POP

Amsterdam, Kleine Komedie: zondag Rory Block...

Amsterdam, Kleine Komedie: zondag Rory Block.

Amsterdam, Melkweg: vanavond o.a. Jawat; vrijdag After Forever; zaterdago.a. Soilwork; woensdag The Editors (uitverkocht).

Amsterdam, Music Hall: dinsdag Madness.

Amsterdam, OCCII: vanavond o.a. Persil.

Amsterdam, Paradiso: vanavond Maceo Parker (grote zaal), Robocop Kraus(kleine zaal); zaterdag Paul Weller (uitverkocht), o.a. Okkervil River(kleine zaal); zondag Great Lake Swimmers (16u). Louis XIV, Hal; maandagKid 606; dinsdag dEUS (uitverkocht); woensdag Röyksopp (grote zaal), DukeSpirit (kleine zaal).

Amsterdam, Pepsi Stage: vrijdag Blackmore's Night.

Den Bosch, W2: vrijdag o.a. Great Lake Swimmers; zaterdag o.a. FiftyFoot Combo.

Arnhem, Kultuurhuis Bosch: Holywater, Mist.

Bemme, Sprok: zaterdag Hallo Venray.

Den Haag, Paard van Troje: vrijdag De Dijk (grote zaal), Admiral Freebee(kleine zaal); zaterdag Krezip.

Deventer, Burgerweeshuis: vanavond Hacienda Brothers; vrijdag Spock'sBeard.

Eindhoven, Effenaar: vanavond o.a. Epica; vrijdag Art Brut, RobocopKraus; zaterdag Maceo Parker; zondag o.a. Di-rect (grote zaal); woensdagdEUS (uitverkocht).

Groningen, Oosterpoort: vrijdag Paul Weller (grote zaal); zaterdag Beef;zondag After Forever (grote zaal), o.a. Mary Coughlan (kleine zaal);maandag dEUS (grote zaal), Steel Pulse (kleine zaal).

Groningen, Vera: vanavond Art Brut; vrijdag o.a. Dreadlock Pussy;zaterdag Glenister; woensdag Damien Jurado.

Haarlem, Patronaat: vrijdag Bintangs (grote zaal), Alexisonfire (kleinezaal), o.a. Kimya Dawson (café; gratis); zaterdag Groovie Ghoulies; zondago.a. Reverend Beat-Man; maandag Candiria.

Maastricht, MECC: zaterdag John Hiatt.

Nijmegen, Doornroosje: vanavond Admiral Freebee.

Rotterdam, Nighttown: vanavond o.a. I Against I; vrijdag Maceo Parker;zondag o.a. Epica; dinsdag Steel Pulse.

Rotterdam, Rotown: vanavond Great Lake Swimmers; zaterdag Robocop Kraus;maandag Richmond Fontaine.

Rotterdam, Waterfront: zaterdag Hacienda Brothers.

Terneuzen, Porgy & Bess: vrijdag Hacienda Brothers.

Tilburg, 013: vanavond Paul Weller (Choice), 22-Pisttepirkko (KleineZaal), Silverstein (BatCave); zaterdag I Against I (BatCave); woensdag TheNew Quartet.

Utrecht, Tivoli De Helling: zaterdag o.a. Epica.

Utrecht, Tivoli Oudegracht: vanavond Lizz Wright; vrijdag Krezip; zondagdEUS (uitverkocht); woensdag Steel Pulse.

Utrecht, Vredenburg: maandag John Hiatt.

Venlo, Perron 55: vrijdag o.a. Janez Detd., Vandal X.

Vlissingen, De Piek: zaterdag Holywater, Mist.

Zoetermeer, Boerderij: vanavond o.a. Royal Hunt; zondag Arena; dinsdagYellow Jackets.clubs

Amsterdam, The Powerzone: zaterdag (22-7u) 'OWAP 2005' met dj's DannyRampling, Joost van Bellen, Dimitri e.a.

Amsterdam, Club 11: vrijdag (22.30-4u) 'The Infamous Mudclub' met dj'sAndre Kraml, Monica Electronica, Josz LeBon.

Den Haag, Paard van Troje: vrijdag (23-5u) 'Magic Muzik Night' met dj'sMark Norman, Mojado e.a.

Eindhoven, de Rechter: vrijdag (22-4u) 'Housequake' met dj's Roog, ErickE, e.a.

Nijmegen, Matrixx: zaterdag (22-5u) 'XXlerator Jump Oldschool' met dj'sDarkraver, Ruthless, Marcky, Panic, Equinoxx.

Rotterdam, Now & Wow: vrijdag (23-6u) 'Bash' met Victor Coral, BrianS., Dave Clarke, Joost van Bellen, Opgezwolle, Duvelduvel, Pete Philly & Perquisite e.a.

Rotterdam, Off Corso: zaterdag (23-5.30u) 'Hed Kandi' met dj's PaulWilkens, Tom de Neef.

Utrecht, Poema: zaterdag (23-7u) 'Magnetronik' met dj's Krause Duo nr2e.a.wereldmuziek

Amsterdam, Melkweg: woensdag Bruit de Beyrouth.

Amsterdam, Tropentheater: vanavond Safar; vrijdag Orquesta Tipica LaImperial, zaterdag Grupo Ajiaco.

Den Haag, Theater De Regentes: zaterdag de Haagse Wereldfeesten met o.a.Rapalje en La Primavera.

Haarlem, Philharmonie: vrijdag Rumbatá.

Utrecht, Rasa: vrijdag Grupo Ajiaco & Proyecto Comparsa; zondagOrquesta Tipica La Imperial.

Utrecht, Vredenburg: vanavond Danny Guinan; vrijdag Sokrátis Málamas & Kompanía; zondag Orquesta Tipica La Imperial, dinsdag de AditiMangaldas DC. jazz

Amsterdam, Bethaniënklooster: zondagmiddag Dick de Graaf Group.

Amsterdam, Bimhuis: vanavond Ab Baars Trio; vrijdag Matthew Shipp Solo;zaterdag Benny Golson Quartet; zondagmiddag Jazzmania Bigband & AntonGoudsmit; zondagavond Emilio Solla Y Afines; maandag Mingus Dynasty Septet;woensdag Michael Moore Quintet.

Amsterdam, De Havelaar: zondag jazz en blues festival met o.a. Way OutWest.

Amsterdam, Zaal 100: woensdag o.a. Olthuis & Van Veenendaal, Woltjer & Wilken.

Apeldoorn, Gigant: vanavond Willem Breuker Kollektief bij de stomme filmFaust.

Breda, Hijgend Hert: vrijdag Osmosis.

Bussum, Langs de Lijn: zondagmiddag Hot Club de Frank.

Den Haag, The Fiddler: zondagmiddag Bounce TT.

Den Haag, Regentenkamer: zaterdag Edwin Berg Trio.

Dordrecht, DJS: zaterdag Christina Fuchs Sonic Unit & TheoLoevendie.

Edam, Mahogany Hall: zaterdag Michiel Scheen Quartet.

Eindhoven, TAC: maandag Michael Moore Quintet; woensdag Fear FallsBurning & Boca Raton.

Enschede, Muziekcentrum: vanavond Bodo Wolff Trio.

Enschede, Vestzaktheater: vrijdag East of the Sun.

Hoorn, Huis Verloren: zaterdag Tetzepi.

Leeuwarden, De Harmonie: zondag Michael Moore Quintet.

Leiden, De Burcht: vanavond Jeroen Pek Quartet.

Purmerend, D'Hooghe Ghast: zondagmiddag Nout Ingenhousz e.a. met dekleine bigband XXL.

Rotterdam, Dizzy: dinsdag Miles Griffith; woensdag The Auratones.

Rotterdam, Lantaren/Venster: zaterdag Michael Moore Kwintet.

Terneuzen, Porgy & Jazz: zondagmiddag Jean Warland & FabriceAlleman.

Tilburg, Paradox: vrijdag Michael Moore Quintet; woensdag Tetreault,Grydeland & Zach.

Utrecht, SJU Jazzpodium: vanavond Colourful Dirt; vrijdag Wicked JazzSounds; zaterdag Fire in the City.

Utrecht, Tivoli: vanavond Lizz Wright.klassiek

Alkmaar, De Vest: dinsdag Holland Symfonia o.l.v. Roy Goodman met Jeths,Beethoven en Janácek.

Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vrijdagavond en zondag om 14.15 uur Concertgebouworkest o.l.v. Myung-Whun Chung met Beethoven en Saint-Saëns;zaterdag Nederlands Kamerorkest o.l.v. Gordan Nikoliç m.m.v. Eric le Sage(piano), Frank Braley (piano), Remy van Kesteren (harp) en Midas Dekkers(verteller) met Debussy, Rameau en Saint-Saëns; zondag om 11 uur BeethovenAcademie o.l.v. Stefan Vladar (piano) met Mozart en Beethoven; zondagpianisten Maria João Pires en Ricardo Castro met Schubert, Grieg, Brahmsen Schumann; dinsdag Orkest van de Achttiende Eeuw o.l.v. Frans Brüggenm.m.v. Thomas Zehetmair (viool) met Mendelssohn; woensdagConcertgebouworkest o.l.v. Daniele Gatti m.m.v. Anat Efraty (sopraan) metBerg, Hindemith en Beethoven.

Amsterdam, Concertgebouw (GZ) Amsterdam China Festival met vanavond KunOpera Shanghai; vrijdag Gong Linna (zang), Dai Xiaolian (citer), ZhanYongming (fluiten), Li Jingxia (pipa), Wang Wei (zheng) en Huo Yonggang(vedels); maandag Chinees Nationaal Symfonie Orkest o.l.v. Li Xincao m.m.v.Janine Jansen (viool) met Vaughan Williams, Zuqiang/Du Mingxin, Wenjing,Zhanhao/Gang en Prokofjev.

Amsterdam Concertgebouw (KZ): vanavond Nederlands Blazers Ensemblem.m.v. Alfredo Marcucci (bandoneón), Cura Suarez (zang) en Jan Rokyta(cimbaal); zaterdag pianist Luká Vondrácek met Liszt en Smetana; zondagAlexander Kerr (viool), Paul Watkins (cello) en Anton Nel (piano) metDebussy en Ravel; woensdag Rubens Kwartet met Schubert, Kurtág enTsjaikovski.

Amsterdam, Muziekgebouw aan 't IJ: vanavond Schönberg Kwartet metChausson, Sjostakovitsj en Bartók; vrijdag Nieuw Ensemble o.l.v. EdSpanjaard m.m.v. Wu Wei (sheng) e.a. met Chinese componisten.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag 14u Ensemble Tetraktys met Ciconia enDufay.

Bergen, Ruïnekerk: vrijdag Schönberg Kwartet met o.a. Schönberg enRavel.

Breda, Chassé Theater: zondag om 15u Het Brabants Orkest o.l.v. MichelTabachnik m.m.v. Philippe Graffin (viool) met Ravel, Saint-Saëns enBrahms.

Den Bosch, Toonzaal: vanavond 21u Cappella Pratensis(Obrecht-programma).

Den Bosch, Theater a/d Parade: vanavond Het Brabants Orkest o.l.v.Michel Tabachnik m.m.v. Philippe Graffin (viool) met Ravel, Saint-Saënsen Brahms.

Den Haag, Korzo: vrijdag maandag Abbie de Quant (fluit), Miny Dekkers(accordeon), David Kweksilber (saxofoon, klarinet) m.m.v. Remco Campert enCarol Linssen (voordracht) met een muziektheaterprogramma rond Lucebert metmuziek van Meijering, Numan en Visman; woensdag Axyz Ensemble met Nova,McGowan e.a.

Deventer, Stadhuis: vrijdag Ensemble Millenarium met de Carmina Buranauit de Middeleeuwen.

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag Het Brabants Orkest o.l.v. MichelTabachnik m.m.v. Philippe Graffin (viool) met Ravel, Saint-Saëns enBrahms.

Groningen, De Oosterpoort: vanavond Noord Nederlands Orkest o.l.v. JanWillem de Vriend m.m.v. Elisabeth Scholl (sopraan), Andreas Weller (tenor)en Sebastian Noack (bas-bariton) met Xenakis (Dämmerschein) en Haydn.

Haarlem, Philharmonie: vrijdag openingsconcert Philharmonie door HollandSymfonia o.l.v. Roy Goodman met Jeths en Andriessen; zondag om 14.30uHolland Symfonia o.l.v. Roy Goodman met Wagemans, Jeths, Beethoven enJanácek.

Hoogeveen, De Tamboer: vrijdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Jan Willemde Vriend m.m.v. Elisabeth Scholl (sopraan), Andreas Weller (tenor) enSebastian Noack (bas-bariton) met Xenakis en Haydn.

Kerkrade, PLT Theater: vanavond Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. MichelTilkin m.m.v. Leo van Tol (klarinet) en David Lively (piano) met Gershwin,Copland en Bernstein.

Leiden, Stadsgehoorzaal: vanavond Amsterdam Sinfonietta o.l.v. CandidaThompson m.m.v. Janine Jansen (viool) met Locatelli, Mozart en Tsjaikovski.

Leiden, Marekerk: zaterdag Bachkoor Holland o.l.v. Rob Vermeulen metBach en Zelenka.

Maastricht, St. Jan: zaterdag Ensemble Millenarium met de Carmina Buranauit de Middeleeuwen.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: vrijdag Limburgs Symphonie Orkesto.l.v. Michel Tilkin m.m.v. Leo van Tol (klarinet) en David Lively (piano)met o.a. Gershwin, Copland en Bernstein.

Maastricht, Conservatorium: zondag Amati Ensemble met Couperin, Rameau,Saint Saëns en Debussy.

Nijmegen, De Vereeniging: zondag om 14.15 uur Het Gelders Orkest o.l.v.Martin Sieghart m.m.v. Bachkoor Nijmegen en Jard van Nes (spreektstem) metDvorák en Martinu (Mariken van Nimweghen).

Rotterdam, De Doelen: zaterdag Orkest van de Achttiende Eeuw o.l.v.Frans Brüggen m.m.v. Thomas Zehetmair (viool) en Ruth Killius (altviool)met Mozart; zaterdag Koor Rustavi met muziek uit Georgië.

Rotterdam, Lantaren/Venster: vanavond Nieuw Ensemble o.l.v. Ed Spanjaardm.m.v. Wu Wei (sheng) e.a. met een programma van Chinese componisten.

Rotterdam, Lambertuskerk: vanavond De Nederlandse Bachvereniging o.l.v.Jos van Veldhoven met Buxtehude en Bruhns.

Tilburg, Concertzaal: zaterdag Het Brabants Orkest o.l.v. MichelTabachnik m.m.v. Philippe Graffin (viool) met Ravel, Saint-Saëns enBrahms.

Utrecht, Vredenburg: vanavond Orkest van de Achttiende Eeuw o.l.v. FransBrüggen m.m.v. Thomas Zehetmair (viool) en Ruth Killius (altviool) metMozart; vrijdag Radio Filharmonisch Orkest en Nederlands Concertkoor o.l.v.Micha Hamel m.m.v. Joris van Rijn (viool) met De Leeuw, Janssen, Mannekeen Keuris; zondag om 15 uur Nederlands Kamerorkest o.l.v. Gordan Nikoliçm.m.v. Eric le Sage (piano), Frank Braley (piano), Remy van Kesteren (harp)en Midas Dekkers (verteller) met Debussy, Rameau en Saint-Saëns; dinsdagQuator Mosaïques m.m.v. Patrick Cohen (fortepiano) met eenMozart-programma; woensdag Orkest van de Achttiende Eeuw o.l.v. FransBrüggen m.m.v. Thomas Zehetmair (viool) met Mendelssohn.opera

Thyeste van Jan van Vlijmen op tekst van Hugo Claus door de NationaleReisopera o.l.v. Stefan Asbury, vrijdag in De Harmonie Leeuwarden, zondagin Schouwburg Arnhem en dinsdag in Theater a/h Vrijthof Maastricht.

ZoZijnZe een make over van Mozarts opera Così fan tutte door OperaCinema Nederland o.l.v. Bob Zimmerman, vandaag (15u) in Odeon Zwolle,vrijdag op het Yo! Opera Festival Utrecht en dinsdag in De Reggehof, Goor.

Viva la mamma van Donizetti door Opera Trionfo zondag in Den Haag(Lucent Danstheater).muziektheater

Pietje Bell, musical over de kwajongensstreken van de Rotterdamse PietjeBell. Met onder andere Johnny Kraaijkamp, Brigitte Nijman en Kiki Classen.Op 19 oktober (première) t/m 23 oktober in Rotterdam (Luxor).

Frans Mulder zingt en speelt alleen door Frans Mulder in regie van Paulvan Ewijk. Zondag (première) in IJmuiden (Stadsschouwburg Velsen), 20oktober in Amstelveen (Schouwburg), 21 oktober in Stadskanaal (Geert Teis),27 oktober in de Rijswijkse Schouwburg, 28 oktober in Purmerend (Purmaryn).

Palazzo Cirque du Soleil-achtig variététheater in de spiegeltent vankok Ron Blaauw. Vanaf vrijdag t/m 29 januari aan de Oostelijke Handelskadein Amsterdam.

Ik val ik ruis ik zing door Remco Campert, Carol Linssen, Abbie de Quante.a. Regie: Frans Weisz. Muzikale hommage aan de schilder en dichterLucebert. Vrijdag in Den Haag (Korzo), 17 oktober in Utrecht (Vredenburg),18 oktober in Leeuwarden (De Harmonie).

Literair Varié2 door Ivo de Wijs en Pieter Nieuwint. Liefderijk envreugdevol eerbewijs aan het lied. Op 5 oktober in Sittard(Stadsschouwburg).

Amadeus door Bos Theaterproducties. Naar het beroemde stuk van PeterSchaffer. Terugblik op het leven van de Wolfgang Amadeus gezien door deogen van componist Salieri. Met Jeroen Krabbé als Saliera en Marc-MarieHuibregts als Mozart en een zevenkoppig live ensemble. Tot en met zondagin Rotterdam, 19 t/m 22 oktober in Apeldoorn (Orpheus).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden