muziek

Amstelveen, P60: vanavond Stream Of Passion; vrijdag Kraak & Smaak...

Amstelveen, P60: vanavond Stream Of Passion; vrijdag Kraak & Smaak.

Amsterdam, Melkweg: vrijdag o.a. Children Of Bodom; woensdag MxPx.

Amsterdam, Music Hall: vanavond Deep Purple (uitverkocht); maandag JamesBlunt (uitverk.); dinsdag Foo Fighters (uitverk.).

Amsterdam, Paradiso: vanavond Cougar; vrijdag o.a. Blacktronica;zaterdag o.a. Opgezwolle, DuvelDuvel; zondag Geoff, Mul-daur (16u), JohnWatts; maandag Editors (uitverkocht), Ben Lee (kleine zaal); dinsdag ThinLizzy.

Apeldoorn, Gigant: vrijdag Peter Pan Speedrock.

Breda, Mezz: vrijdag Spinvis, LPG; zaterdag Gare Du Nord.

Den Bosch, W2: vrijdag Dyzack, Absynthe Minded.

Den Haag, Paard van Troje: vrijdag Chicks On Speed, Kid Ginseng;woensdag Dayna Kurtz.

Dordrecht, Bibelot: zaterdag After Forever.

Eindhoven, Effenaar: vanavond Voicst, zZz; zaterdag The Posies; zondagIll Niño (grote zaal), Dayna Kurtz (kleine zaal); woensdag John Cale.

Enschede, Muziekcentrum: zondag Bill Wyman's Rhythm Kings.

Enschede, Twentse Schouwburg: vanavond Dayna Kurtz.

Groningen, Oosterpoort: zaterdag Dayna Kurtz.

Haarlem, Patronaat: vanavond Millionaire; vrijdag Voicst, zZz, Taxi ToThe Ocean; woensdag Terry Lee Hale.

Leeuwarden, Harmonie: zaterdag De La Vega.

Nijmegen, Merleyn: zaterdag Audiotransparent.

Oss, Groene Engel: zaterdag Spinvis.

Rotterdam, Ahoy': vanavond t/m zondag Vrienden van Amstel Live met o.a.Racoon, Di-rect, Sarah Bettens.

Rotterdam, Nighttown: vrijdag o.a. Cooper, Cheech Wizard; zaterdag o.a.Drain Life; dinsdag MxPx.

Rotterdam, Rotown: zondag Ben Lee;

Tilburg, 013: vanavond No Blues; vrijdag Millionaire; zaterdagStereophonics (Choice); zondag o.a. Pungent Stench (16u); woensdag Bløf(Choice), o.a. Rye Coalition (Kleine Zaal).

Tilburg, Paradox: woensdag The Ex, Zea.

Utrecht, Ekko: woensdag Secret Machines.

Utrecht, Tivoli De Helling: vrijdag Tuxedomoon; zaterdag o.a. Souls OfMischief.

Venlo, Perron 55: zaterdag Voicst, zZz.

Vlissingen, Arsenaaltheater: vrijdag Dayna Kurtz.

Zwolle, Hedon: vrijdag The Posies; zaterdag Caesar, The Heights.wereldmuziek

Amsterdam, Concertgebouw: zondag Chinees Nieuwjaarsconcert met hetChinees Traditioneel Orkest.

Amsterdam, Tropentheater: vanavond Cuncordu e Tonore de Orosei; vrijdagMadjid Khalad; zondagmiddag de Local Dimension Highlife Band.

Austerlitz, Beauforthuis: vrijdag Mazzel Tov.

Den Haag, Korzo: vrijdag de Local Dimension Highlife Band.

Gorinchem, De Nieuwe Doelen: zondagmiddag Palio-Paréa.

Tilburg, Schouwburg: vanavond Noyam.

Utrecht, Rasa: vrijdag Kattaikkuttu Sangam, Zuid-Indiaas muziektheater;zaterdag de Local Dimension Highlife Band; zondagmiddag Cuncordu e Tonorede Orosei.clubs

Amsterdam, Club 11: zaterdag (22.30-5u) 'Static' met dj's Bart Skils, Makcim e.a.

Amsterdam, Hotel Arena: zaterdag (22-4u) 'Fire' met dj's Laidback Lukee.a.

Amsterdam, Panama: zaterdag (23-4u) 'Famous' met dj's Benny Rodrigues,Mischa Daniels, Franklin e.a.

Amsterdam, Sugarfactory: zondag (23-5u) 'Wickedjazzsounds' met djAardvarck, Phil Horneman en anderen.

Amsterdam, Studio 80: vanavond (20-1u) 'I-DJ party' met dj's Guillz enI-DJ.

Amsterdam, Melkweg: zondag (23-5u) 'Feel Closer tour' met dj's Layo & Bushwacka, Benny Rodrigues.

Eindhoven, De Effenaar: zaterdag (23-4u) 'Rush' met dj's Brian S,Lacroix e.a.

Haarlem, Patronaat: vrijdag (23-4u) 'Technovision & Full Spectrum'met dj's Bart Skills, Alexander Kowalski e.a.

Nijmegen, Doornroosje: zaterdag (23-6u) 'Planet Rose' met dj's DerrickMay, LL e.a.

Rotterdam, Off Corso: vrijdag (23-5u) 'Glamtech' met dj's SebastienLeger, Monica Electronica, Joey Daniel e.a.

Rotterdam, Now & Wow: zaterdag (23-6u) 'Flirt' met dj's D.E.F.,Gregor Salto e.a.

Utrecht, Winkel van Sinkel: zaterdag (23-5u) 'Feel Closer tour' met dj'sLayo & Bushwacka, Benny Rodrigues. jazz

Amsterdam, Bimhuis: vanavond Lee Konitz, Ack van Rooyen & Rein deGraaff Trio; vrijdag Bik Bent Braam; zaterdag Metropole Orchestra Bigband.

Amsterdam, Lizboa: zondag Jerome Hol & Band.

Den Haag, Anton Philips Zaal: vrijdag dubbelconcert Loet van der LeeKwintet, Lydia van Dam.

Den Haag, Regentenkamer: vanavond Vijf op de Schaal van Rigter; zaterdagRonald van Driel Kwartet.

Dordrecht, DJS: vrijdag Too Hip For the Room.

Edam, Mahogany Hall: zaterdag Bik Bent Braam.

Eindhoven, Wilhelmina: maandag 100NKA.

Enschede, De Tor: vrijdag Buzz Brothers Band.

Gouda, Schouwburg: vrijdag Eric Vloeimans, Anton Goudsmit, HarmenFraanje.

Leiden , De Burcht: zaterdag Lee Konitz & Rein de Graaff Trio.

Maassluis, Theater Schuurkerk: zaterdag dubbelconcert Toon Roos Group,Andrea van Otterloo.

Terneuzen, Porgy & Bess: zondagmiddag Hendrik Braeckman Quintet metBert Joris.

Tilburg, Paradox: vrijdag I Compani; zaterdag The Ex & Zea.

Utrecht, SJU Jazzpodium: vanavond Fear Falls Burning; vrijdag Squash;zaterdag Flowriders.

Veendam, Theater van Beresteyn: zondagmiddag Lee Konitz, Ack van Rooyen & Rein de Graaff Trio.

Velp, Kunsthuis 13: zondagmiddag Bik Bent Braam.

Woerden, Het Klooster: zaterdag Wouter Hamel.

Zaandam, De Kade: vrijdag Theo Loevendie meets Kristina Fuchs SonicUnit.klassiek

Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vrijdag Orchestre des Champs-Elyséeso.l.v. Bruno Weil m.m.v. Ronald Brautigam (piano) met Mozart; zaterdag om14 uur Radio Kamer Filharmonie en Groot Omroepkoor o.l.v. Giuliano Carellam.m.v. solisten met Giordano (Andrea Chénier); zaterdag, maandag endinsdag Nederlands Philharmonisch Orkest, Toonkunstkoor Amsterdam enKinderkoor De Kikkers o.l.v. Kimbo Ishii-Eto met Ravel en Orff; zondagpianorecital door Grigory Sokolov; woensdag Pools Kamerorkest LeopoldinumWroclaw o.l.v. Ricardo Kanji m.m.v. Peter Masseurs (trompet) en Hans vanden Boom (presentatie) met Pachelbel, Clarke, Albinoni, Mozart, Haydn, Bachen Händel.

Amsterdam, Concertgebouw (KZ): zaterdag pianist Alexandre Tharaud metRameau en Ravel; zondag om 11 uur Utrecht String Quartet m.m.v. PaulineOostenrijk (hobo) met Mozart en Glazoenov; zondag Zephyr Kwartet met Hirsen Radulescu; maandag Vocaal Ensemble Chanticleer met De Victoria, Gutierezde Padilla en Janequin; dinsdag Trio Suleika met Sjostakovitsj, Jeths enTsjaikovski; woensdag pianisten Leo van Doeselaar en Wyneke Jordans metMozart.

Amsterdam, Muziekgebouw aan 't IJ: maandag Nieuw Amsterdams Peil metCopland, Ligeti, Cowell, Kurtág en Vivier; dinsdag Koor en Orkest van DeNederlandse Bachvereniging o.l.v. Richard Egarr met Händel; woensdagpianisten van de Young Pianist Foundation met Mozart.

Amsterdam, Odeon (Singel 406): vrijdag Mozart Marathon: vanaf 13 uurspeelt pianist Gary Goldschneider alle pianosonates van Mozart.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag Amsterdams Bach Consort o.l.v. Nico vander Meel met Bach (m.m.v. Anna Enquist).

Amsterdam, De Duif: zondag om 15.15 uur Amsterdams Bach Consort - zieAmsterdam, Noorderkerk.

Arnhem, Musis Sacrum: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Roy Goodmanm.m.v. Michael Collins (klarinet) met Mozart.

Den Bosch, Theater a/d Parade: vanavond Noord Nederlands Orkest o.l.v.Timothy Brock met muziek bij films van Chaplin (1918) en Reiniger (1926).

Den Haag, Philipszaal: zondagmiddag Noord Nederlands Orkest - zie DenBosch.

Eindhoven, Muziekcentrum: zaterdag Het Brabants Orkest o.l.v. ArvoVolmer met Van Roosendael, De Man en Kantsjeli.

Enschede, Muziekcentrum: vanavond Julliard String Quartet met Schubert,Vinao en Brahms; vrijdag Camerata Amsterdam o.l.v. Jeroen Weierink m.m.v.Arno Bornkamp (saxofoon) en Han Reiziger (presentatie) met Mozart en VanKlaveren; zaterdag Vocaal Ensemble Chanticleer met Guerrero en De Padilla;zondag om 14.30 uur Valerius Ensemble met Badóque en Carinhoso.

Groningen, De Oosterpoort: vrijdag pianorecital door Grigory Sokolov;zaterdag Koor en Orkest van De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. RichardEgarr met Händel.

Haarlem, Philharmonie: vrijdag om 14.30 uur Pameijer Kwartet met Mozarten om 20.15 uur Pauline Oostenrijk (hobo), David Kuyken (piano) e.a. metMozart; zondag om 14.30 uur Metropole Orkest o.l.v. Vince Mendoza met Lorcaen De Falla.

Nijmegen, De Vereeniging: vanavond Het Gelders Orkest o.l.v. Roy Goodmanm.m.v. Michael Collins (klarinet) met Mozart; dinsdag Nikolaj Znaider(viool) en Robert Kulek (piano) met Schönberg en Franck.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag en zaterdag Rotterdams PhilharmonischOrkest o.l.v. Christoph Poppen m.m.v. Frederieke Saeijs (viool) en BobStoel (hoorn) met Mozart-programma.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag pianorecital door Bart van Oort; vrijdagNederlands Blazers Ensemble m.m.v. solisten met Mozarts Die Zauberflöte;zaterdag Orchestre des Champs Elysées o.l.v. Bruno Weil m.m.v. RonaldBrautigam (fortepiano) met Mozart; zondag om 11 uur Vocaal EnsembleChanticleer met Guerrero, Gutierez de Padilla en Janequin; maandagEnsembles Utrechts Conservatorium; maandag Daria van den Bercken (piano)met Beethoven, Dutilleux, Debussy, Bartók en Liszt.

Zwolle, Broerenkerk: woensdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Peter Dijkstramet Lauridsen, Britten, Howells en Macmillan.opera

Il Barbiere di Siviglia van Rossini door De Nederlandse Opera o.l.v.Julian Reynolds, regie Dario Fo. Vanavond t/m 30 januari in hetMuziektheater Amsterdam.

Il Barbiere di Siviglia door Koor en Orkest van het muziektheater vanLublin, vrijdag in Deventer (Schouwburg), zondag om 15 uur in Amsterdam(Theater Fabriek), maandag in Zoetermeer (Stadstheater), dinsdag in DenHaag (Lucent Danstheater) en woensdag in Amersfoort (De Flint).muziektheater

Korreltjie Korreltjie Sand, muziektheaterproductie met poëzie van deZuid-Afrikaanse dichteres Ingrid Jonker als uitgangspunt. Door TheatergroepFlint m.m.v. cellist Ernst Reijseger en saxofonist Sean Bergin. Vanavondt/m 28 januari in De Roode Bioscoop, Amsterdam.

Fiets, van Jacq Palinckx (muziek) en Peter Winnen (tekst), doorTheatergroep Drieons en Stichting Palinckx. Een bergbeklimming als een'lijdensweg in 21 staties'. Vanavond in Oss (De Groene Engel), zaterdagin Roosendaal (De Kring), 3 februari in Vught (De Speeldoos).

Turks Fruit, met Antonie Kamerling en Jelka van Houten als liefdespaar,op muziek van Tekstra en Merkies. Vanavond in Breda (Chassé Theater), 27en 28 januari in Schiedam (Theater a/d Schie), 30 en 31 januari inDoetinchem (Amphion), 1 en 2 februari in Tiel (Agnietenhof).kleinkunst

Barmhart door Maarten van Roozendaal met Egon Kracht en Marcel de Groot.Vanavond in Wageningen (Junushof), vrijdag in Zaltbommel (De Poorterij),zaterdag in Purmerend (De Purmaryn), 1 februari in Apeldoorn (Orpheus), 2februari in Boxmeer (De Weijer), 3 februari in Houten (De Kring), 4februari in Dordrecht (De Kunstmin).

BSUR door Jan Jaap van der Wal. Vanavond en vrijdag in Amstelveen(Griffioen), 4 februari in Heerenveen (Posthuis).

Lazarus door André Manuel, vrijdag in Franeker (De Koornbeurs),zaterdag in Alphen a/d Rijn (Castellum).

Geestdrift door Kasper van Kooten. Vrijdag in Boxmeer (De Weijer),zaterdag in Berlicum (Dorpsherd), 1 februari in Middelburg (Schouwburg),2 februari in Delft (De Veste), 3 februari in Goor (De Reggehof), 4februari in Rijswijk (Schouwburg).

De adem van de Nachtchinees door Richard Groenendijk. Vrijdag inNaaldwijk (De Naald), zaterdag in Groesbeek (De Mallenmolen), 1 februariin Rijswijk (Schouwburg).

Een nacht uit het leven van de stad door John Buijsman. Zaterdag inZoetermeer (Stadstheater), 31 januari in Sittard (Stadsschouwburg), 2februari in Utrecht (Stadsschouwburg), 3 februari in Breda (ChasséTheater).

Vier door Sanne Wallis de Vries. Vanavond in Hoofddorp (De Meerse),vrijdag in Alkmaar (De Vest), zaterdag in Meppel (Ogterop), 2 februari inDrachten (De Lawei), 3 februari in Gorinchem (De Nieuwe Doelen), 4 februariin Almere (De Metropole).

Panta Rhei door Lenny Kuhr. Vrijdag in Doetinchem (Gruitpoorttheater),2 februari in Tilburg (Schouwburg), 4 februari in Oosterhout (DeSchelleboom).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden