Nieuwe aanklacht tegen ex-president Mubarak

De voormalige Egyptische president Hosni Mubarak wordt in een nieuwe strafzaak opnieuw beschuldigd van corruptie. Volgens procureur-generaal Talaat Abdullah Ibrahim hebben Mubarak, zijn vrouw Suzanne en hun zoons Gamal en Alaa geld dat was bestemd voor het presidentieel paleis verduisterd. Dat meldde het staatspersbureau MENA zondag.

Ex-president Hosni Mubarak van Egypte. Beeld ap
Ex-president Hosni Mubarak van Egypte.Beeld ap

Egyptische magistraten hebben in januari bepaald dat het proces tegen onder anderen Mubarak over de gewelddadige dood van demonstranten overnieuw moet. Dat staat gepland voor 13 april.

De laatste premier van Mubarak en presidentskandidaat in de verkiezingen van vorig jaar, Ahmed Shafiq, is vrijgesproken van verduistering van overheidsgeld. Justitie meldde zondag hij niet schuldig is bevonden aan het verduisteren van 2,5 miljoen euro.

Shafiq werd vorig jaar tweede in de presidentsverkiezingen die van de conservatieve islamist Mohamed Mursi de opvolger van Mubarak maakte. Shafiq is uitgeweken naar Dubai.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden