muziek

Amstelveen, P60: vanavond Shinehead; vrijdag Julian Sas...

Amstelveen, P60: vanavond Shinehead; vrijdag Julian Sas.

Amsterdam, Melkweg: vanavond Art Brut; vrijdag o.a. Aiden, Malkovich;zondag Coheed & Cambria.

Amsterdam, Paradiso: vanavond Vive La Fête (uitverkocht); vrijdag o.a.Kaito, Shit Disco; zaterdag o.a. Kraak & Smaak; maandag Soulfly;dinsdag o.a. Kashmir; woensdag Two Dollar Pistols, Diamond Nights.

Arnhem, Goudvishal: zaterdag o.a. Backfire, Angel Crew.

Breda, Mezz: vrijdag Beef; dinsdag Nid & Sancy.

Den Bosch, W2: vanavond Aiden, Malkovich; zaterdag o.a. Beecher,Linea77.

Den Haag, Paard van Troje: vanavond Caesar; zaterdag o.a. De Jeugd vanTegenwoordig.

Drachten, Iduna: zaterdag Pete Philly & Perquisite.

Eindhoven, Effenaar: vrijdag Extince; zondag o.a. Grimm.

Enschede, Atak: zaterdag The Apers.

Groningen, Vera: vanavond o.a. The Fatals; vrijdag Cave In, Pelica;zaterdag Lawlessness.

Haarlem, Patronaat: vrijdag Green Lizard, Janez Detd. (grote zaal),Caesar, Zoppo (kleine zaal); zaterdag Bauhaus (uitverkocht), Solo (kleinezaal).

Lierop, Nirwana: zaterdag zZz, Voicst.

Oss, Groene Engel: vrijdag zZz, Voicst.

Rotterdam, Nighttown: vrijdag o.a. I Against I; zaterdag Spinvis, LPG.

Rotterdam, Rotown: vanavond Mock Orange; zaterdag Campsite; zondag o.a.Polar Exploration Ship.

Tilburg, 013: vanavond Voicst, Campsite; vrijdag Blind Justice feat.Osdorp Posse; zondag Soulfly (Choice), Misconduct (BatCave).

Utrecht, Ekko: zaterdag o.a. Firebirds; woensdag Kashmir.

Utrecht, Tivoli De Helling: vanavond Green Lizard; zondag o.a. Gorki.

Utrecht, Tivoli Oudegracht: vanavond Spinvis; maandag The Editors.

Zoetermeer, Boerderij: zaterdag Julian Sas; woensdag Wishbone Ash.

Zwolle, Hedon: vrijdag Gare Du Nord; zaterdag Green Lizard, Janez Detd.clubs

Amsterdam, Club 11: vrijdag (22.30-4u) 'Rauw' met The Cobra Killer, ElleBandita, dj's Buena Vista, Joost van Bellen; zaterdag (22.30-4u) 'FullSpectrum' met dj's Dirt Crew, Nuno dos Santos.

Amsterdam, Panama: vrijdag (22-4u) 'Dig deeper' met dj's DannyHowells, Francesco Pico e.a.; zaterdag (22-4u) 'Sneakerz' met dj's ErickE, Fedde le Grand, Jip Deluxe.

Amsterdam, Artis: zondag (17-24u) 'T-dansant' met dj's Ian Pooley,Roog, Marnix, Alex van Oostrom e.a.

Amsterdam, Gashouder: vrijdag en zaterdag (22-7u) 'Awakenings' metOscar Mulero, Paul Kalkbrenner, Pounding Grooves, Pet Duo, Mark Broom & Bart Skils, Rude Awakening, Go Hiyama, Bart Skils e.a.

Den Haag, Paard van Troje: vrijdag (23-5u) 'Rush' met dj's Victor Coral,Benny Rodrigues, Brian S. e.a.

Eindhoven, De Rechter: vrijdag (22-4u) 'HouseQuake' met dj's Roog,Erick E, Fedde le Grand, Jeroenski

Leeuwarden, Club Noa: zaterdag (23-5u) 'Rush' met dj's Marnix, Brian S.e.a.

Nijmegen, Doornroosje: zaterdag (23-6u) 'Planet Rose' met dj's PepeBradock, Robert Powlson, Pete Bandit e.a.

Utrecht, Tivoli (Oudegracht): zaterdag (23-5u) 'Rauw' met The CobraKiller, Elle Bandita, dj's Buena Vista, Joost van Bellen.

Utrecht, Jaarbeurs: zaterdag (21-7u) 'Trance energy' met dj's Armin VanBuuren, Remy, Jean, Marcus Schulz, Above & Beyond, Marcel Woods, JohanGielen e.a.wereldmuziek

Amstelveen, Griffioen: vrijdag Monica Triga, zaterdag Mazzeltov.

Amsterdam, Tropentheater: vrijdag Manolo Franco, zaterdag Aynur en hetMikail Aslan Ensemble.

Den Haag, Dr. Anton Philipszaal: zaterdag Ana Moura.

Den Haag, Regentenkamer: zondagmiddag het Giani Lincan Ensemble.

Katwijk, Schouwburg: zaterdag Monica Triga.

Tilburg, Schouwburg: zaterdag Sevara Nazarkhan.

Utrecht, Rasa: vrijdag Boris Kovac & La Campanella, zaterdag BanaKadori, zondag Hossein Alizadeh & Madjid Khaladj.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag De Jongens Driest, woensdag Monein Adwan.jazz

Amersfoort, Borra: zondagmiddag Tom Beek Quintet.

Amsterdam, Bimhuis: vanavond Benjamin Herman The Itch; vrijdag TrioBraam DeJoode Vatcher; zaterdag Amsterdam-Roma Jazz Quartet; zondag BorisKovac & La Campanella.

Amsterdam, Zaal 100: woensdag Trytone Festival met Drie Hoog Achter, LuoChao Yun & Paul Pallessen, Sean Bergin's Boemdingaa.

Hilversum, Langs de Lijn: zondagmiddag Martien Oster Trio & MichaelVarekamp.

Den Haag, Regentenkamer: zaterdag Rob van Kreeveld Trio & Ken Ard.

Dordrecht, DJS: zaterdag The Houdini's.

Edam, Mahogany Hall: zaterdag Amsterdam Klezmer Band.

Eindhoven, Kraaij en Balder: vrijdag Jasper Blom Quartet.

Eindhoven, Wilhelmina: maandag Antonis Anissegos' Lynx.

Gouda, Spiegeltent: dinsdag Yuri Honing Wired Paradise.

Leiden, De Burcht: zaterdag Trio San Francisco (Sean Bergin, TobiasDelius, Daniel D'Agaro).

Oss, De Groene Engel: vrijdag Playlab met o.a. Marjolein Kooijman, DJOktavius, Kristof Roseeuw, Rob van de Wouw.

Rotterdam, Lantaren-Venster: vrijdag Rotterdam Symphonic Jazz Orchestra;zaterdag Bobo Stenson Trio, Supersilent.

Tilburg, Paradox: vanavond Playlab met o.a. Christiaan de Jong, NorbertFabritius; vrijdag Amina Figarova Quintet.

Utrecht, SJU Jazzpodium: zondagmiddag Van Doorn & Van Vugt metScooterdagboek in Concert en Marc Alban Lotz Trio met Hoorspel voor Doven.

Utrecht, Vredenburg: vanavond The Young Sinatras; zaterdag BigbandMetropole Orkest, Bik Bent Braam.klassiek

Amsterdam, Concertgebouw (GZ): zaterdag om 14 uur RotterdamsPhilharmonisch Orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Valeri Gergjev m.m.v.solisten met Berlioz; zaterdag- en maandagavond en zondag om 14.15 uurNederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Hartmut Haenchen met BrucknersAchtste symfonie; zondag om 11 uur Capella Currende o.l.v. Erik van Nevelmet Buxtehude; zondag Residentie Orkest o.l.v. Claus Peter Flor m.m.v.Claron McFadden (sopraan) e.a. solisten, Nederlands Concertkoor metBernstein en Orff; dinsdag St. Petersburg Philharmonisch Orkest o.l.v. YuriTemirkanov m.m.v. Hélène Grimaud (piano) met Tsjaikovski en Brahms;woensdag Mitsuko Uchida (piano) met Beethoven.

Amsterdam, Concertgebouw (KZ): zondag Julia Fischer (viool), DanielMüller-Schott (cello) en Jonathan Gilad (piano) met Mendelssohn enTsjaikovski; maandag Amati Ensemble met Spohr en Beethoven.

Amsterdam, Muziekgebouw aan 't IJ: vrijdag Schreck Ensemble metNuctemeron.

Beek-Ubbergen, St. Bartholomaeuskerk: zaterdag Nederlands Kamerkooro.l.v. Peter Dijkstra met '.a. Britten, Howells.

Breda, Chassé: vrijdag Het Brabants Orkest o.l.v. Marc Soustrot m.m.v.Pieter Wispelwey (cello) met Dutilleux en Dukas.

Drachten, De Lawei: vanavond Noord Nederlands Orkest o.l.v. JacquesMercier m.m.v. Marietta Petkova (piano) met Sjostakovitsj, Rachmaninov enMosolov.

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v.Roberto Benzi m.m.v. Theodora Geraets (viool) met Mendelssohn en Dvorák;dinsdag Storioni Trio Amsterdam met Chopin en Ravel.

Enschede, Muziekcentrum: vrijdag Daria van Bercken (piano) metDutilleux, Bartók en Liszt; vrijdag, zaterdag en zondag Anatolië Festival- vrijdag Nederlands Jeugd Strijkorkest m.m.v. wereldmuziekgroep Orchestraen Erdal Erzincan (baglama).

Groningen, De Oosterpoort: vrijdag, zaterdag en zondagSjostakovitsj-weekend met o.a. vrijdag St. Petersburg Kwartet; zaterdag om15 uur kinderconcert door Prima la Musica en om 20.15 uur Noord NederlandsOrkest - zie Drachten; zondag om 15 uur Amstel Quartet en Paolo Giacometti(piano). Zie ook: www.de-oosterpoort.nl.

Haarlem, Philharmonie: vrijdag Nederlands Blazers Ensemble - zieGroningen; woensdag Amsterdam Symphony Orchestra o.l.v. P. Sánta m.m.v.de violisten Marianne Thorsen en Lawrence Power met Mozart.

Hoorn, Het Park: vrijdag Holland Symfonia o.l.v. Ermanno Florio m.m.v.Liza Ferschtman (viool) met Debussy en Resphigi.

Leeuwarden, De Harmonie: vrijdag Noord Nederlands Orkest - zie Drachten.

Leeuwarden, Grote Kerk: vrijdag Amsterdam Symphony Orchestra - zieHaarlem.

Nijmegen, De Vereeniging: zondag om 14.15 uur Het Gelders Orkest o.l.v.Martin Sieghart m.m.v. Ilse Eerens (sopraan) met Berg en Mahler; dinsdagAmati Quartett m.m.v. Gilad Karni (altviool) met Mozart.

Roermond, Oranjerie: vanmiddag om 12.30 uur Amsterdam Symphony Orchestra- zie Haarlem.

Rotterdam, De Doelen: vanavond pianist Aquilers DelleVigne met Gershwin,Ginastera en Villa-Lobos; vrijdagavond en zondag om 14.15 uur hetRotterdams Philharmonisch Orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Valeri Gergjevm.m.v. solisten met Berlioz; vrijdag Sergei Leiferkus (bariton) en SemyonSkigin (piano) met Moesorgski; zaterdag Het Gelders Orkest - zie Nijmegen;zaterdag The Amsterdam Baroque Orchestra o.l.v. Ton Koopman met Bach enSchaffrath; zondag finale Prinses Christina Concours; 15, 16 en 17 februari(20.15u) en 19 februari (15.15 uur) Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v.Vasili Petrenko m.m.v. Thorleif Thedéen (cello) met Schumann en Dvorák;woensdag Arte Corale Kamerkoor met Russische koormuziek.

Rotterdam, Lantaren/Venster: dinsdag pianist Marcel Worms met een InMemoriam-programma.

Tilburg, Concertzaal: maandag Amsterdam Symphony Orchestra - zieHaarlem.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Amstel Saxofoonkwartet met Germanus en L.Andriessen; vrijdag Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Frans Leenders m.m.v.Frank Peters (piano) met Kulenty en Wagemans; zondag om 14.30 uurInsomnio o.l.v. Ulrich Pöhl met werk van de finalisten van de HenriëtteBosmans Compositiewedstrijd en om 15.30 uur met Van Norden, De Man en Vander Aa; dinsdag Amsterdam Symphony Orchestra - zie Haarlem; woensdagResidentie Orkest - zie Amsterdam Concertgebouw (GZ).

Utrecht, Kikker: vrijdag MAE (v/h Maarten Altena Ensemble) met soundbasics.

Utrecht, Pieterskerk: vrijdag Nederlands Kamerkoor - zie Beek-Ubbergen.opera

Turandot van Puccini door de Nationale Reisopera o.l.v. Ed Spanjaard,zaterdag in Apeldoorn (Orpheus) en dinsdag in Maastricht (Theater a/hVrijthof).

Het sluwe vosje van Janácek door De Nederlandse Opera o.l.v. IngoMetzmacher, nog t/m 19 februari in Het Muziektheater, Amsterdam.

Ma tante Aurore van Boieldieu door Barokopera Amsterdam, vanavond inLeidseSchouwburg, vrijdag in Helmond (Speelhuis), zaterdag in Den Haag(Kon. Schouwburg) en dinsdag in Kerkrade (Theater).muziektheater

West Side Story, een Amerikaans-Europese productie o.l.v. Donald Chan.Regie: Joe McKneely. Van 14 t/m 18 februari, alleen in het Luxor Theater,Rotterdam.

Joop ter Heul, muzikale komedie van Kik Productions naar de boeken vanCissy van Marxveldt, in regie van Bruun Kuijt. Muzikale leiding: Bas Odijk.Met Lieke Antonissen als de springerige bakvis en Hilbert Dijkstra als haarvriendje Leo. Op 11 en 12 februari in de Leidse Schouwburg, 16 februari inDen Haag (Kon.Schouwburg), 17 februari in Purmerend (De Purmaryn).

Fiets, van Jacq Palinckx (muziek) en Peter Winnen (tekst), doorTheatergroep Drieons en Stichting Palinckx. Een bergbeklimming als een'lijdensweg in 21 staties'. Laatste voorstellingen op 10 en 11 februari inTilburg (De NWE Vorst). kleinkunst

Five Easy Pieces, vrijdag en zaterdag (première) in Den Haag(Diligentia), 17 februari in Oldenzaal (De Bond), 18 februari in Workum (DeKlameare).

Verreck & Pleijsier terug op zondagmiddag. Muziek, conférences eninterviews door Marcel Verreck en Paul Pleijsier. Zondag in TheaterBellevue, Amsterdam.

De adem van de Nachtchinees door Richard Groenendijk. Vanavond inZwijndrecht (De Uitstek), vrijdag in Dongen (De Cammeleur), 17 februari inHeemstede (De Luifel), 18 februari in Druten (Agora).

Geestdrift door Kasper van Kooten. Vrijdag in Alphen a/d Rijn(Castellum), zaterdag en zondag in Amsterdam (De Meervaart), 15 februariin Veenendaal (De Lampegiet), 16 februari in Amersfoort (De Flint), 17februari in Leeuwarden (De Harmonie).

BSUR door Jan Jaap van der Wal. Vanavond in Waalwijk (De Leest), vrijdagen zaterdag in Naaldwijk (De Naald), 13 en 14 februari in Meppel (Ogterop),16 februari in Lochem (Schouwburg), 18 februari in Helmond ('t Speelhuis).

Ken Kan door Rob van de Meeberg. Zaterdag in Veendam (Beresteyn), 14februari in Tiel (Agnietenhof), 15 februari in Nijmegen (Stadsschouwburg),16 februari in Doetinchem (Amphion), 17 februari in Rotterdam(Zuidpleintheater).

Barmhart door Maarten van Roozendaal met Egon Kracht en Marcel de Groot.Zaterdag in Hendrik-Ido-Ambacht (Cascade), 12 en 13 februari in Amsterdam(De Kleine Komedie), 16 februari in Zwolle (Odeon), 17 februari inWinterswijk (De Storm), 18 februari in Winsum (De Hoogte).

Schijn door Hassan's Angels. Vanavond in Venlo (De Maaspoort), zaterdagin Goirle (Jan van Besouwhuis), 16 februari in Heerenveen (Posthuis), 17februari in Arnhem (KAB Posttheater), 18 februari in Maassluis (Schuurkerk.

Een nacht uit het leven van de stad door John Buijsman. Vanavond inLeeuwarden (De Harmonie), zaterdag in Leidschendam (Camuz), 16 februari inSchiedam (Theater a/d Schie), 17 februari in Spijkenisse (De Stoep), 18februari in Nieuwegein (De Kom).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden