'Nederlander vast in Marokko om ronselen voor Syrië'
Een Nederlander van Marokkaanse afkomst zit al ruim een maand vast in een Marokkaanse cel omdat hij wordt verdacht van ronselpraktijken voor de strijd in Syrië. Dat heeft Nieuwsuur gemeld. De man, Alhassan A. uit Amsterdam, ontkent dat hij zich daaraan schuldig heeft gemaakt.
In Nederland maakt hij deel uit van de islamitische beweging Behind Bars, die door de politie scherp in de gaten wordt gehouden omdat deze zou mensen ronselen voor de strijd in Syrië. In een telefonisch gesprek met nieuwsuur zegt de 28-jarige A. dat hij tien dagen lang werd verhoord, en daarbij flink onder druk zou zijn gezet. 'Ze wilden me linken aan Al-Qaida. Ik zou in alle media verschijnen als terrorist. Ik heb na vele bedreigingen bekend.'
Familiebezoek
A. zegt voor familiebezoek naar Marokko te zijn gegaan. Hij werd op 16 april opgepakt. De Marokkaanse autoriteiten ontkennen dat er een Marokkaanse Nederlander zou zijn gearresteerd. De Nederlandse ambassade kan hem daardoor geen bijstand verlenen.
Het Nederlandse Ministerie van Buitenlandse Zaken zou bezig zijn om met documenten te proberen te bewijzen dat A. de Nederlandse identiteit heeft.