Ook mosselen laten op zich wachten

Mosselliefhebbers zullen nog tot 24 juli moeten wachten op de mosselen van het nieuwe seizoen. De Zeeuwse mosselen hebben meer tijd nodig om te groeien tot de gewenste kwaliteit, maakte het Productschap Vis woensdag bekend.

null Beeld ANP
Beeld ANP

De oorzaak voor het trager op gang komen van het mosselseizoen is het koude voorjaar, waardoor de weekdieren minder voeding hebben om te groeien. Daardoor zijn er dit jaar ook minder kreeften dan normaal. De start van het haringseizoen liep door de kou ook al vertraging op dit jaar.

Mosselhandelaren een mosselkwekers deden eerder deze week een keuring om te bekijken hoe de mosselen zich ontwikkelen. Daaruit bleek dat het nog een paar weken zal duren voordat de mossel op zijn best is. Het mosselseizoen loopt gewoonlijk van juli tot mei. In 2011 begon het mosselseizoen ook al een week later dan verwacht, toen was het juist erg warm weer.

De Mosseldag in Yerseke, de hoofdplaats van de mossel in Zeeland, vindt jaarlijks plaats op de derde zaterdag van augustus. Dit jaar zal dat dus 17 augustus zijn. Het ziet ernaar uit dat de nieuwe mosselen ruim voor de Mosseldag wel van de gewenste kwaliteit zullen zijn voor consumptie. Vlaggetjesdag, het jaarlijkse haringfeest, werd dit jaar zonder nieuwe haringen gevierd.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden