NEDERLANDSE PLOEG

Onder iedere deelnemer staat achtereenvolgens de geboortedatum, de woonplaats, het onderdeel waaraan hij of zij deelneemt, en eventuele eerdere olympische optredens....

ATLETIEK

Joan van den Akker 16-1-1984, Delft 4x100 m Pascal van Assendelft 6-10-1979, Den Haag 4x100 m Patrick van Balkom 14-9-1974, Sprang Capelle 4x100 m Timothy Beck 2-1-1977, Almere 4x100 m OS: 2002 (Salt Lake City, bobslee) Rens Blom 1-3-1977, Sittard/Leverkusen Polshoog OS: 2000 Caimin Douglas 11-5-1977, El Paso 4x100 m OS: 2000 Troy Douglas 30-11-1962, Den Haag 4x100 m OS: 1988, 1992, 1996 (voor Bermuda) Rosina Hodde 10-2-1983, Dordrecht 4x100 m (reserve) Guus Hoogmoed 27-9-1981, Deest 4x100 m (reserve) OS: 2004 Lornah Kiplagat 1-5-1974, Groet 10.000 m Annemarie Kramer 15-2-1975, Haarlem 4x100 m Luc Krotwaar 25-1-1968, Eindhoven Marathon Gert-Jan Liefers 26-9-1978, Apeldoorn 1500 m Kamiel Maase 20-10-1971, Zeist 10.000 m OS: 2000 Eugene Martineau 14-5-1980, Kerkrade Tienkamp Jacqueline Poelman 5-10-1973, Utrecht 4x100 m OS: 1992 (4x100 m) Karin Ruckstuhl 2-11-1980, Blaricum Zevenkamp Gregory Sedoc 16-10-1981, Almere 110 horden Rutger Smith 9-7-1981, Leek Kogelstoten, discuswerpen Bram Som 20-2-1980, Arnhem 800 m OS: 2000 Lieja Tunks-Koeman 10-3-1976, London/Ontario Kogelstoten OS: 2000 Simon Vroemen 11-5-1969, Delft 3000 steeple OS: 2000 Chiel Warners 2-4-1978, Lelystad Tienkamp

BADMINTON Mia Audina 22-8-1979, Rotterdam Enkel-en dubbelspel OS: 1996 (zilver enkelspel), 2000 Chris Bruil 20-12-1970, Nederhemert Gemengd dubbelspel OS: 2000 Lotte Bruil-Jonathans 17-9-1977, Nederhemert Dubbel-en gemengddubbelspel OS: 2000 Yao Jie 10-4-1977, Haarlem Enkelspel

BEACHVOLLEYBAL

Rebekka Kadijk 16-6-1979, Rotterdam OS: 2000 Marrit Leenstra 18-10-1973, Amsterdam OS: 1996 (volleybal)

HANDBOOGSCHIETEN Wietse van Alten 24-9-1978, Hilvarenbeek Recurve, individueel en team OS: 2000 (brons ind.) Pieter Custers 13-3-1984, Ell Recurve, individueel en team Ron van der Hoff 26-3-1978, Hilvarenbeek Recurve, individueel en team

HOCKEY MANNEN Matthijs Brouwer 1-7-1980, Den Bosch Ronald Brouwer 24-4-1979, Den Haag Jeroen Delmee 8-3-1973, Den Bosch OS: 1996 (goud), 2000 (goud) Geert-Jan Derikx 31-10-1980, Den Haag Rob Derikx 25-2-1982, Utrecht Marten Eikelboom 10-12-1973, Amstelveen OS: 2000 (goud) Floris Evers 26-2-1983, Bilthoven Erik Jazet 19-7-1971, Bilthoven OS: 1996 (goud), 2000 (goud) Karel Klaver 29-9-1978, Amsterdam Jesse Mahieu 12-8-1978, Amsterdam Teun de Nooijer 22-3-1976, Haarlem OS: 1996 (goud), 2000 (goud) Rob Reckers 29-8-1981, Eindhoven Taeke Taekema 14-1-1980, Amsterdam Klaas Veering 26-9-1981, Amsterdam Guus Vogels 26-3-1975, Den Haag OS: 1996 (goud), 2000 (goud) Sander van der Weide 21-6-1976, Amsterdam OS: 2000 (goud)

