Promoten bèta-studies heeft onvoldoende effect

Het beleid van de overheid om bèta-studies te stimuleren is volgens het Centraal Planbureau (CPB) ‘niet effectief’...

Van onze verslaggever

Volgens het CPB worden wel genoeg technici opgeleid, maar kiest maar de helft voor een baan in ‘onderzoek en ontwikkeling’. Dat is niet genoeg om de concurrentie met het buitenland aan te gaan.

Volgens het CPB is het plan dat het kabinet in december 2003 lanceerde alleen gericht op het stimuleren van bèta-studies. Om meer technici aan te trekken moet de overheid potentiële werknemers een belastingvoordeel bieden.

De ministeries van Onderwijs en Economische Zaken menen dat het CPB, door vooral te kijken naar de arbeidsmarkt, ‘geen inzicht geeft in de problemen van individuele ondernemers, bedrijfstakken en kennisinstellingen’.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden