muziek

Amstelveen, P60: zaterdag Arsenal...

Amstelveen, P60: zaterdag Arsenal.

Amsterdam, Melkweg: vrijdag Less Than Jake (Max), Textures (Oude Zaal); zaterdag Reverend Horton Heat.

Amsterdam, Music Hall: vrijdag Riders On The Storm.

Amsterdam, Paradiso: vanavond o.a. Yonderboi; vrijdag Joe Bonamassa, Greg Koch; zaterdag Trijntje Oosterhuis (grote zaal), o.a. Black Dice (kleine zaal); zondag Killing Joke (grote zaal), The Organ (kleine zaal); dinsdag Gentleman & The Far East Band; woensdag o.a. El Presidente.

Apeldoorn, Gigant: vrijdag Gem, Spider Rico.

Breda, Mezz: vanavond I Against I; vrijdag Charlie Dée.

Den Haag, Paard van Troje: vanavond o.a. The Grit; zondag Gentleman & The Far East Band.

Deventer, Burgerweeshuis: woensdag Adam Carroll.

Dordrecht, Bibelot: vrijdag o.a. Hypocrisy, Soilwork.

Eindhoven, Effenaar: vanavond The Veils; vrijdag THC (grote zaal), DAAU (kleine zaal); zaterdag o.a. Suicide Commando; maandag Spinvis, LPG.

Enschede, Nix BBBlues Club: zaterdag Adam Carroll.

Enschede, Twentse Schouwburg: woensdag Trijntje Oosterhuis.

Groningen, Oosterpoort: maandag o.a. Sadus, Darkane.

Groningen, Vera: vanavond Akron/Family; vrijdag A Brand; zaterdag Gitbox; woensdag o.a. Cult Of Luna.

Haarlem, Patronaat: vanavond o.a. Jan Akkerman; vrijdag Osdorp Posse, na afloop o.a. T. Raumschmiere; zaterdag Veldhuis & Kemper; zaterdag NO-Blues; zondag Hugo Race; woensdag Holly Golightly.

Heemskerk, Donkey: vrijdag o.a. Backfire!

Hellendoorn, Lantaarn: vanavond Melvin Taylor; zaterdag Joe Bonamassa; maandag o.a. Allan Holdsworth.

Hoorn, Huis Verloren: dinsdag Adam Carroll.

Nijmegen, Merleyn: vrijdag Hugo Race.

Ottersum, Roepaen: zondag Adam Carroll.

Rotterdam, Baroeg: vrijdag o.a. Sadus; zaterdag o.a. Skyclad; zondag Volbeat, Skitsoy.

Rotterdam, Nighttown: zondag Eek-A-Mouse.

Schijndel, Molenheide: Paaspop met zaterdag o.a. Gem, Racoon, Vive La Fête; zondag o.a. Anouk, Dropkick Murphys.

Tilburg, 013: vanavond Textures; vrijdag o.a. Anthrax (Choice), Volbeat (Kleine Zaal); zondag o.a. Overmars; maandag o.a. Cannibal Corpse; woensdag Flower Kings.

Utrecht, Tivoli De Helling: vanavond Gem; vrijdag The Blasters; zaterdag Volbeat, Skitsoy; zondag Hocus Pocus.

Utrecht, Tivoli Oudegracht: vrijdag De Dijk; woensdag Eek-A-Mouse.

Zoetermeer, Boerderij: vanavond Joe Bonamassa.clubs

Amsterdam, Club 11: vrijdag (22.30-4u) 'Rauw' met Stink Mitt en dj's Princess Julia en Joost van Bellen; zaterdag (22.30-4u) 'Telescope invites RBMA' met Bernard Purdie en dj's Sjam, Lesley, Edo Salgado e.a.

Amsterdam, Hotel Arena: zaterdag (22-4u) 'Vonk' met dj's Rolando, Nick Harris e.a.

Amsterdam, Panama: zaterdag (22-4u) 'Mikro' met dj's Kevin Saunderson e.a.

Amsterdam, RAI: zaterdag (21-7u) 'In qontrol' met dj's Speedy J, Dana e.a.

Amsterdam, Melkweg: vanavond (20.30 en 24u) 'Matthäus Passion- New Generation Remix' met dj's en vj's Joost van Bellen, Gerald van der Kaap, Richard Cameron, Dimitri e.a.; zondag (22-4u) 'Timemachine' met Freestylers, Per e.a.

Amsterdam, Pakhuis Wilhelmina: vrijdag (22-3u) en zaterdag (22-6u) 'Boem Tsjak!' met dj's Steffi, Alden Tyrell, Serge e.a.

Den Haag, Paard van Troje: vrijdag (20.30u) 'Matthäus Passion- New Generation Remix' met dj's en vj's Joost van Bellen, Gerald van der Kaap, Dimitri e.a.; (23-5u) 'Rush' met dj's Brian S., Jaziah e.a.

Rotterdam, Off Corso: zaterdag (23-5u) 'Absolutely stereo' met dj Miss Monica e.a.

Rotterdam, Now & Wow: zaterdag (23-6u) 'Beatboetiek' met dj's Monica Electronica, Leroy Styles e.a.

Tilburg, 013: zaterdag (22u) 'Matthäus Passion- New Generation Remix' met dj's en vj's Joost van Bellen, Richard Cameron e.a.

Utrecht, Tivoli (Oudegracht): vrijdag (23-5u) 'Club vintage' met dj Dimitri e.a.wereldmuziek

Amsterdam, Concertgebouw: zaterdag Carlos Do Carmo.

Amsterdam, Paradiso: zaterdag Talvin Singh.

Amsterdam, Tropentheater: zaterdag Septeto Nacional Ignacio Piñeiro.

Assen, De Schalm: zaterdag Mazzeltov.

Breda, Chassé Theater: zaterdag Palio-Paréa.

Den Haag, De Uithof: zondag de Pleasure Paas Party met o.a. Don Omar.

Rotterdam, De Evenaar: vanavond Global Rebop.jazz

Amsterdam, B & W Café: zondagmiddag Julia Oschewsky, Max von Mosch e.a.

Amsterdam, Bimhuis: vanavond Pablo Ziegler & Quique Sinesi met Walter Castro; vrijdag Willem Breuker Kollektief; zaterdag Narcissus Quartet; zondag Maurice Horsthuis & Jargon; woensdag Voterama met o.a. Michael Moore, Michael Vatcher, Mary Oliver.

Amsterdam, Zaal 100: woensdag Trytone Festival met Stricat, These Spirits of Elsewhere, Spinifex Orchestra.

Bussum, Langs de Lijn: zondagmiddag Ken Ard.

Den Haag, Regentenkamer: zaterdag Saxology.

Groningen, De Oosterpoort: zaterdag Piet Noordijk Kwartet, Rita Reys & Trio.

Hoogezand, 't Kielzog: woensdag Piet Noordijk Kwartet, Rita Reys & Trio.

Kampen, Stadsgehoorzaal: zaterdag Fay Claassen zingt Chet Baker.

Nijmegen, Oost: maandag East of Eastern Festival met o.a. Gijs Hendriks, Thijs van Leer, Mike DelFerro, Amina Figarove, Tineke Postma.

Purmerend, De Purmaryn: vrijdag Piet Noordijk Kwartet, Rita Reys & Trio .

Rotterdam, Dizzy: dinsdag Jasper Blom & Rembrandt Jazz Quartet.

Rotterdam, Lantaren-Venster: zaterdag Ilmiliekki Quartet, Tineke Postma Quintet; woensdag Avishai Cohen Trio.

Scheveningen, Paviljoen De Witte: zondagmiddag The Princess Project met o.a. Karel Boehlee, Lo van Gorp, Simone Pormes, Peter Tiehuis, Martijn Vink.

Tilburg, Paradox: vanavond Playlab met o.a. René van Haren, Claartje van Veen; vrijdag Zuiderzee Orkest.

Utrecht, SJU Jazzpodium: zaterdag Vandoorn Trio meets BraamDeJoodeVatcher.

Zaandam, De Kade: vrijdag Angelo Verploegens Executive Lounge.

Zoetermeer, De Boerderij: zondag Alan Holdsworth & Alan Pasqua Band.klassiek

MATTHÄUS PASSION:

Toonkunstkoor Amsterdam, Holland Symfonia en Roder Jongenskoor o.l.v. Boudewijn Jansen, vrijdag in het Concertgebouw, Amsterdam.

Toonkunstkoor Rotterdam, Prima la Musica en het Rotterdams Jongenskoor o.l.v. Daan Admiraal, vanavond en vrijdag in De Doelen, Rotterdam.

Deventer Vocaal Ensemble, Consensus Vocalis, Jongenskoor Oldenzaal en Concerto d'Amsterdam o.l.v. Klaas Stok, vrijdag in de Bergkerk, Deventer.

Toonkunstkoor Bekker, Roder Jongenskoor en Noord Nederlands Orkest, vanavond en vrijdag in De Oosterpoort, Groningen.

Egon Kracht & The Troupe met een instrumentale versie, vanavond in Het Kruispunt, Barendrecht, vrijdag in De Meervaart Amsterdam, zaterdag in Muziekcentrum Eindhoven, zondag in De Meerse Hoofddorp en maandag (16u) in De Metropole, Almere.

JOHANNES PASSION:

Kamerkoor Maastricht o.l.v. Ludo Claesen, vrijdag in St. Janskerk, Maastricht.

Westerkerkkoor en Bachorkest o.l.v. Hein Meens, vrijdag in Westerkerk, Amsterdam.

OVERIGE CONCERTEN:

Amersfoort, St. Aegtenkapel: dinsdag pianorecital door Marietta Petkova.

Amsterdam, Concertgebouw (GZ): zaterdag om 14.15 uur Nederlands Kamerorkest o.l.v. Gordan Nikolic (viool) m.m.v. Beverley Lunt (viool), Lisa Larsson (sopraan) en Nathalie Stutzmann (alt) met Haydn, Vivaldi en Pergolesi; zondag om 11 uur Radio Kamer Filharmonie o.l.v. Gérard Korsten m.m.v. Angela Hewitt (piano) met Mozart en Ravel; maandag Groot Entrée Orkest o.l.v. Jacob Slagter m.m.v. Ivo Janssen (piano) met Mosolov, Rachmaninov en Moesorgski; dinsdag kamermuziekensemble o.l.v. Andreas Frölich (piano) met Mozart en Lanner.

Amsterdam, Concertgebouw (KZ): zaterdag Vento Azul met zanger Carlos do Carmo zang met Bach, Paredes, Rodrigues, Piazzolla, Carmo en Van Twillert.

Amsterdam, Muziekgebouw aan 't IJ: vanavond Romeo Kwartet met Sculthorpe, Goebajdoelina en Prokofjev; dinsdag elektronische muziek van studenten Hogeschool van de Kunsten Utrecht; woensdag Ying String Quartet met Beethoven en Dvorák.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur organist Arthur Koopman met Bach, Krebs, Schumann en Mendelssohn.

Den Bosch, De Toonzaal: vanavond Ebony Band o.l.v. Werner Herbers met Gruenberg, Seiber, Wolpe en Toch.

Den Bosch, Theater a/d Parade: zaterdag Het Brabants Orkest o.l.v. Jan Willem de Vriend m.m.v. Huib Ramaer (presentatie) en solisten met Haydns Die Schöpfung.

Den Haag, Nieuwe Kerk: maandag (14.15 uur) Nederlands Blazers Ensemble met een Mozart-programma.

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag Het Brabants Orkest - zie Den Bosch; dinsdag Janine Jansen (viool) en Kathryn Stott (piano) met Mozart, Bartók en Sjostakovitsj.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: vrijdag Het Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Charlotte Margiono (sopraan) met Wagner en Bruckner.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag Kiev Koor o.l.v. Mykola Gobdych met orthodoxe kerkmuziek; vrijdag Nederlands Kamerorkest o.l.v. Gordan Nikolic met Haydn, Beethoven.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Kamer Filharmonie o.l.v. Gérard Korsten m.m.v. Angela Hewitt (piano) met Mozart en Ravel; zondag om 15 uur Nederlands Kamerorkest o.l.v. Gordan Nikolic m.m.v. Lisa Larsson (sopraan) en Nathalie Stutzmann (alt) met Haydn, Pergolesi.opera

Elektra van Richard Strauss door De Nederlandse Opera o.l.v. Ingo Metzmacher, t/m 30 april in het Muziektheater Amsterdam.

Die Zauberflöte van Mozart door Bydgoszcz Opera o.l.v. Dirk Vermeulen, zondag en maandag (14.30u) in Lucent Danstheater, Den Haag, dinsdag in De Lievekamp, Oss en woensdag in Markant, Uden.muziektheater

Bodas de Sangue, een Braziliaans muziektheaterspektakel door Grupo Ventoforte naar Lorca's Bloedbruiloft, over liefde, lust en bedrog. Vanavond in Den Bosch (Theater a/d Parade), vrijdag in Den Haag (De Regentes), zaterdag in Groningen (Stadsschouwburg), maandag in Leidse Schouwburg, dinsdag in Drachten (De Lawei).

Sneeuwwit, naar het boek van Wim Hofman, met Loes Luca als de boosaardige stiefmoeder van Sneeuwwitje. Muziek: Joost Kleppe. Vanavond in Harderwijk (Cultureel Centrum), vrijdag in Capelle a/d IJssel (Isala Theater), zaterdag in Amstelveen (Schouwburg), 17 en 18 april in Rotterdamse Schouwburg, 20 april in Zoetermeer (Stadstheater).

Cabaret, met Pia Douwes, Anne-Wil Blankers en Ara Halici. Tot en met 4 mei in Theater Carré, Amsterdam, dat is omgetoverd tot een Berlijnse nachtclub.

Turks Fruit, met Antonie Kamerling en Jelka van Houten als liefdespaar, op muziek van Tekstra en Merkies. Vanavond in Hoogeveen (De Tamboer), vrijdag en zaterdag in Drachten (De Lawei), 19 en 20 april in Kerkrade (Theater), 21 en 22 april in Sittard (Stadsschouwburg), 25 en 26 april in Amstelveen (Schouwburg). kleinkunst

De Bloeiende Maagden gaan vreemd: Waanzin volume 2 door De Bloeiende Maagden. Vrijdag in Helmond ('t Speelhuis), zaterdag in Amsterdam (De Meervaart), 18 april in Breda (Chassé Theater), 19 april in Utrecht (Stadsschouwburg), 21 april in Barendrecht (Het Kruispunt), 22 april in Spijkenisse (De Stoep).

Xipnao! door Guido Weijers. Vanavond in Steenwijk (De Meenthe), vrijdag in Vierlingsbeek (Gryphus), zaterdag in IJmuiden (Schouwburg Velsen), 19 april in Gorkum (De Nieuwe Doelen), 20 april in Rotterdam (Theater Zuidplein), 21 april in Den Helder (De Kampanje), 22 april in Bergen op Zoom (De Maagd).

De Prachtige Vermoedens Tour 2006 door Ernst van der Pasch. Vanavond in Middelburg (Stadsschouwburg), vrijdag in Valkenswaard (De Hofnar), 17 april in Den Hoorn/Texel (Klif 12), 20 april in Helmond ('t Speelhuis), 21 april in Vlaardingen (Theater van Vlaardingen), 22 april in Deventer (Bouwkunde).

Eric van Sauers liegt. Vanavond in Drachten (De Lawei), vrijdag in Emmen (De Muzeval), 19 april in Winterswijk (De Storm), 20 april in Deventer (Schouwburg), 21 april in Eindhoven (Stadsschouwburg).

Geestdrift door Kasper van Kooten. Vrijdag en zaterdag in Tilburg (Schouwburg), 19 april in Hoofddorp (De Meerse), 20 april in Den Bosch (Koningstheater), 21 april in Doetinchem (Amphion).

BSUR door Jan Jaap van der Wal. Vanavond in Maastricht (Theater a/h Vrijthof), vrijdag en zaterdag in Zaandam (Zaantheater), 18 en 19 april in Hoogeveen (De Tamboer), 20 april in Den Helder (De Kampanje), 21 april in Amstelveen (Schouwburg).

Dat kunnen alleen de héle groten door Jeroen van Merwijk. Vrijdag in Dordrecht (De Kunstmin), zaterdag in Houten (De Kring), 19 april in Maastricht (Theater a/h Vrijthof), 20 april in Uden (Markant), 21 april in Capelle a/d IJssel (Isala).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden