Muziek

Amstelveen, P60: vrijdag Jawat, DuvelDuvel...

Amstelveen, P60: vrijdag Jawat, DuvelDuvel.

Amsterdam, Melkweg: vanavond Hard-Fi (uitverkocht); vrijdag o.a. GoodRiddance; zaterdag Raul Midón; maandag Arctic Monkeys, Letzte Instanz(Oude Zaal); dinsdag Ijahman Levi & The Mighty Diamonds.

Amsterdam, Music Hall: dinsdag dEUS; woensdag Kaiser Chiefs(uitverkocht).

Amsterdam, Paradiso: maandag o.a. Sons Of What; dinsdag Two Gallants;woensdag Neal Casal.

Arnhem, Goudvishal: vrijdag o.a. Doomriders; zondag o.a. Elite; maandago.a. Cryptopsy.

Arnhem, Kultuurhuis Bosch: zaterdag Voicst, Sykosonics.

Den Haag, Paard van Troje: zaterdag Smutfish.

Deventer, Burgerweeshuis: vrijdag Michael Katon.

Eindhoven, Effenaar: vrijdag o.a. Klopdokter; zaterdag Mystery Men;dinsdag Hard-Fi.

Groningen, Vera: vanavond Solo, Do-The-Undo; vrijdag o.a. Zombi Squad;zaterdag Taxi To The Ocean; woensdag Red Sparowes.

Haarlem, Patronaat: vrijdag Burst, Malkovich; zaterdag o.a. OfficiumTriste; zondag Langhorne Slim; woensdag Shuyler Jansen.

Hengelo, Metropool: vanavond Hind.

Hilversum, Tagrijn: vrijdag Servants Of The Servants.

Leeuwarden, Schaaf: zaterdag Gare Du Nord.

Nijmegen, Doornroosje: vanavond Voicst, zZz.

Nijmegen, Merleyn: zaterdag Solo.

Nijmegen, Vereeniging: woensdag Trijntje Oosterhuis.

Rotterdam, Nighttown: vrijdag Voicst, zZz; dinsdag o.a. 25 Ta Life.

Rotterdam, Rotown: zaterdag Mattafix.

Tilburg, 013: vanavond Atomic Bitchwax; vrijdag Liset Alea; zondag o.a.Burst, Malkovich.

Utrecht, dB's: vanavond o.a. Audiotransparent; zaterdag o.a. DeColombiaanse Bloedgroep; zondag o.a. Career Suicide.

Utrecht, Ekko: zaterdag o.a. Lefties Soul Connection; woensdag Liars.

Utrecht, Tivoli Oudegracht: zaterdag Magic Numbers (uitverkocht).

Zaandam, De Kade: zaterdag Jawat, Kubus.

Zoetermeer, Boerderij: vrijdag Intwine; zondag H (uitverkocht).

Zwolle, Hedon: vanavond Liset Alea; vrijdag Deadhead.clubs

Amsterdam, Club 11: zaterdag (22.30-4u) 'Static' met David Labeij endj's Bart Skills, Tobi Neumann, Boris Werner.

Amsterdam, Heineken Music Hall: zaterdag (22-7u) 'Teqnology' met dj'sOliver Giacomotto, Miss Djax, James Ruskin, Christian Wunsch, SteveRachmad, Estroe.

Amsterdam, Hotel Arena: zaterdag (22-6u) 'Fire!' met dj's Jack deMarseille, Funk d'Void, Marnix, Sebastien Léger e.a.

Amsterdam, NSDM: zaterdag (23-4u) 'Club Filth' met dj's Ladytron, Joostvan Bellen en MU, The Floorfillers,

Amsterdam, Paradiso: vrijdag en zaterdag (21-4u) 'Sonic acts' met dj'sMatthew Dear, Reinhard Voigt, Ada, Aaron Spectre.

Amsterdam, Panama: zaterdag (23-4u) 'Famous' met dj's Stonebridge,Hi-tack e.a.

Haarlem, Patronaat: zaterdag (22-4u) 'Technovision' met dj's MatthewDear, Thomas Schumacher e.a.

Rotterdam, Cruise Terminal: zaterdag (23-6u) 'Discotheque' met dj'sMonica Electronica, Herr Arter, Disco Twins, Irwan e.a.

Rotterdam, Cafe Rotterdam (23-5u) 'Supernatural' met dj's Svendex enLeroy.

Rotterdam, Bootleg dj café: vrijdag (20-6u) 'Grammar presents' met dj'sDuplex, Kevin Reynolds, T!M e.a.

Utrecht, Winkel van Sinkel: zaterdag (23-5u) 'Rockit' met dj's BennyRodrigues en Darko Esser. wereldmuziek

Amstelveen, Schouwburg: zaterdag Ana Moura.

Amsterdam, Tropentheater: zondagmiddag Urmila Sathyanarayan.

Bussum, 't Spant: vrijdag Ana Moura.

Dordrecht, DJS: zaterdag Pinga.

Den Haag, Lucent Danstheater: vanavond Gitanos de Granada, woensdag deCamut Band.

Utrecht, Rasa: zaterdag Urmila Sathyanarayan.

Utrecht, Tivoli: zondag Night of the Gypsies, met o.a. FanfareCiocarlia.

Zaandam, Zaantheater: vanavond Ana Moura.jazz

Alkmaar, Provadja: vanavond Guus Janssen Sextet.

Amsterdam, Badcuyp: vrijdag WorldElectroJazz met Wouter Snoei, DavidKweksilber, Jos de Haas.

Amsterdam, Bimhuis: vanavond Drummers Double Bill; vrijdag Robert RookTrio & Quartet; zondag Rosario Giuliani & Jean-Michel Pilc.

Amsterdam, Zaal 100: dinsdag Haruhiko Okabe, Ab Baars, Tamaho Miyake,Daisuke Terauchi.

Den Haag, Regentenkamer: zaterdag Herman Nijkamp Quintet.

Edam, Mahogany Hall: vanavond Young Vips - Miguel Boelens Quintet,Robinson, Freitag & Caruso.

Enschede, Amphitheater Universiteit: maandag Lotz of Music.

Enschede, De Tor: vrijdag Wolfert Brederode Quintet met o.a. AngeloVerploegen, Harry Sokal.

Leeuwarden, De Harmonie: zondagmiddag Drummers Double Bill.

Leiden, De Burcht: zaterdag Wolfert Brederode Quintet; zondagmiddagYoung Vips - Miguel Boelens Quintet, Robinson, Freitag & Caruso.

Lelystad, Willem Barentz: zondagmiddag Deborah Carter, Willem Hellbrekere.a.

Loosdrecht, De Otter: zondagmiddag Wolfert Brederode Quintet.

Rotterdam, Lantaren-Venster: vanavond Buzz Bros Band; zaterdag LoungeArt Ensemble van Peter Erskine met Bob Sheppard, Dave Carpenter.

Rotterdam, Prachtig: zondag Rotterdam Jazz Orchestra.

Terneuzen, Porgy & Bess: zondagmiddag Jef Neve Trio.

Tilburg, Paradox: vrijdag Eric Vloeimans, Harmen Fraanje, AntonGoudsmit.

Utrecht, SJU Jazzpodium: vanavond The Julie Mittens; zaterdag Headline.klassiek

Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond Gabrieli Consort and Playerso.l.v. Paul McCreesh m.m.v. Gillian Webster (sopraan), Anna Burford (alt)en Christophen Purves (bas-bariton) met Händel; vrijdag AmsterdamSinfonietta o.l.v. Gennadi Rosdjestvenski m.m.v. Viktoria Postnikova(piano), André Heuvelman (trompet), Ann Marray (mezzosopraan) en DavidWilson-Johnson (bas-bariton) met Sjostakovitsj; zaterdag om 13.30 uurpianisten Ellen Corver, Sepp Grotenhuis en Martin Stadtfeld met Stockhausenen Bach; zaterdag Charlotte Margiono (sopraan), Robert Holl (bariton) enpianisten Peter Nilsson en Rudolf Jansen met liederen van Schumann, Brahms,Tsjaikovski; zondag om 15 uur orgelconcert door Leo van Doeselaar; maandagKremlin Philharmonic Orchestra o.l.v. Alexander Skulsky m.m.v. Rolando Saad(gitaar) met De Falla en Bizet; woensdag Philharmonia of the Nations o.l.v.Justus Frantz m.m.v. Ingrid Fliter (piano) met Schumann en Beethoven.

Amsterdam, Concertgebouw (KZ): zaterdag gitaarconcert door Pavel Steidl;zondag om 11 uur Mattijs van de Woerd (bas-bariton) en Joseph Breinl(piano) met Liszt, Fauré en Warlock; zondag om 14.30 uur Alice Sara Ott(piano), Pjotr Kondrasjin (cello) en Oleg Bugaev (cello) met Liszt,Offenbach, Servais en Paganini; zondag Danel Kwartet met Mantovani enSjostakovitsj; dinsdag Rachel Podger (viool) en Gary Cooper (klavecimbel)met Veracini en Pisendel.

Amsterdam, Muziekgebouw aan 't IJ: vrijdag Nederlands Kamerkoor o.l.v.Paul van Nevel met Ferrabosco; zondag om 15 uur composities van studentenvan het Koninklijk Conservatorium Den Haag.

Amsterdam, Amstelkerk: zaterdag UMA Kamerorkest o.l.v. Marco Bons m.m.v.David Kuyken (piano) met Schumann en Brahms.

Amsterdam, Felix Meritis: woensdag Orkest de Volharding met premièresvan Fox, Bailie, Wolters, Crane en Hamilton.

Amsterdam, Cristofori: vrijdag Barbara Hannigan (sopraan) en Quirijn deLang (bas-bariton) met Mozart en Schubert.

Apeldoorn, Orpheus: zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Roy Goodmanm.m.v. Karolinka de Bree (piano) met Mozart en Haydn.

Bergen, Ruïnekerk: vrijdag Zephyr Kwartet met Cage, McGowan, Feldmanen Dun.

Breda, Anthoniuskathedraal: vanavond Nederlands Kamerkoor o.l.v. Paulvan Nevel met Ferrabosco.

Den Haag, Korzo: vrijdag Orkest de Volharding - zie Amsterdam, FelixMeritis.

Den Haag, Nieuwe Kerk: zaterdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Paul vanNevel met Ferrabosco.

Den Haag, Philipszaal: zondag om 12 en 14.30 uur Residentie Orkesto.l.v. Jan Willem de Vriend m.m.v. solisten met Donizetti's Rita.

Ede, Cultura: vrijdag Het Gelders Orkest - zie Apeldoorn.

Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Concert Carnavalesk m.m.v. o.a. HetBrabants Orkest o.l.v. Mark Fitz-Gerald.

Enschede, Muziekcentrum: vrijdag Roberta Alexander (sopraan) en MaartenHillenius (piano) met Haydn, Händel, Gluck, Scarlatti, Mozart; vrijdag TheGabrieli Consort & Players met Arne, Händel, Geminiani/Corelli,Händel, Festing en Boyce.

Enschede, Grote Kerk: vanavond organist Gerrit Kommers met Bach.

Groningen, De Oosterpoort: zondag Charlotte Margiono (sopraan) en RobertHoll (bariton) - zie Amsterdam (GZ); dinsdag Nederlands Kamerkoor o.l.v.Paul van Nevel met Ferrabosco.

Leeuwarden, Grote of Jacobijnerkerk: woensdag Nederlands Kamerkooro.l.v. Paul van Nevel met Ferrabosco.

Nijmegen, De Vereeniging: vanavond Het Gelders Orkest - zie Apeldoorn.

Nijmegen, Lux: woensdag pianiste Tomoko Mukaiyama met La Nuit de Tomoko,een project van componist Merlijn Twaalfhoven.

Rotterdam, De Doelen: dinsdag Scottisch Chamber Orchestra o.l.v. PjotrAnderszewski (piano) en Alexander Janiczek met Stravinsky en Mozart.

Utrecht, Vredenburg: vanavond Koninklijke Filharmonie van Vlaandereno.l.v. Daniele Callegari met Bartók; vrijdag Orkest van de Achttiende Eeuwo.l.v. Frans Brüggen m.m.v. fortepianisten Paul Komen, Stanley Hooglanden Kristian Bezuidenhout met pianoconcerten van Mozart; zaterdag AmsterdamSinfonietta met Sjostakovitsj; zondag om 11 uur Rotterdams Kamerorkesto.l.v. Conrad van Alphen m.m.v. Marieke Schneemann (fluit) en GwynethWentink (harp) met Mozart; maandag Danel Kwartet met Milhaud, Janácek,Mantovani en Sjostakovitsj; dinsdag Arcanto Kwartet ; woensdag CharlotteMargiono en Robert Holl - zie Amsterdam (GZ).

Utrecht, Geertekerk: zondag om 16 uur UMA Kamerorkest - zie Amsterdam(Amstelkerk).

Utrecht, Nicolaïkerk: zaterdag brengen studenten van compositieafdelingen faculteit muziek van de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht een concertmet als thema Beweging en ruimte met traditionele instrumenten, elektronicaen orgelimprovisatie.opera

Wiener Blut van Johann Strauss door Staatsopera en -operettetheaterStettin o.l.v. Peter Schmelzer, vanavond in Rotterdam (Nieuwe Luxor),vrijdag in Zwolle (Nwe. Buitensociëteit), dinsdag in Apeldoorn (Orpheus)en woensdag in Zoetermeer (Stadstheater).

Turandot van Puccini door de Nationale Reisopera o.l.v. Ed Spanjaard,dinsdag in Stadsschouwburg Utrecht.muziektheater

Cabaret, met Pia Douwes, Anne-Wil Blankers en Ara Halici. Tot en met 4mei in Theater Carré, Amsterdam, dat is omgetoverd tot een Berlijnsenachtclub.

Turks Fruit, met Antonie Kamerling en Jelka van Houten als liefdespaar,op muziek van Tekstra en Merkies. Vanavond in Utrecht (Stadsschouwburg),24 en 25 februari in Bussum ('t Spant), 27 en 28 februari in Meppel(Ogterop), 1 en 2 maart in Groningen (Stadsschouwburg), 3 en 4 maart inAlmere (De Metropole).

A Tribute to the Blues Brothers met Bob Fosko als Jake en Jim de Grootals Elwood, en een 6-koppige band. Vanavond in Groningen (De Oosterpoort),vrijdag in Beverwijk (Kennemer Theater), zaterdag in Terneuzen(Scheldetheater), 1 maart in Veenendaal (De Lampegiet).kleinkunst

Hallo lieve mensen door Claudia de Breij. Vanavond in Nijmegen(Stadsschouwburg), vrijdag in Leeuwarden (De Harmonie), zaterdag in HendrikIdo Ambacht (Cascade), 2 maart in Maassluis (Theaterkerk), 3 maart inPurmerend (De Purmaryn), 4 maart in Vianen (Stadshoftheater).

HM Regeert! door Jetty Mathurin, vanavond in IJsselstein (Fulcotheater),zaterdag in Rotterdam (Bibliotheektheater), 1 en 2 maart in GoudseSchouwburg.

Zoetgevooisd door Sara Kroos. Vanavond in Emmeloord ('t Voorhuys),vrijdag in Den Helder (De Kampanje), 2 maart in Hoogeveen (De Tamboer), 3maart in Groningen (Stadsschouwburg), 4 maart in Valkenswaard (De Hofnar).

Vier door Sanne Wallis de Vries. Vrijdag in Purmerend (De Purmaryn),zaterdag in Hardenberg (De Voorveghter), 1 maart in Beverwijk (KennemerTheater), 3 maart in Laren (Singer), 4 maart in Amsterdam (De Meervaart),8 en 9 maart in Gouda (Schouwburg).

Verreck & Pleijsier terug op zondagmiddag. Muziek, conférences eninterviews door Marcel Verreck en Paul Pleijsier, zondag in Amsterdam(Bellevue).

De adem van de Nachtchinees door Richard Groenendijk, op 28 februari inUtrecht (Stadsschouwburg), 3 maart in Amstelveen (Griffioen), 4 maart inVoorburg (De Tobbe).

Geestdrift door Kasper van Kooten. Vanavond in Breda (Chassé Theater),vrijdag in Heemstede (Het Oude Slot), 2 maart in Druten (Agoratheater), 3maart in Maasluis (Schuurkerk).

BSUR door Jan Jaap van der Wal. Vanavond t/m 4 maart in Amsterdam (DeKleine Komedie), 7 en 8 maart in Cuijk (Schouwburg).

Dat kunnen alleen de héle groten door Jeroen van Merwijk. Op 2 maartin Amersfoort (De Flint), 3 maart in Zaandam (Zaantheater), 4 maart inEindhoven (Stadsschouwburg), 7 maart in Sittard (Stadsschouwburg).

Barmhart door Maarten van Roozendaal met Egon Kracht en Marcel de Groot.Vanavond in Haarlem (Het Patronaat), vrijdag in Woedern (De Kloostertuin),2 maart in Amstelveen (Griffioen), 3 maart in Den Haag (De Regentes), 4maart in Wormer (Dorpstheater).

Schijn door Hassan's Angels. Vrijdag in Utrecht (Musketon), zaterdag inBalk (De Treemter).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden