Olympische uitslagen

Badminton

Vrouwen, Groep F: Yao Jie (Ned) - Stapoesaitite (Lit) 21-16, 21-7.


Basketbal

Mannen, Groep A: Nigeria - Tunesië 60-56, Verenigde Staten - Frankrijk 98-71.


Groep B: Brazilië - Australië 75-71, Spanje - China 97-81.


Vrouwen, Groep A: Verenigde Staten - Kroatië 81-56, China - Tsjechië 66-57, Turkije - Angola 72-50.


Groep B: Canada - Rusland 53-58, Brazilië - Frankrijk 58-73, Australië - Groot-Brittannië 74-58.


Beachvolleybal

Mannen, Groep E: Nummerdor/Schuil (Ned) - Villafañe/Hernandez (Ven) 2-1 (21-18, 17-21, 15-10).


Vrouwen, Groep D: Fernandez/Baquerizo (Spa) - Keizer/Van Iersel (Ned) 2-1 (14-21, 21-16, 15-11). Groep E: Antonelli/Talita (Bra) - Van Gestel/Meppelink (Ned) 2-0 (21-10 21-19).


Boogschieten

Mannen, landenwedstrijd, finale: Italië - Verenigde Staten 219-218; om derde plaats: Zuid-Korea - Mexico 224-119.


Vrouwen, finale: Zuid-Korea - China 210-209, om derde plaats: Japan - Rusland 209-207.


Gewichtheffen

Vrouwen, -48 kg: 1. Wang Mingjuan (Chn) 205 kg (trekken 91 + stoten 114), 2. Miyake (Jap) 197 (87+110), 3. Ryang Chun-Hwa (NKo) 192 (80+112).


Mannen, -56 kg: 1. Om Yun-chol (NKo) 293 kg (trekken 125 + stoten 168), 2. Wu Jingbiao (Chn) 289 (133+156), 3. Hristov (Aze) 286 (127+159)


Handbal

Mannen, groep A: IJsland - Argentinië 31-25, Zweden - Tunesië 28-21.


Groep B: Kroatië - Zuid-Korea 31-21.


Vrouwen, groep A: Rusland - Angola 30-27, Kroatië - Brazilië 23-24, Montenegro - Groot-Brittannië 31-19.


Groep B: Spanje - Zuid-Korea 27-31, Denemarken - Zweden 21-18, Noorwegen - Frankrijk 23-24.


Hockey

Vrouwen, groep A: Nederland - België 3-0, China - Zuid-Korea 4-0, Groot-Brittannië - Japan 4-0.


Groep B: Nieuw-Zeeland - Australië 1-0, Argentinië - Zuid-Afrika 7-1.


Judo

Mannen, -60 kg, tweede ronde: Mooren verliest van Arshanski (Isr). Eindstand: 1. Galstian (Rus), 2. Hiraoki (Jap), 3. Kitadai (Bra) en Sobirov (Oez).


-66 kg: 1. Shavdatuasjvili (Geo), 2. Ungvari (Hon), 3. Ebinuma (Jap) en Cho (ZKo).


Vrouwen, -48 kg, tweede ronde: Ente (Ned) verliest van Csernoviczki (Hon). Eindstand: 1. Menezes (Bra), 2. Dumitru (Roe), 3. Van Snick (Bel) en Csernoviczki (Hon).


-57 kg: 1. An Kum-Ae (NKo), 2. Bermoy Aosta (Cub), 3. Gneto (Fra) en Forciniti (Ita).


Paardensport

Eventing, stand na dressuur, individueel: 1. Oiwa (Jap) Noondayde Conde 38,1, 2. Brecciaroli (Ita) Apollo van de Wendi Kurt Hoeve 38,5, 3.Todd (NZe) Campino 39,1; 34. Heffernan/Millthyme Corolla 50,6, 39.Lips/Oncarlos 51,7, 43. Pen/Vira 52,2.


Landenklassement: 1. Duitsland 119,1, 2. Australië 122,1, 3. Groot-Brittannië 127,0; 12. Nederland 154,5.


Roeien

Mannen, twee-zonder, serie: 1. Calder/ Frandsen (Can) 6.23,80, 2. Marburg/Buckland (Aus) 6.24,83, 3. Sluis/Klem (Ned) 6.25,90. Sluis/Klem naar halve finales; Acht, serie: 1. Duitsland 5.25,52, 2. Groot-Brittannië 5.27,61, 3. Nederland (Hamburger/Simon/Blink /Vellenga/ Braas/Klaassen/Siegelaar/Steenman/Wiersum) 5.28,99. Nederland naar herkansing; Licht, vier-zonder, serie: 1. Frankrijk 5.50,79, 2. Nederland (Lievens/Heijbrock/Muda/Muda) 5.52,47, 3. China 5.52,58. Nederland naar halve finales.


Vrouwen, Acht, serie: 1. Canada 6.13,91, 2. Roemenië 6.16,61, 3. Nederland (Veenhoven/ Kingma/Achterberg/De Groot/RepelaervanDriel/Belderbos/Bouw/De Haan/Schellekens) 6.18,98. Nederland naar herkansing; Licht, dubbeltwee, serie: 1.Giazitzidou/Tsiavou(Gri) 7.03,66, 2.Watson/Every-Hall(Aus), 3.Hedstrom/Nichols(VSt) 7.08,46, 4.Sigmond/Head (Ned) 7.10,49.Sigmond/Headnaar herkansing.


Schermen

Mannen, sabel, finale: Szilagyi (Hon) - Occhiuzzi (Ita) 15-8; om derde plaats: Kovalev (Rus) - Dumitrescu (Roe) 15-10.


Vrouwen, floret, finale: Di Francisca (Ita) - Errigo (Ita) 12-11 nv; om derde plaats: Vezzali (Ita) - Nam Hyun-hee (ZKo) 13-12 nv.


Schieten

Mannen, 10 meter luchtpistool: 1. Jin Jong-Oh (ZKo) 688,2, 2. Tesconi (Ita) 685,8, 3. Zlatic (Ser) 685,2.


Vrouwen, 10 meter luchtgeweer: 1. Yi Siling (Chn) 502,9, 2. Bogacka (Pol) 502,2, 3. Yu Dan (Chn) 501,5.


10 meter luchtpistool: 1. Wenjun Guo (Chn) 488,1, 2. Goberville (Fra) 486,6, 3. Kostevitsj (Oek) 486,6.


Skeet: 1. Rhode (VSt) 99, 2. Wei Ning (Chn) 91, 3. Bartekova (Slw) 90.


Schoonspringen

Vrouwen, synchroon, 3-meterplank: 1. Wu Minxia/HeZi (Chn) 346,20, 2. Johnston/Bryant (VSt) 321,90, 3. Heymans/Abel (Can) 316,80.


Tafeltennis

Vrouwen, eerste ronde: Li Jie (Ned) - Partyke (Pol) 4-2 (11-13, 6-11, 16-14, 11-7, 12-10, 11-7).


Tennis

Mannen, eerste ronde: Federer (Zwi) -Falla (Col) 6-3, 5-7, 6-3, Murray (GBr) - Wawrinka (Zwi) 6-3, 6-3, Darcis (Bel) - Berdych (Tsj) 6-4, 6-4, Tipsarevic (Ser) - Nalbandian (Arg) 6-3, 6-4, Isner (VSt) - Rochus (Bel) 7-6, 6-4, Almagro (Spa) - Troicki (Ser) 6-4, 7-6, Simon (Fra) - Koekoesjkin (Kaz) 6-4, 6-2, Istomin (Oez) - Verdasco (Spa) 6-4, 7-6, Petzschner (Dui) - Lacko (Slw) 7-6, 6-1, Giraldo (Col) - Harrison (VSt) 7-5, 6-3, Benneteau (Fra) - Joezjni (Rus) 7-5, 6-3, Jaziri (Tun) - Lu Yen-hsun (Tai) 7-6, 4-6, 6-3, Dimitrov (Bul) - Kubot (Pol) 6-3, 7-6, Seppi (Ita) - Young (VSt) 6-4, 6-4, Giraldo (Col) - Harrison (VSt) 7-5, 6-3, Bogomolov (Rus) - Berlocq (Arg) 7-5, 7-6, Djokovic (Ser) - Fognini (Ita) 6-7 (7) 6-2 6-2, Ferrer (Spa) - Pospisil (Can) 6-4 6-4, Tsonga (Fra) - Bellucci (Bra) 6-7 (5) 6-4 6-4, Nishikori (Jap) - Tomic (Aus) 7-6 (4) 7-6 (4), Nieminen (Fin) - Devvarman (Ina) 6-3 6-1.


Vrouwen, eerste ronde: Sjarapova (Rus) - Peer (Isr) 6-2, 6-0, Ivanovic (Ser) - McHale (VSt) 6-4, 7-5, Clijsters (Bel) - Vinci (Ita) 6-1, 6-4, Radwanska (Pol) - Barthel (Dui) 6-4, 6-3, Cornet (Fra) - Paszek (Oos) 7-6, 6-4, Zvonareva (Rus) - Arvidsson (Zwe) 7-6, 6-4. Peng Shuai (Chi) - HsiehSu-Wei (Tha) 6-3, 6-7, 7-5, Pennetta (Ita) - Cirstea (Roe) 6-2, 4-6, 6-2, Görges (Dui) - Radwanska (Pol) 7-5, 6-7, 6-4, Tatisjvili (Geo) - Vogt (Lie) 6-2, 6-0, Babos (Hon) - Voskobojeva (Kaz) 6-4 6-2, Sjvedova (Kaz) - Halep (Roe) 6-4 6-2.


Voetbal


Mannen, groep A: Senegal - Uruguay 2-0, Groot-Brittannië - Verenigde Arabische Emiraten 3-1; Stand groep A: 1. Groot-Brittannië 2-4, 2. Senegal 2-4, 3. Uruguay 2-3, 4. Verenigde Arabische Emiraten 2-0.


Groep B: Mexico - Gabon 2-0, Zuid-Korea - Zwitserland 2-1; Stand groep B: 1. Mexico 2-4, 2. Zuid-Korea 2-4, 3. Zwitserland 2-1, 4. Gabon 2-1.


Groep C: Egypte - Nieuw-Zeeland 1-1, Brazilië - Wit-Rusland 3-1; Stand groep C: 1. Brazilië 2-6 (6-3), 2. Wit-Rusland 2-3 (2-3), 3. Egypte 2-1 (3-4), 4. Nieuw-Zeeland 2-1 (1-2).


Groep D: Japan - Marokko 1-0, Spanje - Honduras 0-1; Stand groep D: 1. Japan 2-6, 2. Honduras 2-4, 3. Marokko 2-1, 4. Spanje 2-0.


Vrouwen, groep E: Nieuw-Zeeland - Brazilië 0-1, Groot-Brittannië - Kameroen 3-0; Stand groep E: 1. Brazilië 2-6 (6-0), 2. Groot-Brittannië 2-6 (4-0), 3. Nieuw-Zeeland 2-0 (0-2), 4. Kameroen 2-0 (0-8).


Groep F: Japan - Zweden 0-0, Canada - Zuid-Afrika 3-0; Stand groep F: 1. Zweden 2-4 (4-1), 2. Japan 2-4 (2-1), 3. Canada 2-3 (4-2), 4. Zuid-Afrika 2-0 (1-7).


Groep G: Verenigde Staten - Colombia 3-0, Frankrijk - Noord-Korea 5-0; Stand groep G: 1. Verenigde Staten 2-6 (7-2), 2. Frankrijk 2-3 (7-4), 3. Noord-Korea 2-3 (2-5), 4. Colombia 2-0 (0-5). Nummers 1 en 2 en twee beste nummers 3 naar kwartfinales.


Volleybal

Mannen, groep A: Groot-Brittannië - Bulgarije 0-3 (18-25, 20-25, 24-26), Australië - Argentinië 0-3 (21-25, 22-25, 20-25).


Groep B: Rusland - Duitsland 3-0 (31-29, 25-18, 25-17), Verenigde Staten - Servië 3-0 (25-17, 25-22, 25-21).


Vrouwen, groep A: Algerije - Japan 0-3 (15-25, 14-25, 7-25), Groot-Brittannië - Rusland 0-3 (19-25, 10-25, 16-25), Italië - Dominicaanse Republiek 3-1 (25-17, 23-25, 25-19, 25-15).


Groep B: China - Servië 3-1 (16-25, 25-18, 25-13, 25-12), Verenigde Staten - Zuid-Korea 3-1 (25-19, 25-17, 20-25, 25-21), Brazilië - Turkije 3-2 (25-8, 23-25, 25-19, 25-27, 15-12).


Waterpolo

Mannen, groep A: Kazachstan - Spanje 6-14, Italië - Australië 8-5, Griekenland - Kroatië 6-8.


Groep B: Hongarije - Servië 10-14. Roemenië - Groot-Brittannië 13-4, Verenigde Staten - Montenegro 8-7.


Wielrennen

Mannen, wegrace: 1. Vinokoerov (Kaz) 5.45,57, 2. Uran (Col), 3. Kristoff (Noo) 0,08, 4. Phinney (VSt), 5. Lagoetin (Oez), 6. O'Grady (Aus), 7. Roelandts (Bel), 8. Rast (Zwi), 11. Boom, 23. Gesink, 74. Langeveld 0.40, 82. Terpstra, 97. Westra 0.50.


Vrouwen, wegrace (140 km): 1. Vos (Ned) 3.35.29, 2. Armitstead (GBr), 3. Zabelinskaja (Rus) 0.02, 4. Teutenberg (Dui) 0.37, 5. Bronzini (Ita), 6. Johansson (Zwe), 7. Olds (VSt), 8. Ferrand-Prevot (Fra), 9. De Vocht (Bel), 10. Biannic (Fra), 14. Van Vleuten; buiten tijdslimiet: 42. Gunnewijk, 47. Van Dijk.


Zeilen

Mannen, Finn, stand na 2 races: 1. Hogh-Christensen (Den) 2 punten, 2. Ainslie (GBr) 4, 3. Gaspic (Kro) 6, 6. Postma 14.


Zwemmen

Mannen, 400 wissel: 1. Lochte (VSt) 4.05,18, 2. Pereira (Bra) 4.08,86, 3. Hagino (Jap) 4.08,94, 4. Phelps (VSt) 4.09,28, 5. Le Clos (ZAf) 4.12,42, 6. Horihata (Jap) 4.13,30, 7. Fraser-Holmes (Aus) 4.13,49, 8. Marin (Ita) 4.14,89.


400 vrij: 1. Sun Yang (Chn) 3.40,14, 2. Park Tae-Hwan (ZKo) 3.42,06, 3. Vanderkaay (VSt) 3.44,69, 4. Hao Yun (Chn) 3.46,02, 5. Dwyer (VSt) 3.46,39, 6. Kis (Hon) 3.47,03, 7. Carry (GBr) 3.48,62, 8. Napeoleon (Aus) 3.49,25.


100 school: 1. Van der Burgh (ZAf) 58,46 (WR), 2. Sprenger (Aus) 58,93, 3. Hansen (VSt) 59,49, 4. Gyurta (Hon) 59,53, 5. Kitajima (Jap) 59,79, 6. Rickard (Aus) 59,87, 7. Scozzoli (Ita) 59,97, 8. Titenis (Lit) 1.00,84; 20. Stekelenburg 1.00,96.


4x100 vrij: 1. Frankrijk (Leveaux, Gilot, Lefert, Agnel) 3.09,93, 2. Verenigde Staten 3.10,38, 3. Rusland 3.11,41, 4. Australië 3.11,63, 5. Zuid-Afrika 3.13,45, 6. Duitsland 3.13,52, 7. Italië 3.14,13, 8. België 3.14,40.


Vrouwen, 400 wissel: 1. Ye Shiwen (Chn) 4.28,43 (wereldrecord), 2. Beisel (VSt) 4.31,27, 3. Li Xuanxu (Chn) 4.32,91, 4. Hosszu (Hon) 4.33,49, 5. Miley (GBr) 4.34,17, 6. Rice (Aus), Leverenz (VSt) 4.35,49, 8. Belmonte Garcia (Spa) 4.35,62.


4x100 vrij: 1. Australië 3.33,15 (Coutts 53,90, Campbell 53,19, Elmslie 53,41, Schlanger 52,65), 2. Nederland 3.33,79 (Dekker 54,67, Veldhuis 53,80, Heemskerk 53,39, Kromowidjojo 51,93), 3. Verenigde Staten 3.34,24, 4. China 3.36,75, 5. Groot-Brittannië 3.37,02, 6. Denemarken 3.37,45, 7. Japan 3.37,96. Zweden gediskwalificeerd.


400 vrij: 1. Muffat (Fra) 4.01,45, 2. Schmitt (VSt) 4.01,77, 3. Adlington (GBr) 4.03,01, 4. Friis (Den) 4.03,98, 5. Pellegrini (Ita) 4.04,50, 6. Balmy (Fra) 4.05,95, 7. Maclean (Can) 4.06,24, 8. Boyle (NZe) 4.06,25.


100 vlinder: 1. Vollmer (VSt) 55,98 (WR), 2. Lu Ying (Chn) 56,87, 3. Coutts (Aus) 56,94, 4. Sjöström (Zwe) 57,17, 5. Bianchi (Ita) 57,17, 6. Ottesen (Den) 57,35, 7. Donahue (VSt) 57,48, 8. Gandy (GBr) 57,76.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden