14-25 Wielrennen Tour Féminin, Frankrijk

18 Voetbal Supercup, Amsterdam

18 Wielrennen Ronde van Groot-Brittannië (WB)

22-25 Paardesport CHIO, Rotterdam

24-25 Kanoën WK marathon, Zweden

25 Autosport GP van België

25 Motorsport GP van Nederland, zijspan, Mill

25 Wielrennen Kampioenschap van Zürich (WB)

26-8 sept Tennis US Open, New York

27-31 Wielrennen Ronde van Nederland

SEPTEMBER

7 Atletiek Finale GP-circuit

7-8 Kanoën NK kortebaan, Amsterdam

7-29 Wielrennen Ronde van Spanje

8 Autosport GP van Italië

10+14 Voetbal UEFA Cup, eerste ronde

11 Voetbal Champions League, eerste ronde

12+26 Voetbal Europa Cup II, eerste ronde

15 Motorsport GP van Spanje

22 Wielrennen WK ATB

22 Autosport GP van Portugal

25 Voetbal Champions League, tweede ronde

30-6 okt Badminton Open NK

OKTOBER

1-6 Biljarten Open NK driebanden, Oosterhout

2 Wielrennen WK tijdrijden (v), Zwitserland

2-6 Handbal WK kwalificatie

2-6 Judo Open NK

5+6 Wielrennen WK weg (m/v), Zwitserland

6 Motorsport GP van Argentinië

6-19 Squash WK (v), Kuala Lumpur

10-13 Boekelo NK military, Boekelo

13 Wielrennen Parijs-Tours (WB)

15+29 Voetbal UEFA Cup, tweede ronde

16 Voetbal Champions League, derde ronde

17+31 Voetbal Europa Cup II, tweede ronde

17-20 Squash EK (m/v)

19 Wielrennen Ronde van Lombardije (WB), Italië

19-20 Judo EK landenteams (m/v)

20 Veldkorfbal België - Nederland

27 Wielrennen Japan Cup (WB)

30 Voetbal Champions League, vierde ronde

31-3 nov Paardesport Jumping Amsterdam

NOVEMBER

3 Judo NK (m), Den Bosch

11-17 Tennis WK dubbel (m)

18-24 Tennis Masters (v), New York

18-24 Tennis Masters (m), Hannover

19+3 dec Voetbal UEFA Cup, derde ronde

20 Voetbal Champions League, vijfde ronde

20-24 Handbal Haarlemse handbalweek

23 Judo NK (v), Den Bosch

26-8 dec Zaalvoetbal WK, Spanje

29-1 dec Tennis Finale Davis Cup

DECEMBER

2-8 Tennis Grand Slam Cup, München

4 Voetbal Champions League, zesde ronde

13-15 Zwemmen NK

15 Atletiek EK veldloop, België

28 Badminton Finale NBB Cup

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 de Persgroep Nederland B.V. - alle rechten voorbehouden