Schaatsen Schaken Tennis Voetbal Wielrennen

Schaatsen


HEERENVEEN: WK afstanden, mannen, 1000 meter: 1. Groothuis (Ned) 1.08,57, 2. Nuis (Ned) 1.08,79, 3. Davis (VSt) 1.08,83, 4. Morrison (Can) 1.09,04, 5. Mo Tae-bum (ZKo) 1.09,09, 6. Otterspeer (Ned) 1.09,55, 7. Gregg (Can) 1.09,73, 8. Schwarz (Dui) 1.09,75, 9. Jesin (Rus) 1.09,84, 10. Lalenkov (Rus) 1.09,94.


5000 meter: 1. Kramer (Ned) 6.13,87, 2. De Jong (Ned) 6.15,26, 3. Kuck (VSt) 6.16,28, 4. Blokhuijsen (Ned) 6.16,82, 5. Contin (Fra) 6.21,44, 6. Skobrev (Rus) 6.24,05, 7. Joeskov (Rus) 6.24,74, 8. Beckert (Dui) 6.26,25, 9. Geisreiter (Dui) 6.26,64, 10. Swings (Bel) 6.28,07.


Vrouwen, 1500 meter: 1. Nesbitt (Can) 1.56,07, 2. Wüst (Ned) 1.56,40, 3. De Vries (Ned) 1.57,08, 4. Klassen (Can) 1.57,30, 5. Lobisjeva (Rus) 1.58,13, 6. Valkenburg (Ned) 1.58,37, 7. Sjichova (Rus) 1.58,48, 8. Skokova (Rus) 1.58,66, 9. Takagi (Jap) 1.58,84, 10. Czerwonka (Pol) 1.58,88.


Schaken PLOVDIV: Europees kampioenschap, vierde ronde:belangrijkste resultaten: Pap (Hon) - Sokolov (Ned) 0-1, Andriasian (Arm) - Klein (Ned) ¿-¿, L'Ami (Ned) - Tomic (Bos) 1-0, Paichadze (Geo) - Giri (Ned) ¿-¿, Ernst (Ned) - Kadric (Bos) 1-0, Dobre (Roe) - Smeets (Ned) 0-1, Savtsjenko (Rus) - Jones (Eng) 0-1. Stand: 1. Jones 4, 18. Sokolov 3 ¿, 62. L'Ami 3, 66. Klein 2¿, 83. Ernst 2¿, 162. Giri 2, 210. Smeets 2.


Tennis


MIAMI: int. toernooi, mannen, tweede ronde: Melzer (Oos) - Haase (Ned) 7-6, 3-6, 6-4, Dolgopolov (Oek) - Veic (Kro) 6-4, 7-5, Simon (Fra) - Bautista (Spa) 6-4, 6-2, Murray (GB) - Falla (Col) 6-2, 6-3, Tsonga (Fra/6) - Malisse (Bel) 7-5, 7-5, Mayer (Dui/19) - Dodig (Kro) 6-4, 7-5.


Vrouwen: tweede ronde: Azarenka (WRu) - Krajicek (Ned) 6-3, 7-5


Voetbal


EREDIVISIE: Excelsior - FC Groningen 0-1. 18. Burnet 0-1


EERSTE DIVISIE: Emmen - Fortuna 0-4, Cambuur - Den Bosch 1-0, Zwolle - AGOVV 3-0, Helmond Sport - Go Ahead 5-1, Volendam - Sparta 1-0, Almere - Oss 3-2, Willem II - FC Dordrecht 1-1.


Wielrennen


HARELBEKE: E3-prijs: 1. Boonen (Bel) 203 km in 5.18.20, 2. Freire (Spa), 3. Eisel (Oos), 4. Duque (Col), 5. Vanmarcke (Bel), 6. Degenkolb (Dui), 7. Pichot (Fra), 8. Ballan (Ita), 9. Turgot (Ita), 10. Breschel (Den). Opgegeven: o.a. Tankink, Maaskant, Veelers, De Kort.


RONDE van CATALONIË: vijfde etappe: 1. Simon (Fra) 207,1 km in 4.58.27, 2. Uran (Col), 3. Szmyd (Pol); klassement: 1. Albasini (Zwi) 17.23.51, 2. Van Den Broeck 1.32, 3. Martin (Ier), 14. Kruijswijk, 17. Gesink 2.16.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.