HOCKEY VROUWEN Minke Booij 24-1-1977, Den Bosch OS: 2000 (brons) Ageeth Boomgaardt 16-11-1972, Den Bosch OS: 2000 (brons) Chantal de Bruijn 13-2-1976, Utrecht Mijntje Donners 4-2-1974, Den Bosch OS: 1996 (brons), 2000 (brons) Miek van Geenhuizen 17-12-1981, Eindhoven Sylvia Karres 8-11-1976, Amsterdam Lieve van Kessel 17-9-1977, Amsterdam Fatima Moreira de Melo 4-7-1978, Rotterdam OS: 2000 (brons) Eefke Mulder 13-10-1977, Nijmegen Lisanne de Roever 6-6-1979, Weesp Maartje Scheepstra 1-4-1980, Amsterdam Janneke Schopman 16-4-1977, Den Bosch Clarinda Sinnige 14-1-1973, Nieuw-Vennep OS: 2000 (brons) Minke Smabers 22-3-1979, Amsterdam OS: 2000 (brons) Jiske Snoeks 19-5-1978, Haarlem Macha van der Vaart 17-4-1972, Alkmaar OS: 2000 (brons)

HONKBAL Sharnol Adriana 13-11-1970, Willemstad OS: 2000 Wladimir Balentien 2-7-1984, Willemstad Johnny Balentina 8-8-1971, Capelle a/d IJssel OS: 1996, 2000 Patrick Beljaards 4-3-1978, Haarlem OS: 2000 Maikel Benner 24-3-1980, Vlaardingen Ivanon Coffie 16-5-1977, Klein (Cura) Rob Cordemans 31-10-1974, Vlaardingen OS: 1996, 2000 Shurendell Decaster 26-9-1979, Willemstad Robin van Doornspeek 25-2-1981, Velsen-Zuid Dave Draijer 30-9-1973, Hillegom Evert-Jan 't Hoen 8-11-1975, Rijswijk OS: 1996, 2000 Rick van den Hurk 22-5-1985, Eindhoven Shairon Isenia 23-1-1979, Sint Joris (Cura) OS: 2000 Eelco Jansen 14-5-1969, Heerhugowaard OS: 1996, 2000 Sidney de Jong 14-10-1979, Almere Ferenc Jongejan 20-10-1978, Utrecht OS: 2000 Eugene Kingsale 20-8-1976, Solito (Aruba) Dirk van 't Klooster 23-4-1976, Hoofddorp OS: 2000 Patrick de Lange 21-1-1976, Almere OS: 2000 Raily Legito 26-7-1978, Vlaardingen OS: 2000 Calvin Maduro 5-9-1974, Bussum Diegomar Markwell 8-8-1980, Rotterdam Ralph Milliard 30-12-1973, Soest OS: 2000 Harvey Monte 8-10-1981, Zwijndrecht Alexander Smit 2-10-1985, Eindhoven

JUDO Edith Bosch 31-5-1980, Vlaardingen Tot 70 kg OS: 2000 Guillaume Elmont 10-8-1981, Amsterdam Tot 81 kg Dennis van der Geest 27-6-1975, Haarlem Boven 100 kg OS: 2000 Elco van der Geest 4-5-1979, Santpoort Tot 100 kg Deborah Gravenstijn 20-8-1974, Rotterdam Tot 57 kg OS: 2000 Mark Huizinga 10-9-1973, Schiedam Tot 90 kg OS: 1996 (brons), 2000 (goud) Claudia Zwiers 23-11-1973, Haarlem Tot 78 kg OS: 1996 (brons)

KANOVAREN Floris Braat 29-9-1979, Eindhoven Wildwater Slalom K1 Sam Oud 3-9-1978, Maartensdijk Wildwater Slalom K1

PAARDENSPORT Leopold van Asten 19-10-1976, Duizel Springen Paard: Fleche Rouge Marlies van Baalen 30-8-1980, Brakel Dressuur Paard: Idocus Gert-Jan Bruggink 17-3-1981, Weerselo Springen Paard: JoEdward Gal 4-3-1970, Harskamp Dressuur Paard: Gestion Lingh Anky van Grunsven 2-1-1968, Erp Dressuur Paard: Salinero OS: 1988, 1992, 1996 (zilver ind., zilver team) , 2000 (goud ind., zilver team) Sven Rothenberger 1-6-1966, Bad-Homburg Dressuur Paard: Barclay II OS: 1996 (brons ind., zilver team) Gerco Schr 28-7-1978, Tubbergen Springen Paard: Geneve Wim Schr 17-4-1971, Tubbergen Springen Paard: Montreal Albert Zoer 31-7-1975, Echten Springen (reserve) Paard: Lowina

ROEIEN Femke Dekker 11-7-1979, Leiden Skiff OS: 2000 Marit van Eupen 26-6-1969, Amsterdam Dubbeltwee licht OS: 2000 Kirsten van der Kolk 18-12-1975, Amsterdam Dubbeltwee licht OS: 2000 Hurnet Dekkers 8-5-1974, Amsterdam Acht Nienke Hommes 20-2-1977, Amsterdam Acht Laura Posthuma 14-2-1980, Amsterdam Acht Annemarieke van Rumpt 29-4-1980, Amsterdam Acht Sarah Siegelaar 4-10-1981, Amsterdam Acht Marlies Smulders 22-2-1982, Amsterdam Acht

Helen Tanger 22-8-1978, Amsterdam Acht Froukje Wegman 22-4-1979, Amsterdam Acht Esther Workel 18-5-1975, De Bilt Acht, stuurvrouw Dirk Lippits 3-5-1977, Eindhoven Skiff OS: 2000 (zilver dubbelvier) Karel Dormans 3-6-1975, Amsterdam Vier-zonder licht Joeri de Groot Vier-zonder licht 29-7-1977, Amsterdam Gerard van der Linden 29-12-1981, Amsterdam Vier-zonder licht Ivo Snijders 9-9-1980, Amsterdam Vier-zonder licht Michiel Bartman Acht 19-5-1967, Abbenes OS: 1996 (goud acht), 2000 (zilver dubbelvier) Cheung Wei Cheung 15-4-1972, Amsterdam Acht, stuurman Geert Jan Derksen 2-5-1975, Amsterdam Acht OS: 2000 Gerritjan Eggenkamp 14-11-1975, Delft Acht OS: 2000 Jan Willem Gabri 21-1-1979, Groningen Acht

DaniMensch 4-10-1978, Maastricht Acht Diederik Simon 10-4-1970, Amsterdam Acht OS: 1996 (goud acht), 2000 (zilver dubbelvier) Matthijs Vellenga 29-10-1977, Amsterdam Acht Gijs Vermeulen 7-5-1981, Amsterdam Acht

SCHERMEN Sonja Tol 16-11-1972, Den Haag Degen

SCHIETEN Dick Boschman 10-10-1974, Apeldoorn Luchtgeweer OS: 2000 Hennie Dompeling 9-4-1966, Purmerend Kleiduivenschieten, skeet OS: 1988, 1992, 1996, 2000 Cor-Jan van der Greef 6-4-1983, Vianen Kleiduivenschieten, skeet

SYNCHROONZWEMMEN Bianca van der Velden 11-2-1976, Santa Clara (VS)/Nijmegen Duet Sonja van der Velden 11-2-1976, Santa Clara (VS)/Nijmegen Duet

TAEKWONDO Charmie Sobers 19-1-1973, Rotterdam Tot 67 kg Patrick Stevens 15-7-1979, Malden Tot 80 kg

TAFELTENNIS Danny Heister 18-11-1971, Arnhem Enkel-en dubbelspel OS: 1996, 2000 Trinko Keen 22-9-1971, Arnhem Enkel-en dubbelspel OS: 1996, 2000

TRAMPOLINE Andrea Lenders 29-12-1980, Alkmaar/Hoogezand Individueel Alan Villafuerte 29-6-1977, Alkmaar Individueel OS: 2000

TRIATLON Wieke Hoogzaad 29-6-1970, Smorum (Den) OS: 2000 Tracy Looze-Hargreaves 16-8-1973, Elsloo

TURNEN Suzanne Harmes 10-1-1986, Zoetermeer Meerkamp, vloer, balk Laura van Leeuwen 22-4-1986, Den Haag Meerkamp, brug

VOLLEYBAL Rob Bontje 12-5-1981, Purmerend Albert Cristina 18-11-1970, Amersfoort OS: 2000 Kay van Dijk 25-6-1984, Zwolle Nico Freriks 22-12-1981, Horst Dirk Jan van Gendt 18-7-1974, IJsselstein Mike van de Goor 14-5-1973, Harderwijk OS: 1996 (goud), 2000 Guido Gen 9-11-1970, Deurne OS: 1996 (goud), 2000 Robert Horstink 26-12-1981, Apeldoorn Marko Klok 14-3-1968, Rotterdam OS: 1992 (zilver) Reinder Nummerdor 10-9-1976, Uithoorn OS: 2000 Richard Schuil 2-5-1973, Modena OS: 1996 (goud), 2000 Jeroen Trommel 1-8-1980, Capelle a/d IJssel

WIELRENNEN Thijs Al 16-6-1980, Wormer Mountainbike Michael Boogerd 28-5-1972, Kapellen (Bel) Weg Bart Brentjens 10-10-1968, Schaijk Mountainbike OS: 1996 (goud), 2000 Jan Bos 29-3-1975, Harderwijk Teamsprint OS: 1998 (zilver 1000 m schaatsen), 2002 (zilver 1000 m schaatsen) Theo Bos 22-8-1983, Egmond a/d Hoef Sprint, teamsprint, 1 km tijdrit, keirin Erik Dekker 21-8-1970, Meerle-Hoogstraten (Bel) Weg OS: 1992 (zilver weg), 1996, 2000 Thomas Dekker 6-9-1984, Dirkshorn Ind. tijdrit weg Max van Heeswijk 2-3-1973, Weelde (Bel) Weg OS: 2000 Levi Heimans 24-7-1985, Diemen Ploegachtervolging Yvonne Hijgenaar 15-5-1980, Koedijk Sprint, 500 m tijdrit Servais Knaven 6-3-1971, Meerle (Bel) Weg OS: 1992 (baan) Karsten Kroon 29-1-1976, Rekem (Bel) Weg Mirjam Melchers 26-9-1975, Moergestel Weg, ind. tijdrit weg OS: 2000 Jens Mouris 12-3-1980, Ouderkerk a/d Amstel Ploegachtervolging OS: 2000 Teun Mulder 18-6-1981, Epe Teamsprint, sprint, km tijdrit, keirin Bas Peters 14-5-1976, Heel Mountainbike Elsbeth van Rooy-Vink 25-1-1973, Heeswijk-Dinther Mountainbike OS: 1996 Peter Schep 8-3-1977, Lopik Ploegachtervolging OS: 1996, 2000 Robert Slippens 3-5-1975, Spanbroek Koppelkoers OS: 1996, 2000 Danny Stam 25-6-1972, Assendelft Koppelkoers OS: 2000 Jeroen Straathof 18-11-1972, Leiden Ploegachtervolging OS: 1994 (Winterspelen) Adrie Visser 19-10-1983, Wieringerwerf Puntenkoers Anouska van der Zee 5-4-1976, Deurne Weg Leontien Zijlaard-Van Moorsel 22-3-1970, Rotterdam Ind. achtervolging, weg, ind. tijdrit weg OS: 1992, 2000 (goud achtervolging, weg en tijdrit weg, zilver puntenkoers)

ZEILEN Annemieke Bes 16-3-1978, Haren Yngling Mitch Booth 4-1-1963, Bennebroek Tornado OS: 1992 (brons, voor Australi 1996 (zilver, voor AustraliCarolijn Brouwer 25-7-1973, Ommen Europe OS: 2000 (470) Kalle Coster 12-9-1982, Uithoorn 470 Sven Coster 2-12-1978, Uithoorn 470 Herbert Dercksen 1-3-1973, Amsterdam Tornado OS: 1996 Joeri van Dijk 14-7-1983, Ter Aar Mistral Petronella de Jong 26-6-1970, Sint Jacobiparochie Yngling Margriet Matthijsse 29-4-1977, Rotterdam 470 OS: 1996 (zilver Europe), 2000 (zilver Europe) Mark Neeleman 16-4-1959, Reeuwijk Star OS: 1980 (Finn), 1984 (Finn), 1992, 2000 Peter van Niekerk 30-11-1971, Amsterdam Star OS: 2000 Annelies Thies 24-11-1969, Vinkeveen Yngling Lisa Westerhof 2-11-1981, Den Dolder 470 Jaap Zielhuis 2-07-1966, Medemblik Finn OS: 2000 (coach)

ZWEMMEN Madelon Baans 8-10-1977, Spijkenisse 100 school, 4x100 wissel OS: 1996, 2000 Inge de Bruijn 24-8-1973, Barendrecht 50, 100 vrij, 100 vlinder, 4x100 vrij, 4x100 wissel OS: 2000 (goud 50 vrij, 100 vrij en 100 vlinder, zilver 4x100 vrij) Gijs Damen 20-7-1979, Breda 4x100 vrij (reserve) Inge Dekker 18-8-1985, Heerenveen 4x100 vrij, 4x100 wissel (reserve) Chantal Groot 19-10-1982, Amsterdam 100 vlinder, 4x100 vrij, 4x200 vrij OS: 2000 (zilver 4x100 vrij) Pieter van den Hoogenband 14-3-1978, Eindhoven 50, 100, 200 vrij, 4x100 vrij OS: 1996, 2000 (goud 100 en 200 vrij, brons 50 vrij en 4x200 vrij) Joris Keizer 26-1-1979, Eindhoven 100 vlinder OS: 2000 Johan Kenkhuis 7-5-1980, Amsterdam 50 vrij, 4x100 vrij OS: 2000 (brons 4x200 vrij) Annabel Kosten 23-5-1977, Amersfoort 4x100 vrij Celina Lemmen 2-3-1985, San Atonio (VS) 4x200 vrij Stefanie Luiken 16-5-1985, Eindhoven 4x100 wissel Haike van Stralen 22-4-1983, Amersfoort 4x200 vrij Thijs van Valkengoed 6-7-1983, Amsterdam 100, 200 school Mark Veens 26-6-1978, Horst 4x100 vrij OS: 1996, 2000 Marleen Veldhuis 29-6-1979, Amsterdam 50, 100 vrij, 4x100 vrij, 4x100 wissel, 4x200 vrij Mitja Zastrow 7-3-1977, Eindhoven 4x100 vrij (reserve) Klaas Erik Zwering 19-5-1981, Eindhoven 4x100 vrij OS: 2000

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 de Persgroep Nederland B.V. - alle rechten voorbehouden