Noord-Korea bereidt meer rakettesten voor

SEOUL (ANP) - Noord-Korea bereidt zich voor op de lancering van meerdere korteafstandsraketten. Die lanceringen zullen dinsdag of woensdag aan de westkust plaatshebben in de Gele Zee, meldde het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap dinsdag.

Maandag voerde Noord-Korea nog een kernproef uit, gevolgd door de lancering van drie korteafstandsraketten. Het stalinistische regime heeft een gebied voor het district Jungsan in de provincie Zuid-Pyongan ontoegankelijk verklaard voor scheepsverkeer tussen 25 en 27 mei, liet een Zuid-Koraanse regeringsfunctionaris weten. Jungsan ligt ongeveer 40 kilometer ten westen van de hoofdstad Pyongyang.

Noord-Korea vuurde de afgelopen jaren meerdere malen grond-schipraketten of schip-schipraketten af in de Gele Zee en de Japanse Zee. De lanceringen werden vaak uitgevoerd in periodes van regionale spanningen. Volgens Yonhap wil Noord-Korea ditmaal grond-schipraketten afvuren met een bereik van 160 kilometer.

Zuid-Korea heeft zijn legertop bijeengeroepen voor crisisberaad.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden