Rutte: verschillen met Rajoy en Merkel zijn overbrugbaar
Het is van groot belang dat er nu snel een toezicht op de financiële sector op Europees niveau komt. Verschillen in opvatting tussen de Nederlandse regering, bondskanselier Merkel en de Spaanse premier Rajoy over meer Europese integratie, een begrotingsunie en euro-obligaties zijn op de langere termijn overbrugbaar.
MADRID - Dat heeft de Nederlandse premier Rutte gisteravond in Madrid gezegd na afloop van een ontmoeting met zijn Spaanse collega Rajoy. Rutte sprak van 'gelijke ideeën' op de agenda voor de langere termijn. 'Wij wijzen zaken af als eurobonds, bankenunie en het rechtstreeks geld geven uit de Europese noodfondsen aan banken - en dat vinden ook de Duitsers', aldus Rutte. 'Zou je er op langere termijn in slagen de rentes meer naar elkaar toe te brengen, dan kun je kijken naar eurobonds.'
De Spaanse premier Rajoy toonde zich eerder deze week expliciet voorstander van het invoeren van de euro-obligaties en een bankenunie. Volgens Rutte blijft de staat een onmisbare schakel in de rechtstreekse bankensteun.
undefined