Na FC Twente ook FC Utrecht in clinch met KNVB: club krijgt geen Europese licentie
Als FC Utrecht zondag de finale van de play-offs om Europees voetbal wint van Heracles, heeft de club daar voorlopig niets aan. De Telegraaf schrijft zaterdag dat Utrecht op advies van de licentiecommissie van de KNVB nog geen Europese licentie voor volgend seizoen bezit. FC Utrecht bevestigt zaterdagochtend via de eigen website het geschil met de licentiecommissie.
Volgens de club is er onduidelijkheid over geld dat de club kreeg voor spelers die zijn verkocht in het verleden. 'Dit heeft betrekking op één punt in de procedure in de aanvraag inzake de afhandeling van een kleine financiële kwestie', schrijft FC Utrecht. Het zou gaan om een bedrag van 37.250 euro.
Volgens Utrecht dient volgende week een beroepsprocedure. 'De directie en Raad van Commissarissen kijkt hier met vertrouwen naar uit', meldt de club. Verder laat Utrecht weten dat het de zaak betreurt, 'en bovenal de timing ervan'.
Het is onduidelijk wat er gebeurt als Utrecht de play-offs om Europees voetbal wint (het eerste duel in Almelo eindigde in 1-1), en de club geen licentie krijgt. De KNVB bevestigt dat FC Utrecht op dit moment nog niet in aanmerking komt voor een Europese licentie. De nationale voetbalbond stelt dat de club vooralsnog niet voldoet aan de eisen die de UEFA stelt aan een Europese licentie. De KNVB zegt sowieso vijf clubs in te zullen schrijven voor Europees voetbal. PSV, Ajax, Feyenoord en AZ zijn al zeker van deelname.
De KNVB benadrukt dat de weigering nog niet definitief is.
Reactie #fcutrecht op berichtgeving over UEFA licentie: https://t.co/TUh3NQ7Nv0. pic.twitter.com/1t3ID0LqwE
— FC Utrecht (@fcutrecht) 29 september 2017
Bij zaak #fcutrecht gaat het over UEFA-regels. @KNVB moet uiterlijk 31 mei lijst met Europese deelnemers inleveren: https://t.co/1epSsS5Uxr
— Hans van Kastel (@HvKastel) 20 mei 2016
Twente
Het nieuws komt in een week waarin eerder al een conflict ontstond tussen de licentiecommissie van de KNVB en FC Twente. De licentiecommissie wil de club uit Enschede straffen voor jarenlang wanbeleid en omstreden transfers door de club te degraderen naar de eerste divisie.
FC Twente liet donderdag weten in beroep te gaan tegen het voorstel van de licentiecommissie. Volgens de club zou degradatie het einde van FC Twente betekenen.
'Een belangrijk deel van de korte- en langetermijnafspraken voor de financiële toekomst van de club zijn gemaakt onder het voorbehoud dat de huidige licentie voor de eredivisie behouden blijft', zei bestuurder Jan Schutrups in een schriftelijke reactie.
Twente in de eerste divisie?
Stel: FC Twente speelt straks echt in de eerste divisie. Hoe erg is dat? Een scenario (+) voor het seizoen 2016/2017, gebaseerd op bestaande cijfers en aan de hand van ervaringsdeskundigen.