Saoedi-Arabië: afzegging koning niet negatief bedoeld

Het op het nippertje genomen besluit van de Saoedische koning Salman om een topconferentie in de Verenigde Staten niet bij te wonen, is volgens de minister van Buitenlandse Zaken van Saoedi-Arabië niet bedoeld als 'onheus' signaal tegenover de VS. Dat meldt Al Jazeera.

Redactie
Koning Salman van Saoedi-Arabië. Beeld afp
Koning Salman van Saoedi-Arabië.Beeld afp

'Dit is op geen enkele manier gerelateerd aan enige vorm van onenigheid tussen de twee landen', verklaarde minister van Buitenlandse Zaken Adel al-Jubeir vanuit de Saoedische ambassade in Washington DC.

De afzegging van koning Salman kwam als een verrassing: vorige week liet de VS nog weten dat de koning een één-op-één gesprek met de Amerikaanse president Barack Obama zou hebben tijdens zijn bezoek.

De top is bedoeld om met Arabische regeringsleiders over regionale en bilaterale kwesties te praten, maar veel leiders slaan de top, die deze week in Camp David wordt gehouden, over.

In plaats van koning Salman bin Abdulaziz Al Saud stuurt Saoedi-Arabië kroonprins Mohammed bin Nayef naar de VS. Ook de minister van Defensie zal meegaan. Volgens de minister van Buitenlandse Zaken zijn zij 'de juiste mensen' om de topconferentie bij te wonen.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden