Project X kost Haren kwart miljoen euro

Het volledig uit de hand gelopen Project X-feest, eind september in Haren, heeft de gemeente bijna een kwart miljoen euro gekost. Dat blijkt uit een inventarisatie, zo meldde de gemeente vrijdag.

De mobiele eenheid (ME) grijpt in Beeld ANP
De mobiele eenheid (ME) grijpt inBeeld ANP

Vooral de nasleep van de Facebookrellen hebben de gemeente veel geld gekost: 217.000 euro. Daarbij was met name de inhuur van specialisten en de extra inzet van medewerkers een grote kostenpost. Schade aan lantaarnpalen, verkeersborden en bestrating kostte de gemeente ruim 10.000 euro.

De gemeente draait in eerste instantie zelf op voor de kosten, maar is wel van plan het rijk te vragen om een tegemoetkoming.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden