PVV wil Greenpeace Nederland uit
Greenpeace gaat zo vaak over de schreef, dat onderzocht moet worden of de organisatie niet het land uitgezet kan worden, zegt PVV-Kamerlid Richard de Mos vandaag in De Telegraaf. Ook de VVD is kritisch op de milieuorganisatie.
De grootste regeringspartij wil daarom onderzoeken of subsidies van milieuorganisaties die de wet overtreden niet kunnen worden stopgezet. Ook zouden organisaties als Greenpeace geen geld meer mogen krijgen van bijvoorbeeld de Postcodeloterij, oppert Kamerlid René Leegte van de VVD in de krant. De PVV wil dat het internationale hoofdkantoor in Amsterdam wordt gesloten, de acties van Greenpeace zouden schadelijk zijn voor het imago van Nederland.
Volgens Leegte en De Mos zoekt Greenpeace steeds vaker de randen van de wet op, en wordt die wet ook steeds vaker overschreden.
Geweldloos
Directeur Sylvia Borren van Greenpeace reageert tegenover persbureau Novum: 'Het zou logischer zijn als de heer De Mos samen met de eigen kiezers en miljoenen Greenpeacesupporters opkomt tegen vervuilende praktijken.' Borren benadrukt dat Greenpeace altijd geweldloos te werk gaat.
VVD en PVV pleitten overigens al eerder voor het stopzetten voor fiscale voordelen voor milieuorganisaties als Greenpeace.