Oscars 2010: Alle genomineerden op een rijtje

Op 7 maart worden in Los Angeles voor de 82ste keer de Acadamy Awards (Oscars) uitgereikt. Een overzicht van alle genomineerden.

Beste film:

Avatar (James Cameron)

The Blind Side (John Lee Hancock)

District 9 (Neill Blomkamp)

An Education (Lone Scherfig)

The Hurt Locker (Kathryn Bigelow)

Inglourious Basterds (Quentin Tarantino)

Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire (Lee Daniels)

A Serious Man (Ethan Coen en Joel Coen)

Up (Pete Docter en Bob Peterson)

Up in the Air (Jason Reitman)

Beste mannelijke acteur:

Jeff Bridges (Crazy Heart)

George Clooney (Up in the Air)

Colin Firth (A Single Man)

Morgan Freeman (Invictus)

Jeremy Renner (The Hurt Locker)

Beste vrouwelijke acteur:

Sandra Bullock (The Blind Side)

Helen Mirren (The Last Station)

Carey Mulligan (An Education)

Gabourey Sidibe (Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire)

Meryl Streep (Julie & Julia)

Beste regie:

Avatar (James Cameron)

The Hurt Locker (Kathryn Bigelow)

Inglourious Basterds (Quentin Tarantino)

Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire (Lee Daniels)

Up in the Air (Jason Reitman)

Beste animatiefilm:

Coraline (Henry Selick)

Fantastic Mr. Fox (Wes Anderson)

The Princess and the Frog (John Musker en Ron Clements)

The Secret of Kells (Tomm Moore)

Up (Pete Docter)

Beste niet-Engelstalige film:

Ajami (Israël)

El Secreto de Sus Ojos (Argentinië)

The Milk of Sorrow (Peru)

Un prophète (Frankrijk)

Das weisse Band (Duitsland)

Beste mannelijke bijrol:

Matt Damon (Invictus)

Woody Harrelson (The Messenger)

Christopher Plummer (The Last Station)

Stanley Tucci (The Lovely Bones)

Christoph Waltz (Inglourious Basterds)

Beste vrouwelijke bijrol:

Penélope Cruz (Nine)

Vera Farmiga (Up in the Air)

Maggie Gyllenhaal (Crazy Heart)

Anna Kendrick (Up in the Air)

Mo’Nique (Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire)

Beste scenario (gebaseerd op een eerder werk):

District 9 (Neill Blomkamp en Terri Tatchell)

An Education (Nick Hornby)

In the Loop (Jesse Armstrong, Simon Blackwell, Armando Iannucci, Tony Roche)

Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire (Geoffrey Fletcher)

Up in the Air (Jason Reitman en Sheldon Turner)

Beste scenario (origineel):

The Hurt Locker (Mark Boal)

Inglourious Basterds (Quentin Tarantino)

The Messenger (Alessandro Camon en Oren Moverman)

A Serious Man (Joel Coen en Ethan Coen)

Up (Bob Peterson, Pete Docter, verhaal van Pete Docter, Bob Peterson, Tom McCarthy)

Beste montage:

Avatar (Stephen Rivkin, John Refoua en James Cameron)

District 9 (Julian Clarke)

The Hurt Locker (Bob Murawski en Chris Innis)

Inglourious Basterds (Sally Menke)

Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire (Joe Klotz)

Beste camera:

Avatar (Mauro Fiore)

Harry Potter and the Half-Blood Prince (Bruno Delbonnel)

The Hurt Locker (Barry Ackroyd)

Inglourious Basterds (Robert Richardson)

Das weisse Band (Christian Berger)

Beste documentaire:

Burma VJ (Anders Østergaard en Lise Lense-Møller)

The Cove (Louie Psihoyos)

Food, Inc. (Robert Kenner en Elise Pearlstein)

The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers (Judith Ehrlich en Rick Goldsmith)

Which Way Home (Rebecca Cammisa)

Beste art-direction:

Avatar (Rick Carter and Robert Stromberg)

The Imaginarium of Doctor Parnassus (Dave Warren en Anastasia Masaro)

Nine (John Myhre)

Sherlock Holmes (Sarah Greenwood)

The Young Victoria (Patrice Vermette)

Beste kostuum-ontwerp:

Bright Star (Janet Patterson)

Coco before Chanel (Catherine Leterrier)

The Imaginarium of Doctor Parnassus (Monique Prudhomme)

Nine (Colleen Atwood)

The Young Victoria (Sandy Powell)

Beste korte documentaire:

China’s Unnatural Disaster: The Tears of Sichuan Province (Jon Alpert en Matthew O’Neill)

The Last Campaign of Governor Booth Gardner (Daniel Junge en Henry Ansbacher)

The Last Truck: Closing of a GM Plant (Steven Bognar en Julia Reichert)

Music by Prudence (Roger Ross Williams en Elinor Burkett)

Rabbit à la Berlin (Bartek Konopka en Anna Wydra)

Beste make-up:

Il Divo (Aldo Signoretti en Vittorio Sodano)

Star Trek (Barney Burman, Mindy Hall en Joel Harlow)

The Young Victoria (Jon Henry Gordon en Jenny Shircore)

Beste muziek (originele score):

Avatar (James Horner)

Fantastic Mr. Fox (Alexandre Desplat)

The Hurt Locker (Marco Beltrami and Buck Sanders)

Sherlock Holmes (Hans Zimmer)

Up (Michael Giacchino)

Beste muziek (origineel nummer):

Almost There from The Princess and the Frog (muziek en tekst door Randy Newman)

Down in New Orleans from The Princess and the Frog (muziek en tekst door Randy Newman)

Loin de Paname from Paris 36 (muziek door Reinhardt Wagner, tekst door Frank Thomas)

Take It All from Nine (music en tekst door Maury Yeston)

The Weary Kind (Theme from Crazy Heart) from Crazy Heart (muziek en tekst door Ryan Bingham en T Bone Burnett)

Beste korte film (animatie):

French Roast (Fabrice O. Joubert)

Granny O’Grimm’s Sleeping Beauty (Nicky Phelan en Darragh O’Connell)

The Lady and the Reaper (La Dama y la Muerte) (Javier Recio Gracia)

Logorama (Nicolas Schmerkin)

A Matter of Loaf and Death (Nick Park)

Beste korte film (live-action):

The Door (Juanita Wilson en James Flynn)

Instead of Abracadabra (Patrik Eklund en Mathias Fjellström)

Kavi (Gregg Helvey)

Miracle Fish (Luke Doolan en Drew Bailey)

The New Tenants (Joachim Back en Tivi Magnusson)

Beste geluidsmontage:

Avatar (Christopher Boyes en Gwendolyn Yates Whittle)

The Hurt Locker (Paul N.J. Ottosson)

Inglourious Basterds (Wylie Stateman)

Star Trek (Mark Stoeckinger en Alan Rankin)

Up (Michael Silvers en Tom Myers)

Beste geluidsmixage:

Avatar (Christopher Boyes, Gary Summers, Andy Nelson en Tony Johnson)

The Hurt Locker (Paul N.J. Ottosson en Ray Beckett)

Inglourious Basterds (Michael Minkler, Tony Lamberti en Mark Ulano)

Star Trek (Anna Behlmer, Andy Nelson en Peter J. Devlin)

Transformers: Revenge of the Fallen (Greg P. Russell, Gary Summers en Geoffrey Patterson)

Beste visuele effecten:

Avatar (Joe Letteri, Stephen Rosenbaum, Richard Baneham en Andrew R. Jones)

District 9 (Dan Kaufman, Peter Muyzers, Robert Habros en Matt Aitken)

Star Trek (Roger Guyett, Russell Earl, Paul Kavanagh en Burt Dalton)

Bekijk ook:
* De Oscarspecial van Cinema.nl
* De officiële site van de Oscars
* Doe mee aan de Volkskrant/Film1-peiling en voorspel de Oscarwinnaars!

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden