Robben beste aanvaller op WK, De Vrij beste verdediger
Arjen Robben en Stefan de Vrij zijn alsnog in de prijzen gevallen op het WK voetbal. Beide spelers zijn verkozen in het WK-elftal dat is opgesteld via de zogeheten Castrol Index. Robben werd gekozen tot beste aanvaller. De Vrij was volgens het systeem de beste verdediger in Brazilië.
De Castrol Index wordt opgesteld naar het aantal goede passes en/of goede tackles. Doelpunten, -pogingen en onderscheppingen tellen ook mee. Op basis van die hantering werd de Duitser Toni Kroos beste speler op het toernooi. Hij wordt gevolgd door Robben op de tweede plek, De Vrij is derde. Ron Vlaar sluit de top 10 af.
Wereldkampioen Duitsland is hofleverancier van het Castrol-elftal. Naast Kroos zijn ook doelman Manuel Neuer, verdediger Mats Hummels, middenvelder Philipp Lahm en aanvaller Thomas Müller opgenomen in het 'dream team'. Neuer hield Jasper Cillissen achter zich. De doelman van Oranje werd gekozen tot tweede keeper in het toernooi.
Opvallende afwezige is Lionel Messi. De Argentijn kreeg zondag de gouden bal voor de beste speler van het toernooi, verkozen door de technische commissie van de FIFA. In de Castrol Index staat hij op de 11e plek, nog achter Vlaar. De FIFA maakt binnenkort bekend hoe het 'dream team' eruitziet dat is samengesteld door de bezoekers van de website van de voetbalbond.
Castrol-elftal WK 2014:
Doel: Neuer (Duitsland); verdediging: De Vrij (Nederland), Hummels (Duitsland), Thiago Silva (Brazilië), Rojo (Argentinië); middenveld: Kroos (Duitsland), Oscar (Brazilië), Lahm (Duitsland), Rodríguez (Colombia); aanval: Robben (Nederland), Müller (Duitsland).