SPORT EVENEMENTEN

JANUARI..

1-3: Kunstrijden, NK, Den Bosch

2: Marathonschaatsen, NK, Deventer

2-10: Darts, officieuze WK (Embassy), Frimley Green

8-10: Schaatsen, EK allround, Heerenveen

8-17: Zeilen, WK, Melbourne

8-9: Korfbal, Europa Cup, Praag

9: Judo, NK alle categorieën, Den Bosch

15-31: Schaken, Hoogovenstoernooi, Wijk aan Zee

16-17: Schaatsen, NK sprint, Groningen

16-17: Bobslee, EK, Winterberg

18-31: Tennis, Australian Open, Melbourne

20: IJshockey, bekerfinale Nijmegen - Tilburg, Eindhoven

20-24: Kunstrijden, EK, Praag

22-24: Shorttrack: EK, Oberstdorf, Duitsland

23-24: Schaatsen, WB-wedstrijden, Innsbruck

26-27: Schaaten, WB-wedstrijden, Collalbo

29-31: Squash: NK, Amsterdam

30: Marathonschaatsen, open NK, Plansee, Oostenrijk

30-31: Schaatsen, WB-wedstrijden, Berlijn

30-31: Veldrijden, WK, Poprad, Slowakije

30-14 feb: Ski, WK alpine, Vail, VS

FEBRUARI

2-14: Bobslee, WK, Cortina d'Ampezzo, Italië

3: Voetbal, KNVB-beker, achtste finales

5-7: Badminton, NK, Den Bosch

5-7: Schaatsen, WK allround, Hamar

5-14: Ski: WK biathlon, Konthiolathi, Finland

10: Voetbal, Portugal - Nederland, Lissabon

12-14: Tafeltennis, Europese toptwaalf, Kroatië

13-14: Zwemmen: NK sprint, Dordrecht

15-21: Tennis, ATP-toernooi, Rotterdam

18-28: Ski, WK Noordse disciplines, Ramsau, Oostenrijk

18-28: Skilopen, WK, Ramsau

20-21: Atletiek, NK indoor, Den Haag

20-21: Schaatsen, WK sprint, Calgary

20-21: Shorttrack, NK, Heerenveen

27: Wielrennen, Omloop Het Volk, België

27-28: Schaatsen, NK allround, Den Haag

MAART

1-7: Schieten, EK luchtgeweer en luchtpistool, Papendal

2: Voetbal, UEFA Cup, kwartfinales eerste wedstrijd

3: Voetbal, Champions League, kwartfinales (1)

4: Voetbal, Europa Cup bekerwinnaars, kwartfinales (1)

5-7: Atletiek, WK indoor, Maebashi, Japan

5-7: Karate, open NK, Den Haag

6: Marathonschaatsen, KNSB Cup, finale, Groningen

6-7: Schaaten, WB-wedstrijden, Inzell

6-7: Tafeltennis, NK, Utrecht

7: Autosport, GP van Australië, Melbourne

7. Veldlopen, NK, Heerde

10: Voetbal, KNVB-beker, kwartfinales

12-14: Schaatsen, WK afstanden, Heerenveen

12-14: Taekwondo, open NK, Nijmegen

13: Boksen, WK zwaargewicht, Lewis - Holyfield, New York

16: Voetbal, UEFA Cup, kwartfinales, returns

17: Voetbal, Champions League, kwartfinales, returns

18: Voetbal, Europa Cup bekerwinnaars, kwartfinales returns

18-21: Paardensport, Indoor Brabant, Den Bosch

19-21: Shorttrack, WK, Sofia

20: Korfbal, finale zaalseizoen, Rotterdam

20: Wielrennen, Milaan-San Remo

21-28: Kunstrijden, WK, Helsinki

27: Atletiek, NK halve marathon, Den Haag

27-28: Veldlopen, WK, Belfast

27-10 april: Dammen, NK, Huissen

28: Autosport, GP Argentinië

31: Voetbal, Nederland - Argentinië, Amsterdam

APRIL

1-4: Zwemmen, WK kortebaan, Hongkong

2-5: Hockey: Europa Cup-2, Amstelveen

2-4: Tennis, Davis Cup (1), Frankrijk - Nederland, Nimes

3-4: Judo, open NK, Den Bosch

4: Wielrennen, Ronde van Vlaanderen, België

5-11: IJshockey, WK C-groep, Eindhoven/Tilburg

6: Voetbal: UEFA Cup, halve finales, eerste wedstrijd

7: Voetbal: Champions League, halve finales (1)

8: Voetbal: Europa Cup-2, halve finales (1)

8-11: Golf, Masters, Augusta

8-11: Paardensport, finale wereldbeker dressuur, Dortmund

8-11: Schoonspringen, EK, Wenen

11: Autosport, GP Brazilië, Sao Paulo

11: Wielrennen, Parijs-Roubaix

14: Voetbal, KNVB-beker, halve finales

14: Wielrennen, Waalse Pijl

17: Basketbal, start play-offs NK

17-18: Tennis, Fed Cup, eerste ronde, Nederland - België

18: Atletiek, marathon, Rotterdam

18: Wielrennen, Luik-Bastenaken-Luik

20: Voetbal: UEFA Cup, halve finales, returns

21-25: Paardensport, finale wereldbeker springen, Göteborg

21: Voetbal: Champions League, halve finales, returns

22: Voetbal: Europa Cup-2, halve finales, returns

24: Wielrennen: Amstel Gold Race (WB). Nederland

28: Voetbal, Nederland - Marokko

29-9 mei: Tafeltennis, WK, Belgrado

MEI

1-16: IJshockey, WK A-groep, Noorwegen

2: Autosport, GP San Marino, Imola

2: Voetbal, KNVB-beker, finale, Rotterdam

10-23: Badminton, WK, Kopenhagen

12: Voetbal, finale UEFA Cup, Moskou

13: Voetbal, finale KNVB-beker, Rotterdam

15-6 juni: Wielrennen, Ronde van Italië

15-16: Kanovaren, Bosbaanregatta, Amsterdam

16: Autosport, GP Monaco, Monte Carlo

19: Voetbal, finale Europa Cup II, Birmingham

20-23: Judo, EK, Bratislava

21-24: Hockey, Europa Cup-1, Terrassa, Spanje

21-30: Wielrennen, Olympia's Ronde

23-24: Atletiek: NK meerkamp, Emmeloord

23-34: Voetbal, slotronde eredivisie

23-6 juni: Handbal, WK, mannen, Egypte

24-30: Waterpolo, FINA Cup, vrouwen, Winnipeg

24-6 juni: Tennis, open Franse kampioenschappen, Parijs

26: Voetbal, finale Champions League, Barcelona

26-30: Zeilen, int. Regatta, Medemblik

27-6 juni: Snooker, EK, Enschede

28- 6 juni: Basketbal, EK, vrouwen, Polen

29-30: Bowling, play-offs NK, Mill/Den Bosch

30: Autosport: GP Spanje, Barcelona

31: Atletiek: APM Memorial, Hengelo

JUNI

2-6: Taekwondo, WK, Edmonton

3-6: Paardensport, NK, Nijmegen

4-20: Cricket, WK, Engeland

5-6: Roeien, NK, Bosbaan, Amsterdam

5-6: Turnen, NK, Loon op Zand

10-20: Hockey, Champions Trophy, Brisbane

12-13: Kanovaren, NK, Bosbaan, Amsterdam

13-20: Algemeen, 108ste IOC-congres, Seoul

13-27: Bridge, EK viertallen, Malta

14-20: Tennis, grastoernooi, Rosmalen

15-20: Honkbal, Europa Cup-1, Parma

18-20: Paardensport, NK springruiters, Hoofddorp

18-20: Zwemmen, NK, Amersfoort

18-1 juli: Schaken, NK Rotterdam

19-20: Turnen, NK vrouwen, Nijmegen

21-3 juli: Baksetbal, EK, mannen, Frankrijk

21-4 juli: Tennis, Wimbledon, Londen

23: Wielrennen, NK tijdrijden

23-4 juli: Basketbal, EK mannen, Lyon/Pau/Parijs

25-27: Atletiek, NK, Apeldoorn

25-27: Roeien, Holland Beker, Bosbaan, Amsterdam

25-4 juli: Honkbal, World Port Tournament, Rotterdam

26: Motorsport, TT, Assen

27: Autosport, GP Frankrijk, Magny Cours

27: Wielrennen, NK weg, Meerssen

30-4 juli: Paardensport, EK dressuur, Papendal

JULI

1: Triatlon, EK olympische afstand, Madeira

1-4: Paardensport, EK dressuur, Arnhem

2-13: Algemeen, Universiade, Mallorca

3-25: Wielrennen, Tour de France

9-17: Korfbal, WK, Adelaide

6-11: Kanovaren, EK, vlakwater, Zagreb

10: Atletiek, Papendal Games, Arnhem

10-11: Triatlon, WK, Sater, Zweden

10-18: Korfbal, WK, Adelaide, Australië

11: Autosport, GP Engeland, Silvertone

12-17: Volleybal, World League, finale, Argentinië

14: Voetbal, kwalificatieronde Champions League

17: Triatlon, NK olympische afstand, Holten

19-24: Softbal, EK, Antwerpen

20-24: Wielrennen, NK baan, Alkmaar

21: Voetbal, kwalificatieronde Champions League

22-25: Golf, open NK, Hilversum

22-29: Handboogschieten, WK, Riom, Frankrijk

22-1 aug: Zwemmen, EK, Istanbul

23-1 aug: Honkbal, EK, Bologna/Parma/Rimini

25: Autosport, GP Oostenrijk, Spielberg

26-1 aug: Tennis, NK, Goirle

28: Voetbal, kwalificatieronde Champions League

31-1 aug: Triatlon, WK olympische afstand, München

31-1 aug: Kanovaren, WK, marathon, Györ, Hongarije

AUGUSTUS

1: Autosport, GP Duitsland, Hockenheim

2-8: Tennis, int. toernooi, Amsterdam

4: Voetbal, kwalificatieronde Champions League

7: Wielrennen, San Sebastian Classica

10: Voetbal, kwalificatie UEFA Cup

24: Voetbal, kwalificatie UEFA Cup

11: Voetbal, kwalificatie Champions League (met derde Nederlandse vertegenwoordiger)

12-15: Biljarten, WK driebanden, Bogota

15: Autosport, GP Hongarije, Boedapest

15: Voetbal, wedstrijd om Johan Cruijff-schaal, Amsterdam

15: Voetbal, kwalificatie Champions League (met derde Nederlandse vertegenwoordiger)

15: Wielrennen, HEW Cyclassics, Hamburg

15-29: Boksen, WK, Manilla

18-29: Hockey, EK vrouwen, Keulen

19-22: Paardensport, CHIO, Rotterdam

20-29: Atletiek, WK, Sevilla

22: Wielrennen, GP Zwitserland

22-29: Roeien, WK, St. Catharines, Canada

24: Voetbal, kwalificatie UEFA Cup

24-28: Wielrennen, Ronde van Nederland

24-30: Paardensport, EK springruiters, Hickstead

26-29: Kanovaren, WK vlakwater, Milaan

28-29: Atletiek, NK meerkamp, Assen

28-12 sep: Trampolinespringen, WK, Sun City

29: Autosport, GP België, Zolder

30-12 sep: Tennis, US open, New York

SEPTEMBER

1-12: Hockey, EK, mannen, Padova, Italië

1-23: Dammen, EK, Hoogezand

2-11: Waterpolo, EK, mannen, Florence

4: Triatlon, NK en EK, Almere

4: Voetbal, Nederland - België

4-5: Kanovaren, EK, marathon, Chorzow, Polen

4-10: Waterpolo, EK, vrouwen, Prato

4-26: Wielrennen, Ronde van Spanje

5: Handboogschieten, NK, Schijndel

9-12: Kanovaren, WK, slalom, La Seu d'Urgell, Spanje

6-12: Volleybal, EK, mannen, Oostenrijk

10-12: Wielrennen, WK op de baan, Milaan

11: Wielrennen, Parijs-Brussel

12: Autosport, GP Italië, Monza

14: Voetbal, eerste ronde UEFA Cup

15-16: Voetbal, Champions League, eerste ronde (1)

20-26: Mountainbike, WK MTB, Are

21-26: Volleybal, EK, vrouwen, Perugia en Rome

22-23: Voetbal, Champions League, eerste ronde (2)

26: Autosport, GP Luxemburg, Nürburgring

27- 3 okt: Tennis, Grand Slam Cup, München

28: Voetbal, eerste ronde UEFA Cup

29- 3 okt: Badminton, open NK, Den Bosch

29-30: Voetbal, Champions League, eerste ronde (3)

OKTOBER

1-6 nov, Rugby: WK, Wales

3: Wielrennen, Parijs-Tours

5-10: Wielrennen, WK op de weg, Treviso, Verona

7-10: Judo, WK, Birmingham

7-10: Military, NK, Boekelo

9: Kanovaren, NK slalom, Efteling, Kaatsheuvel

9-16: Turnen, WK, mannen en vrouwen, Tianjin

10: Atleitek, NK marathon, Eindhoven

16: Wielrennen, Ronde van Lombardije

17: Atletiek, marthon, Amsterdam

17: Autosport, GP Maleisië, Kuala Lumpur

20-24: Handbal, Holland-toernooi, vrouwen, Schiedam

20-21: Voetbal, Champions League, eerste ronde (4)

27-28: Voetbal, Champions League, eerste ronde (5)

30: Judo, NK, mannen, Den Bosch

31: Autosport, GP Japan, Suzuka

NOVEMBER

1-8: Schermen, WK, Seoul

3-4: Voetbal, Champions League, eerste ronde (6)

13: Judo, NK vrouwen, Den Bosch

15-21: Tennis, WK dubbelspel, Hartford

18-21: Paardensport, Jumping Amsterdam

22-28: Tennis, WK mannen, Hannover

23: Voetbal, UEFA Cup, derde ronde, eerste wedstrijden

24-25: Voetbal, Champions League, tweede ronde (1)

28-12 dec: Handbal, WK, vrouwen, Noorwegen en Denemarken

29: Boksen, finales NK, Rotterdam

29-1 dec: Tennis, finale Davis Cup

30: Voetbal, wereldbeker clubs, Tokio

DECEMBER

3-5: Tennis, Davis Cup, finale

7: Voetbal, UEFA Cup, derde ronde, returns

7-12: Biljarten, finale wereldbeker driebanden, Oosterhout

7-12: Tennis, Nederlandse Masters, Warmond

8-9: Voetbal, Champions League, tweede ronde (2)

8-11: Zwemmen, EK kortebaan, Lissabon

11-12: Turnen, NK clubs, Almere

12: Veldlopen, EK, Velenje, Slovenië

12: Voetbal, loting EK 2000, Brussel

15-19: Handbal, Handbalweek mannen, Haarlem

17-19: Tafeltennis, olymp. kwalif., dubbels, Rotterdam

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden