Samenstelling wielerploegen

BELGIË..

Lotto-Adecco

Manager: Christophe Sercu. Ploegleiders: Josepf Braeckevelt, Claude Criquielion, Walter Planckaert.

Renners: Mario Aerts, Serge Baguet, Jeroen Blijlevens (Ned), Christophe Brandt, Glenn d'Hollander, Hans de Clercq, Fabian de Waele, Nico Eeckhout, Gorik Gardeyn, Thierry Marichal, Guennadi Michailov (Rus), Roel Paulissen, Andrei Tsjmil, Kurt van de Wouwer, Hendrik van Dyck, Fulco van Gulik (Ned), Paul van Hyfte, Kurt van Laucker, Wesley van Speybrock, Ief Verbrugghe, Rik Verbrugghe, Steve Vermaut.

DENEMARKEN

CSC-World Online

Manager: Bjarne Riis. Ploegleiders: Alex Pedersen, Johnny Weltz, Christian Andersen.

Renners: Olivier Asmaker (Fr), Koen Beeckman (Bel), Michael Blaudzun, Francisco Javier Cerezo Perales (Sp), Marcelino Garcia Alonso (Sp), Bo Hamburger, Tristan Hoffman (Ned), Laurent Jalabert (Fr), Nicolas Jalabert (Fr), Raphael Jeune (Fr), René Jörgensen, Danny Jonassen, Nicolay Bo Larsen, Bjarke Nielsen, Michael Steen Nielsen, Jakob Storm Piil, Arvis Piziks (Let), Jacob Moe Rasmussen, Martin Rittsel (Zwe), Michael Sandstod, Nicki Sörensen, Rolf Sörensen.

DUITSLAND

Team Coast

Manager: Günther Dahms. Ploegleider: Wolfram Lindner. Renners: Stefan Adamsson (Zwe), Niki Aebersold (Zwi), Daniel Becke, Hans-Kurt Brand (Zwi), Anton Sjantir (Rus), Bekim Christensen (Den), Fernando Escartin Coti (Sp), Aitor Garmendia Arbilla (Sp), Mauro Gianetti (Zwi), Michael Giebelmann, Edoeard Gritsoen (Rus), Sascha Henrix, Frank Hoj (Den), Rolf Huser (Zwi), Roland Meier (Zwi), Lars Michaelsen (Den), Klaus Mutschler, Jason Phillips (Aus), Thorsten Rund, Raphael Schweda, Malte Urban, Christoph van Kleinsorgen, Alex Zülle (Zwi).

Team Deutsche Telekom

Manager: Walter Godefroot. Ploegleider: Rudy Pevenage.

Renners: Rolf Aldag, Robert Bartko, Udo Bölts, Alberto Elli (It), Gian Matteo Fagnini (It), Ralf Grabsch, Giuseppe Guerini (It), Jens Heppner, Torsten Hiekmann, Danilo Hondo, Kai Hundertmark, Matthias Kessler, Andreas Klier, Andreas Klöden, Kevin Livingston (VS), Giovanni Lombardi (It), Andrej Mizoerov (Kaz), Jan Schaffrath, Stephan Schreck, Roberto Sgambelluri (It), Gerhard Trampusch, Jan Ullrich, Aleksander Vinokoerov (Kaz), Steffen Wesemann, Erik Zabel.

FRANKRIJK

Crédit Agricole

Manager: Roger Legeay. Ploegleider: Denis Roux.

Renners: Magnus Backstedt (Zwe), Frédéric Bessy, Pierrick Fedrigo, Frédéric Finot, Fabrice Gougot, Sébastien Hinault, Thor Hushovd (Noo), Christopher Jenner, Bobby Julich (VS), Anthony Langella, Ludovic Martin, Anthony Morin, Jérôme Neuville, Stuart O'Grady (Aus), Benoît Poilvet, Jonathan Vaughters (VS), Jens Voigt (Dui).

Cofidis, le crédit par téléphone

Manager: Alain Bondue. Ploegleider: Bernard Quilfen.

Renners: Daniel Atienza Urendez (Sp), Sergej Beloesov (Kaz), Mickaël Bourgain, Médéric Clain, Peter Farazijn (Bel), Tom Flammang (Lux), Dmitri Fofonov (Kaz), Laurent Gane, Philippe Gaumont, Robert Hayles (GBr), Andrej Kivilev (Kaz), Stéphane Krafft, Claude Lamour, Yoann Le Boulanger, David Lefevre, Laurent Lefevre, Massimiliano Lelli (It), Angelo Lopeboselli (It), Nico Mattan (Bel), David Millar (GBr), David Moncoutié, Chris Peers (Bel), Jo Planckaert (Bel), Damien Pommereau, Christophe Rinero, Marek Rutkiewicz (Pol), Robert Sassone, Juris Silovs (Let), Jean-Michel Tessier, Janek Tombak (Est), Arnaud Tournant, Guido Trentin (It).

Festina

Manager: Gérard Graas. Ploegleider: Juan Martin Fernandez.

Renners: Stéphane Auge, Florent Brard, Angel Luis Casero Moreno (Sp), Rafael Casero Moreno (Sp), Pascal Chanteur, David Clinger (VS), Carlos Dacruz, Andy Flickinger, Felix M. Garcia Casas (Sp), Jaime Javier Hernandez Bertran (Sp), Michel Klinger (Zwi), André Korff (Dui), Francisco José Lara Ruiz (Sp), Pascal Lino, Laurent Madouas, Christophe Moreau, Luis Perez Rodriguez (Sp), David Plaza Romero (Sp), Arnaud Pretot, Steffen Radochla (Dui), José Luis Rebollo Aguado (Sp), Nicolas Reynaud, Iban Sastre Estevez (Sp), Sven Teutenberg (Dui), Juan Carlos Vicario Barbera (Sp), Marcel Wust (Dui).

ITALIË

Fassa Bortolo

Manager: Giancarlo Ferretti. Ploegleider: Alberto Volpi.

Renners: Fabio Baldato, Ivan Basso, Wladimir Belli, Filippo Casagrande, Francesco Casagrande, Marco Fincato, Dario Frigo, Leonardo Giordani, Volodimir Goestov (Oek), Sergej Ivanov (Rus), Kim Kirchen (Lux), Dmitri Konisjev (Rus), Nicola Loda, Luca Mazzanti, Andrea Peron, Alessandro Petacchi, Roberto Petito, Oscar Pozzi, Raimondas Rumsas (Lit), Paolo Tiralongo, Matteo Tosatto, Tadej Valjavec (Slv).

Lampre-Daikin

Manager: Giuseppe Saronni. Ploegleider: Pietro Algeri.

Renners: Matteo Algeri, Sergio Barbero, Raivis Belohvosciks (Let), Rubens Bertogliati (Zwi), Simone Bertoletti, Oscar Camenzind (Zwi), Massimo Codol, Marco Della Vedova, Ludo Dierckxsens (Bel), Matteo Frutti, Juan Manuel Garate (Sp), Robert Hunter (ZAf), Gabriele Missaglia, Luciano André Pagliarini Mendonca (Bra), Mariano Piccoli, Marco Pinotti, Marco Serpellini, Gilberto Simoni, Zbigniew Spruch (Pol), Jan Svorada (Tsj), Frank Vandenbroucke (Bel), Johan Verstrepen (Bel).

Liquigas-Pata

Manager: Fabio Bordonali. Ploegleider: Roberto Amadio.

Renners: Ramon Bianchi, Paolo Bono, Stefano Cattai, Daniele Contrini, Fausto Dotti, Gianni Faresin, Cristiano Frattini, Sergej Gontsjar (Oek), Fabio Malberti, Fabio Marchesin, Mirko Marini, Giancarlo Raimondi, Ellis Rastelli, Davide Rebellin, Cristian Salvato, Davide Scalmana, Gorazd Stangelj (Slv), Denis Zanette, Marco Zanotti.

Mapei-Quick Step

Manager: Alvaro Crespi. Ploegleiders: Eric Vanderaerden, Jesus Suarez Cueva, Fabrizio Fabbri.

Renners: Elio Aggiano, Adriano Baffi, Franco Ballerini, Michele Bartoli, Manuel Beltran Martinez (Sp), Paolo Bettini, Laszlo Bodrogi (Hou), Davide Bramati, David Canada Garcia (Sp), Fabian Cancellara (Zwi), Dario David Cioni, Gian Paolo Cheula, Crescenzo d'Amore, Bernhard Eisel (Ces), Paolo Fornaciari, Oscar Freire Gomez (Sp), Stefano Garzelli, Graziano Gasparre, Pedro Horrillo Munoz (Sp), Kevin Hulsmans (Bel), Philippe Koehler (Fr), Paolo Lanfranchi, Bart Leysen (Bel), Scott McGrory (Aus), Daniele Nardello, Rinaldo Nocentini, Andrea Noé, Luca Paolini, Jevgeni Petrov (Rus), Filippo Pozzato, Eddy Ratti, Antonio Rizzi, Michael Rogers (Aus), Luca Scinto, Patrick Sinkewitz (Dui), Tom Steels (Bel), Andrea Tafi, David Tani, Charles Wegelius (GBr), Stefano Zanini, Pavel Zerzan (Tsj).

Mercatone Uno-Albacom

Manager: Giuseppe Martinelli. Ploegleiders: Alessandro Giannelli, Orlando Maini.

Renners: Michael Andersson (Zwe), Igor Astarloa (Sp), Simone Borgheresi, Ermanno Brignoli, Maurizio Caravaggio, Massimo Cigana, Daniel Clavero Sebastian (Sp), Daniele De Paoli, Fabiano Fontanelli, Riccardo Forconi, Oscar Mason, Gianpaolo Mondini, Cristian Moreni, Gian Mario Ortenzi, Marco Pantani, Massimo Podenzana, Roberto Savoldi, Marcella Siboni, Marco Velo.

Tacconi Sport-Vini Caldirola

Manager: Davide Boifava. Ploegleider: Fabrizio Bontempi.

Renners: Massimo Apollonio, Gabriele Balducci, Ruggero Borghi, Gianluca Bortolami, Paolo Bossoni, Patrick Calcagni (Zwi), Giuseppe di Grande, Massimo Donati, Diego Ferrari, Dmitri Gainitdinov (Rus), David George (ZAf), Mauro Gerosa, Andrej Hauptman (Slv), Zoran Klemencic (Slv), Peter Luttenberger (Oos), Eddy Mazzoleni, Nicola Miceli, Nicola Minali, Moreno Pezze, Mauro Radaelli, Stefan Rüttiman (Zwi), Gianluca Sironi, Sylvester Szmyd (Pol), Pietro Zucconi (Zwi).

Saeco Macchine per caffe

Manager: Claudio Corti. Ploegleiders: Antonio Salutini, Guido Bontempi.

Renners: Giuseppe Calcaterra, Oscar Cavagnis, Mirko Celestino, Mario Cipollini, Salvatore Commesso, Biagio Conte, Brad Davidson (Aus), Laurent Dufaux (Zwi), Alessio Galletti, Nicola Gavazzi, Jörg Ludewig (Dui), Armin Meier (Zwi), Massimilliano Mori, Torsten Nitsche (Dui), Pavel Padrnos (Tsj), Dario Pieri, Igor Pugaci (Mol), Marius Sabaliauskas (Lit), Fabio Sacchi, Paolo Savoldelli, Mario Scirea, Francesco Secchiari, Justin Spinelli (VS), Christian Wegmann (Dui).

NEDERLAND

Rabobank

Manager: Jan Raas. Ploegleiders: Theo de Rooy, Adri van Houwelingen.

Renners: Coen Boerman, Michael Boogerd, Jan Boven, Bram de Groot, Steven de Jongh, Gerben de Knegt, Erik Dekker, Maarten den Bakker, Marcel Duijn, Addy Engels, Richard Groenendaal, Mathew Hayman (Aus), Karsten Kroon, Marc Lotz, Gerben Löwik, Grischa Niermann (Dui), Sven Nijs (Bel), Matthé Pronk, Bobbie Traksel, Thorwald Veneberg, Geert Verheyen (Bel), Aart Vierhouten, Marc Wauters (Bel), Beat Zberg (Zwi), Markus Zberg (Zwi).

Bankgiroloterij-Batavus

Manager: Arend Scheppink. Ploegleiders: Johan Capiot, Piet Hoekstra.

Renners: Steven de Neef (Bel), Tom Desmet (Bel), Bert Hiemstra, Rudie Kemna, Wim Omloop (Bel), Rik Reinerink, Bram Schmitz, Corey Sweet (Aus), Remco van der Ven, Stefan van Dijk, Martin van Steen, Jan van Velzen, Bart Voskamp, Pieter Vries.

SPANJE

Euskatel-Euskadi

Manager: Miguel Madariaga Barinaga. Ploegleider: Julian Gorospe Artabe.

Renners: Gorka Arrizabalaga Agirre, Mikel Artetxe Gezuraga, Angel Castresana del Val, Inigo Chaurreau Bernardez, Txema Del Olmo Zendegi, Ruben Diaz de Cerio, David Etxebarria Alkorta, Unai Etxebarria Arana (Ven), Bingen Fernandez Bustinza, Igor Flores Galarza, Iker Flores Galarza, Gorka Gerrikagoitia Arrien, Ramon Gonzalez Arrieta, Gorka Gonzalez Larranaga, Inaki Isasi Flores, Roberto Laiseka Jaio, Inigo Landaluze, Alberto Lopez de Munain Ruiz de Gauna, José Alberto Martinez Trinidad, Iban Mayo Diez, Samuel Sanchez Gonzalez, Aitor Silloniz Aresti, Josu Silloniz Aresti, Haimar Zubeldia Aguirre.

Ibanesto.com

Manager: José Miguel Echavarri Garcia. Ploegleider: Eusebio Unzue Labiano.

Renners: José Luis Arrieta Lujambio, Dariusz Baranowski (Pol), Candido Barbosa (Por), Alberto Benito Guerrero, Santiago Blanco Gil, Thomas Brozyna (Pol), Marzio Bruseghin (It), José Vicente Garcia Acosta, Adolfo Garcia Quesada, Koldo Gil Perez, Eladio Jimenez Sanchez, José Maria Jimenez Sastre, Pablo Lastras Garcia, David Latasa Lasa, Francisco Mancebo Perez, Denis Mensjov (Rus), Juan Miguel Mercado Martin, David Navas Chica, Jon Odriozola Mugarza, Aitor Osa Eizaguirre, Unai Osa Eizaguirre, Javier Pascual Rodriguez, Leonardo Piepoli (It), Ruben Plaza Molina, Cesar Solaun Solana, Francisco Javier Vila Errandonea, Xabier Zandio Echaide.

Kelme-Costa Blanca

Manager: Joan Mas Vendrell. Ploegleider: Vicente Belda Vicedo.

Renners: Santiago Botero Echeverry (Col), Francisco Cabello Luque, Félix Rafael Cardenas Ravalo (Col), Carlos Alberto Contreras Cano (Col), Juan Manuel Cuenca Martinez, Juan José de los Angeles Segui, Isaac Galvez Lopez, Carlos Garcia Quesada, José Javier Gomez Gozalo, Aitor Gonzalez Jimenez, José Enrique Gutierrez Cataluna, Francisco Leon Mane, Joaquim Lopez Torrella, Jesus Maria Manzano Ruano, David Muñoz, Leandro Navarette, Gustavo Miguel Otero Gomez, Javier Pascual Llorente, Alexis Rodriguez Hernandez, Oscar Sevilla Ribera, Antonio Tauler, Angel Vicioso Arcos, José Angel Vidal Martinez, Constantino Zaballa Gutierrez.

ONCE

Manager: Pablo Anton Idroquilis. Ploegleider: Manuel Saiz Balbas.

Renners: René Andrle (Tsj), David Arroyo Duran, José Azevedo (Por), Joseba Beloki Dorronsoro, Rafael Diaz Justo, Xavier Florencio Cabre, Francisco Tomas Garcia Rodriguez, Santos Gonzalez Capilla, Alvaro Gonzalez de Galdeano Aranzabal, Igor Gonzalez de Galdeano Aranzabal, José Ivan Gutierrez Palacios, Jan Hruska (Tsj), Jörg Jaksche (Dui), Gaizka Lejarreta Martin, Isidro Nozal Vega, Abraham Olano Manzano, Ivan Ramiro Parra Pinto (Col), Miguel Angel Pena Caceras, Mikel Pradera Rodriguez, Joaquin Rodriguez Oliver, Carlos Sastre Candil, Marcos A. Serrano Rodriguez, Mikel Zarrabeitia Uranga.

VERENIGDE STATEN

Mercury-Viatel

Manager: John Wordin Ploegleiders: Roy Knickman, Johan Lammerts, Alain Gallopin.

Renners: Niklas Axelsson (Zwe), Derek Bouchard-Hall, Laurent Chotard (Fr), Baden Cooke (Aus), Jamie Drew (Aus), Gordon Fraser (Can), William Frischkorn, Fabrizio Guidi (It), Chris Horner, Jans Koerts (Ned), Floyd Landis, Chann McRae, Scott Moninger, John Peters, Chris Pic, Mike Sayers, Plamen Stainov (Bul), Andrej Teterioek (Kaz), Pavel Tonkov (Rus), Leon van Bon (Ned), Geert van Bondt (Bel), Peter van Petegem (Bel), Wim Vansevenant (Bel), Henk Vogels (Aus), Chris Wherry, Phil Zajicek.

US Postal Service

Manager: Mark Gorski. Ploegleider: Johan Bruyneel.

Renners: Lance Armstrong, Stéphane Barthe (Fr), Jamie Burrow (GBr), Dylan Casey, Antonio Cruz, Julian Dean (NZe), Vjatjeslav Ekimov (Rus), Tyler Hamilton, Roberta Heras Hernandez (Sp), George Hincapie, Benoît Joachim, Steffen Kjaergaard (Noo), Kenny Labbe, Levy Leipheimer, Victor Hugo Pena Grisales (Col), José Luis Rubiera Vigil (Sp), Christian Vandevelde, Cédric Vasseur (Fr), Robbie Ventura, Matthew White (Aus), David Zabriskie.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden