Olympische uitslagen

Atletiek

Mannen, 5000 m: 1. Farah (GBr) 13.41,66, 2. Gebremeskel (Eth) 13.41,98, 3. Longosiwa (Ken) 13.42,36, 4. Lagat (VSt) 13.42,99, 5. Isiah Koech (Ken) 13.43,83, 6. Iguider (Mar) 13.44,19, 7. Rupp (VSt) 13.45,04, 8. Barrios (Mex) 13.45,30.


4 x 100 m: 1. Jamaica (Carter, Frater, Blake, Bolt) 36,84 WR, 2. Verenigde Staten 37,04, 3. Trinidad en Tobago 38,12, 4. Frankrijk 38,16, 5. Japan 38,35, 6. Nederland (Mariano, Martina, Codrington, Van Luijk) 38,39, 7. Australië 38,43. Canada gediskwalificeerd.


4 x 400 meter: 1. Bahama's 2.56,27 2. Verenigde Staten 2.57,05, 3. Trinidad en Tobago 2.59,40.


Polsstokhoogspringen: 1. Lavillenie (Fra) 5.97 meter 2. Otto (Dui) 5.91 meter, 3. Holzdeppe (Dui) 5.91 meter.


Speer: 1. Walcott (Tri) 84,58, 2. Pjanizja (Oek) 84,51, 3. Ruuskanen (Fin) 84,12, 4. Veseli (Tsj) 83,34, 5. Pitkamäki (Fin) 82,80, 6. Thorkildsen (Noo) 82,63, 7. Lebesis (Gri) 81,91, 8. Häber (Dui) 81,21.


Snelwandelen, 50 km: 1. Kirdjapkin (Rus) 3.35.59, 2. Tallent (Aus) 3.36.53, 3. Si Tianfeng (Chn) 3.37.16, 4. Heffernan 3.37.54 (Ier), 5. Erochin (Rus) 3.37.54, 6. Bakoelin (Rus) 3.38.55, 7. Li Jianbo (Chn) 3.39.01, 8. Toth (Slw) 3.41.24


Marathon: 1. Kiprotich (Oeg) 2.08.01, 2. Kirui (Ken) 2.08.27, 3. Kipsang Kiprotich (Ken) 2.09.37, 4. Keflezighi (VSt) 2.11.06, 5. Dos Santos (Bra) 2.11.10, 6. Nakamoto (Jap) 2.11.16, 7. Nyasango (Zim) 2.12.08, 8. Paula (Bra) 2.12.17.


Vrouwen, 800 m: 1. Savinova (Rus) 1.56,19, 2. Semenya (ZAf) 1.57,23, 3. Pojstogova (Rus) 1.57,53, 4. Jelimo (Ken) 1.57,59, 5. Johnson Montano (VSt) 1.57,93, 6. Arsjakova (Rus) 1.59,21, 7. Niyonsaba (Bur) 1.59,63, 8. Busienei (Ken) 2.00,19.


Hoog: 1. Tsjitsjerova (Rus) 2,05, 2. Barrett (VSt) 2,03, 3. Sjkolina (Rus) 2,03, 4. Beitia (Spa) 2,00, 5. Hellebaut (Bel) 1,97, 6. Lowe (VSt) 1,97, 7. Radzivil (Oez) 1,97, 8. Green Tregaro (Zwe) 1,93.


Snelwandelen, 20 km: 1. Lasjmanova (Rus) 1.25,02, 2. Kaniskina (Rus) 1.25,09 , 3. Qieyang Sjenjie (Chn) 1.25,16, 4. Liu Hong (Chn) 1.26,00, 5. Kirdiapkina (Rus) 1.26,26, 6. Lu Xiuzhi (Chn) 1.27,10, 7. Rigaudo (Ita) 1.27,36, 8. Pascual (Spa) 1.27,56.


4 x 400m: 1. Verenigde Staten (Trotter, Felix, McCorory, Richards-Ross) 3.16,87, 2. Rusland 3.20,23, 3. Jamaica 3.20,95, 4. Oekraïne 3.23,57, 5. Groot-Brittannië 3.24,76, 6. Frankrijk 3.52,92, 7. Tsjechië 3.27,77. Nigeria gediskwalificeerd.


Basketbal

Mannen, finale: Verenigde Staten - Spanje 107-100 (59-58); om brons: Rusland - Argentinië 81-77 (40-38).


Vrouwen, finale: Verenigde Staten - Frankrijk 86-50 (37-25); om brons: Australië - Rusland 83-74 (38-30).


Boksen

Mannen, -49 kg: 1. Zou Shiming (Chn), 2. Pongprayoon (Tha), 3. Barnes (Ier), Ajrapetjan (Rus); -52 kg: 1. Ramirez (Cub), 2. Tugstsogt (Mon), 3. Conlan (Ier), Alojan (Rus); -56 kg: 1. Campbell (GBr), 2. Nevin (Ier), 3. Alvarez (Cub), Shimizu (Jap); -60 kg: 1. Lomatsjenko (Oek), 2. Han Soon-chul (ZKo), 3. Toledo (Cub), Petrauskas (Lit);


-64 kg: 1. Iglesias (Cub), 2. Berintsjik (Oek), 3. Mangiacapre (Ita), Munkh-Erdene (Mon); -69 kg: 1. Sapijev (Kaz), 2. Evans (GBr), 3. Zamkovoi (Rus), Sjelestioek (Oek); -75 kg: 1. Murata (Jap), 2. Esquiva Falcao (Bra), 3. Ogogo (GBr), Atojev (Oez); -81 kg: 1. Mechontsjev (Rus), 2. Nijazimbetov (Kaz), 3. Yamaguchi Falcao (Bra), Gvozdik (Oek); -91 kg: 1. Oesik (Oek), 2. Russo (Ita), 3. Mammadov (Aze), Poelev (Bul); +91 kg: 1. Joshua (GBr), 2. Cammarelle (Ita), 3. Medzjidov (Aze), Ditsjko (Kaz).


Handbal

Mannen, finale: Frankrijk - Zweden 22-21 (10-8); om brons: Kroatië - Hongarije 33-26 (19-14).


Vrouwen, finale: Noorwegen - Montenegro 26-23 (13-10); om brons: Spanje - Zuid-Korea 31-29 n.v. (24-24/13-13).


Hockey

Mannen, finale: Duitsland - Nederland 2-1 (1-0); om 3de plaats: Australië - Groot-Brittannië 3-1; om 5de plaats: België - Spanje 5-2 (4-1); om 11de plaats: Zuid-Afrika - India 3-2 (2-1).


Kano

Mannen, K1, 200 meter: 1. McKeever (GBr) 36,246 seconden, 2. Craviotto (Spa) 36,540, 3. De Jonge (Can) 36,657.


K2, 200 meter: 1. Postrigaj/Djatsjenko (Rus) 33,507, 2. Pjatroesjenka/Machneoe (WRu) 34,266, 3. Heath/Schofield (GBr) 34,421.


C1, 200 meter: 1. Tsjeban (Oek) 42,291, 2. Sjoechlin (Lit) 42,792, 3. Sjtil (Rus) 42,853.


Vrouwen, K1, 200 meter: 1. Carrington (NZe) 44,638, 2. Osipenko-Radomska (Oek) 45,053, 3. Douchev-Janics (Hon) 45,128.


Moderne vijfkamp

Mannen: 1. Svoboda (Tsj) 5928, 2. Cao Zhongrong (Chn) 5904, 3. Marosi (Hon) 5836, 4. Lesoen (Rus) 5764, 5. Gebhardt (Dui) 5756, 6. Daniel (Oos) 5744.


Vrouwen: 1. Asadauskaite (Lit) 5408, 2. Murray (GBr) 5356, 3. Marques (Bra) 5340, 4. Isaksen (VSt) 5332, 5. Chen Qian (Chn) 5324, 6. Prokopenko (WRu) 5256.


Mountainbike

Mannen: 1. Kulhavy (Tsj) 1.29,07, 2. Schurter (Zwi) op 0.01, 3. Fontana (Ita) 0.25, 4. Hermida (Spa) 0.29, 5. Stander (ZAf) 0.30, 6. Coloma (Spa) 1.00, 17. Van Houts 3.45.


Vrouwen: 1. Bresset (Fra) 1.30.52, 2. Spitz (Dui) 1.02, 3. Gould (VSt) 1.08, 4. Kalentjeva (Rus) 1.41, 5. Süs (Zwi) 1.54, 6. Engen (Zwe) 2.16.


Ritmische gymnastiek

Individueel: 1. Kanajeva (Rus) 116,9, 2. Dmitrieva (Rus) 114,5, 3. Tjarkasjina (WRu) 111,7, 4. Garajeva (Aze) 111,575, 5. Yeon Jea-son (ZKo) 111,475, 6. Maksimenko (Oek) 109,625, 7. Rivkin (Isr) 109,0, 8. Miteva (Bul) 108,95.


Landen: 1. Rusland 57,0, 2. Wit-Rusland 55,5, 3. Italië 55,45, 4. Spanje 54,95, 5. Oekraïne 54,375, 6. Bulgarije 54,495, 7. Japan 54,1, 8. Israël 53,4.


Schoonspringen

Mannen, 10 m: 1. Boudia (VSt) 568,65, 2. Qiu Bo (Chn) 566,85, 3. Daley (GBr) 556,95.


Taekwondo

Mannen, +80 kg: 1. Molfetta (Ita), 2. Obame (Gab), 3. Despaigne (Cub) en Liu Xiaobo (Chn).


Vrouwen, +67 kg: 1. Mandic (Ser), 2. Graffe (Fra), 3. Barisjnikova (Rus) en Espinoza (Mex).


Voetbal

Mannen, finale: Brazilië - Mexico 1-2 (0-1). 1. Peralta 0-1, 75. Peralta 0-2, 90. Hulk 1-2; om brons: Zuid-Korea - Japan 2-0 (1-0). 38. Park Chu-young 1-0, 57. Koo Ja-cheol 2-0.


Volleybal

Mannen, finale: Rusland - Brazilië 3-2 (19-25, 20-25, 29-27, 25-22, 15-9); om brons: Italië - Bulgarije 3-1 (25-19, 23-25, 25-22, 25-21).


Vrouwen, finale: Brazilië - Verenigde Staten 3-1 (11-25, 25-17, 25-20, 25-17); om brons: Japan - Zuid-Korea 3-0 (25-22, 26-24, 25-21).


Waterpolo

Mannen, finale: Kroatië - Italië 8-6 (1-2, 2-0, 2-1, 3-3); om brons: Servië - Montenegro 12-11 (3-2, 1-3, 4-5, 4-1); om 5e plaats; Hongarije - Spanje 14-8 (4-1, 3-2, 5-1, 2-4); om 7e plaats: Australië - Verenigde Staten 10-9 (3-1, 2-2, 3-1, 2-5).


Worstelen

Mannen, vrije stijl, - 55 kg, finale: Dzhamal Otarsultanov (Rus) - Vladimer Khinchegashvili (Geo) 3-1; - 55 kg, om brons: Yang Kyong-Il (NKo) -Daulet Niyazbekov (Kaz) 3-1 en Shinichi Yumoto (Jap) - Radoslav Marinov Velikov (Bul) 3-1; -60 kg: 1. Asgarov (Aze), 2. Koedoekjov (Rus), 3. Dutt (Ino), Scott (VSt); -66 kg: 1. Yonemitsu (Jap), 2. Kumar (Ina), 3. Tanatarov (Kaz), Lopez (Cub); - 74 kg, finale: Jordan Burroughs (Vst) - Sadegh Goudarzi (Ir) 3-0; - 74 kg, om brons: Soslan Tigiev (Oez) - Gabor Hatos (Hon) 3-0 en Denis Tsargush (Rus) - Matthew Judah Gentry (Can) 3-0; -84 kg: 1. Sjarifov (Aze), 2. Espinal (Pue), 3. Marsagisjvili (Geo), Lashgari (Ira); -96 kg: 1. Varner (VSt), 2. Andrijtsev (Oek), 3. Gogsjelidze (Geo), Gazijoemov (Aze); -120 kg: 1. Taimozov (Oez), 2. Modsmanasjvili (Geo), 3. Ghasemi (Ira), Magov (Rus).


Zeilen

Vrouwen, matchracen: 1. Spanje (Echegoyen, Toro, Pumariega), 2. Australië (Price, Curtis, Whitty), 3. Finland (Lehtinen, Kanerva, Wulff).


Cricket

MANCHESTER: CB40-competitie: Lancashire - Nederland (27 overs) 2-0; Nederland 68 all out, Lancashire 69/1.


Stand: 1. Lancashire 9-14, 2. Middlesex 11-13, 3. Gloucestershire 10-11, 4. Nederland 11-11, 5. Essex 9-8, 6. Worcestershire 10-7, 7. Leicestershire 10-6.


Golf

KIAWAH ISLAND: PGA Championship, na derde ronde: 1. McIlroy (NIe) 209 (-7), 2. Pettersson (Zwe) 212, 3. Immelman (ZAf), Scott (Aus), Van Pelt (VSt) 213, 6. Woods (VSt), Singh (Fij), Hanson (Zwe), Stricker (VSt) 214; 32. Luiten 219.


Voetbal

BELGIË, competitie: AA Gent - Leuven 1-1, Racing Genk - Lokeren 1-0, Beerschot - Zulte Waregem 1-1, Kortrijk - Charleroi 0-1, KV Mechelen - Club Brugge 3-3, Mons - Lierse SK 1-1, Standard Luik - Waasland-Beveren 3-1, Cercle Brugge - Anderlecht 0-3. Stand aan kop: 1. Anderlecht 3-7, 2. Club Brugge 3-7, 3. Zulte Waregem 3-7, 4. Mons 3-5, 5. Mechelen 3-5, 6. Genk 3-5.


FRANKRIJK: competitie, eerste speelronde: Nancy - Stade Brest 1-0, Troyes - Valenciennes 0-1, Évian - Girondins Bordeaux 2-3, Sochaux - Bastia 2-3, Nice - Ajaccio 0-1, Paris Saint-Germain - Lorient 2-2, Rennes - Olympique Lyon 0-1, Saint-Etienne - Lille 1-2, Montpellier - Toulouse 1-1.


ENGELAND: Community Shield: Manchester City - Chelsea 3-2.


DUITSLAND: Supercup: Bayern München - Borussia Dortmund 2-1.


Wielrennen

UCI WORLDTOUR: Zesde etappe, tijdrit Ardooie - Ardooie (17,4 km): 1. Tuft (Can) 20.25, 2. Phinney (VSt) op 0.05, 3. Boom (Ned) 0.06, 4. Westra (Ned) 0.18, 5. Malori (Ita) 0.19, 6. Chavanel (Fra), 7. Contador (Spa) 0.22.


Zevende en laatste etappe, Maldegem - Geraardsbergen (207,7 km): 1. Ballan (Ita) 4.54.16, 2. Boom 0.02, 3. Ventoso (Spa) 0.06, 4. Nuyens (Bel), 5. Marcato (Ita), 6. Ulissi (Ita), 7. Gallopin (Fra), 8. Contador, 9. De Vreese (Bel) 0.10.


Eindklassement: 1. Boom 24.51.13, 2. Chavanel 0.26, 3. Terpstra 0.49, 4. Contador 0.55, 5. Durbridge, 6. Castroviejo 0.58, 7. Tuft 1.00, 8. Kwiatkowski (Pol) 1.05, 9. Langeveld 1.07, 10. Bakelants (Bel) 1.13, 38. Tankink 3.22, 56. Curvers 5.35, 57. Mol 6.00, 61. Kroon 6.20.


Stand UCI WorldTour: 1. Wiggins (GBr) 601 punten, 2. Rodriguez (Spa) 404, 3. Nibali (Ita) 400, 4. Boonen (Bel) 370, 5. Sagan (Slw) 351, 6. Froome (GBr) 266, 21. Terpstra 160, 24. Boom 148, 26. Mollema 134.


RONDE VAN UTAH: vijfde etappe: 1. Tschopp (Zwi) 4.18.20, 2. König (Tsj) op 0.43, 3. Dombrowski (VSt) 0.47.


Klassement: 1. Tschopp 18.18.49, 2. Vande Velde (VSt) 0.38, 3. Busche (VSt) 0.43.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden