muziek

Amsterdam, Melkweg: vanavond De Dijk, Turbulence (Oude Zaal); vrijdag Paulusma, J.W. Roy; dinsdag Federation X...

Amsterdam, Melkweg: vanavond De Dijk, Turbulence (Oude Zaal); vrijdag Paulusma, J.W. Roy; dinsdag Federation X.

Amsterdam, Music Hall: maandag Morrissey (uitverkocht).

Amsterdam, Paradiso: vanavond o.a. Therapy?, Heideroosjes; vrijdag Candi Staton (grote zaal), The Zutons (kleine zaal); zaterdag Live (uitverkocht); zondag o.a. I.O.S. (gr.z); maandag o.a. Art Of Fighting; dinsdag en woensdag Bløf (uitverkocht).

Apeldoorn, Gigant: vrijdag o.a. Klopdokter; zondag Cuban Heels (16u).

Den Bosch, W2: vrijdag o.a. Versus The World; zaterdag Slut.

Den Haag, Paard van Troje: vanavond Charlie Dée; vrijdag Veldhuis & Kemper; woensdag o.a. Zest (gratis).

Eindhoven, Effenaar: vanavond Monstrosity.

Emmeloord, Voorhuys: zaterdag Cuby + Blizzards.

Groningen, Oosterpoort: zaterdag 'Trad.It!' met o.a. At First Light, Piter Wilkens; maandag o.a. Turbulence.

Groningen, Vera: vanavond o.a. Blacktime; vrijdag o.a. Astrosoniq; zondag The Veils; woensdag o.a. Sick Oaks.

Groningen, Viadukt: zaterdag Lawn, Whipster, LPG.

Haarlem, Patronaat: vanavond o.a. Sin Ropas; vrijdag Mondo Leone; zondag o.a. Sweatmaster.

Heemskerk, Donkey: vrijdag Bintangs.

Leiden, LVC: zaterdag Gem.

Nijmegen, Merleyn: vrijdag John Wayne Shot Me.

Rotterdam, Ahoy': maandag en dinsdag Eros Ramazzotti.

Rotterdam, Baroeg: vanavond o.a. Macabre; vrijdag o.a. Judasville; zondag 37 Stabwoundz.

Rotterdam, Nighttown: vanavond Versus The World; vrijdag o.a. All For Nothing; zondag Bløf (uitverkocht); woensdag Yonderboi.

Rotterdam, Rotown: vanavond Slut; zondag Vertigo.

Sittard, Fenix: vrijdag Gem.

Tilburg, 013: vanavond Red Sparrowes; vrijdag o.a. Therapy?, Heideroosjes; woensdag o.a. Black Dice.

Utrecht, dB's: vrijdag o.a. Sin Ropas; zaterdag o.a. The Lyres; zondag o.a. CharlotteField, Propeller (16.30u); woensdag o.a. Los Chicos.

Utrecht, Ekko: vrijdag Red Sparrowes; zaterdag Woodface, Solo.

Utrecht, Tivoli De Helling: zondag Charlie Dée; maandag o.a. Nashville Pussy; woensdag The Veils.

Utrecht, Tivoli Oudegracht: dinsdag Yonderboi.

Zaandam, De Kade: vrijdag Relax.

Zeist, De Peppel: vrijdag Green Lizard.clubs

Amsterdam, Gashouder: 'Awakenings' op vrijdag en zaterdag (22-7u) met dj's Joris Voorn, Adam Beyer, 2000 and one, Dave Clarke, Technasia, The Advent, Steve Rachamd, Cari Lekebusch e.a.

Amsterdam, Club 11: zaterdag (22.30-4u) 'Lo-Fi Stereo' met dj's Renato Figoli, C-Rock, Marcelo Umana en Joe Rickard.

Amsterdam, Paradiso: vanavond (24-4.30u) 'Noodlanding' met dj Ellen Alien.

Den Haag, Paard van Troje: zaterdag (23-5u) 'Image' met dj's Dr. Lektroluv, Monica Electronica en anderen.

Eindhoven, De Effenaar: zaterdag (23-4u) 'Electronation' met dj's Herr Arter, Terry Toner, Mason, Eva Maria.

Rotterdam, Off Corso: zaterdag (23-5u) 'Hed Kendi' met dj's Andy Warburton, David Dunne, Jacques de la Discque e.a.

Rotterdam, Waterfront: zaterdag (23-5u) 'Resonance' met dj's Darko Esser, Benny Rodrigues, Bas Mooy e.a.

Rotterdam, Ahoy': zaterdag (22-7.30u) 'Carl Cox & Friends' met naast dj Carl Cox ook dj's Darren Emerson, Marco Carola e.a.

Rotterdam, Now & Wow: zaterdag (23-6u) 'Hipsters' met Driplets Drillem The Riplets en dj's Roog, Joey Daniel e.a.

Rotterdam, Club Rotterdam: zaterdag (23-6u) 'Dik' met dj Bart Skils e.a.

Utrecht, Tivoli (Oudegracht): zaterdag (23-5u) 'Rauw' met MU en dj's Paul Everready en Joost van Bellen.wereldmuziek

Amsterdam, Bimhuis: vanavond Susana Baca.

Amsterdam, Buiksloterkerk: zondag Palio-Paréa.

Amsterdam, Tropentheater: vanavond Omri Hason.

Den Bosch, Theater a/d Parade: vanavond Eric Vaarzon Morel.

Boxmeer, Weijertheater: zaterdag Eric Vaarzon Morel.

Emmen, De Muzeval: zaterdag Mazzeltov.

Leiden, De Burcht: vrijdag Omri Hason.

Oostvoorne, Cultureel Centrum de Man: zondag Mazzeltov.

Utrecht, Rasa: zaterdag Abaji & Ramesh Shotam.

Utrecht, SJU Jazzpodium: zaterdag Koch, Schütz, Studer met Saadat Türköz.jazz

Amsterdam, Bimhuis: vrijdag Ralph Alessi Quartet; zaterdag ICP Orchestra; zondag Jasper van 't Hof Quartet; maandag Dulfer/Bowie Band; woensdag Louis Moholo & Amsterdam Friends.

Amsterdam, Bethaniënklooster: zondag Calefax Riet Kwintet & Tony Overwater Trio.

Amsterdam, Café Plantage: zondagmiddag Ferdinand Povel, John Engels e.a.

Amsterdam, Muziekgebouw: vrijdag Yuri Honing, Fay Claassen & Metropole Orkest.

Amsterdam, Paradiso: zaterdag WickedJazzsounds.

Apeldoorn, Orpheus: woensdag Fay Claassen sings Chet Baker.

Austerlitz, Beauforthuis: zaterdag Lee Konitz & Hein van de Geyn.

Bussum, Langs de Lijn: zondag Time Out Seven & Conny van Bergen.

Den Haag, Regentenkamer: zaterdag Rob van Kreeveld Trio & Bart Platteau.

Dordrecht, DJS: zaterdag Frank Montis; zondagmiddag Hein van de Geyn meets Lee Konitz.

Eindhoven, Wilhelmina: maandag Palinckx.

Gouda, Spiegeltent: dinsdag Tineke Postma Kwartet.

Groningen, De Spieghel: zondag James Spaulding, Franco Ambrosetti & Rein de Graaff Trio.

Heerlen, Parkstadtheater: zaterdag dubbelconcert The Pitch Pine Project; Deborah J. Carter.

Leeuwarden, Harmonie: vrijdag Toon Roos Group & Andrea van Otterloo.

Papendrecht, De Willem: zaterdag The Young Sinatras.

Rotterdam, Dizzy: dinsdag Young All Stars Quintet; woensdag Auratones & Mystery Guest..

Rotterdam, Lantaren/Venster: zaterdag Ralph Towner Solo.

Soest, Artishock: zaterdag Jasper Blom Trio.

Tilburg, Paradox: vrijdag Palinckx.

Utrecht, SJU Jazzpodium: vanavond Doppelmoppel.

Utrecht, Vredenburg: vanavond Storyville Jassband; zaterdag James Spaulding, Franco Ambrosetti, Rik Mol & Rein de Graaff Trio.

Voorburg, De Tobbe: vrijdag James Spaulding & Rein de Graaff Trio.klassiek

MATTHÄUS PASSION:

Het Brabants Orkest, Philips' Philharmonisch Koor en St. Jan Jongenskoor o.l.v. Andres Mustonen, zaterdag (19u) en zondag (14.15u) in Muziekcentrum Eindhoven.

Bachkoor Apeldoorn en Roder Jongenskoor o.l.v. Joop Schets, vrijdag in Orpheus, Apeldoorn, zaterdag (19u) en zondag (14u) in Musis Sacrum Arnhem.

Bachkoor Brabant, jongenskoor en orkest o.lv. Geert van den Dungen, dinsdag in Grote Kerk, Breda.

Bachkoor Holland en Concertgebouw Kamerorkest o.l.v. Roy Goodman, maandag in Grote Kerk, Doesburg, dinsdag in Grote Kerk Lochem, 13 april (19.30u) en 14 april (11.30u) in Pieterskerk, Leiden.

Egon Kracht & The Troupe met instrumentale versie, vrijdag in Den Haag (De Regentes), zondag (16u) in Schouwburg Venray, woensdag in Delf (De Veste), 13 april in Barendrecht (Het Kruispunt), 14 april in Amsterdam (De Meervaart).

KCOV Exelsior, Randstedelijk Begeleiding Orkest en Jongenskoor Dalfsen o.l.v. Thijs Kramer, maandag en dinsdag in Concertgebouw, Amsterdam.

Nederlandse Bachvereniging en Jongenskoor St. Bavo o.l.v. Jos van Veldhoven woensdag in Concertgebouw, Amsterdam.

JOHANNES PASSION:

Concertgebouworkest en Nederlands Kamerkoor o.l.v. Roger Norrington, vrijdagavond en zondag (14.15u) in Concertgebouw, Amsterdam.

Amsterdam Symphony Orchestra o.l.v. Peter Sánta, vanavond in Domkerk, Utrecht, dinsdag en woensdag in Oude Kerk, Amsterdam.

La Petite Bande o.l.v. Sigiswald Kuijken zondag (14.30u) in Philharmonie, Haarlem.

Capella Frisiae en Concerto d'Amsterdam o.l.v. Hoite Pruiksma, vrijdag in Grote Kerk, Workum, zaterdag in Hervormde Kerk, Coevorden en zondag (15u) in Jozefkerk, Groningen.

Nederlands Bach Ensemble o.l.v. Krijn Koetsveld, woensdag in St. Franciscus Xaveriuskerk, Amersfoort.

PASSIEMUZIEK:

Die Sieben letzten Worte unseres Erlösers am Kreuze van Haydn, door Ruysdael Kwartet, zaterdag (14u) in Noorderkerk, Amsterdam.

Concerto Soave met Kapsberger en Frescobaldi, vanavond in Zuidervermaning, Westzaan, vrijdag in Lutherse Kerk, Utrecht, zaterdag (16u) in Waalse Kerk, Haarlem en zondag in Waalse Kerk, Amsterdam.

OVERIGE CONCERTEN:

Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink m.m.v. Ronald Brautigam (piano) met Mozart en Bruckner; zaterdag om 14.15 uur Asko Ensemble o.l.v. Emillio Pomárico m.m.v. Gerard Bouwhuis (piano) e.a. met Berio en premières van Wagenaar en Padding; zondag om 11 uur Radio Kamer Filharmonie o.l.v. Paolo Olmi m.m.v. Eliane Rodrigues (piano) met Respighi en Villa-Lobos; zondag Leif Ove Andsnes (piano) met Sørensen, Beethoven en Moesorgski.

Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vanavond Liza Ferschtman (viool) en Inon Barnatan (piano) met Beethoven; zaterdag pianist Jonathan Biss met Beethoven en Janácek; zondag Zephyr Kwartet met L. Andriessen, De Man (première) en Eijden; maandag Olli Mustonen (piano) met Bach; woensdag Asko Ensemble met Murail, Vivier en Grisey.

Amsterdam, Muziekgebouw aan 't IJ: vanavond Nieuw Ensemble o.l.v. Ed Spanjaard met Puerto, Gimeno, Mochizuki; woensdag Cello Octet Conjunto Ibérico o.l.v. Elias Arizcuren m.m.v. Tannie Willenstijn (sopraan) met premières van Van Beurden, Antúnes, Erkoreka, Looten en Jolas.

Arnhem, Musis Sacrum: dinsdag slagwerkers van Het Gelders Orkest met Lassus, Bach, Reich, Xenakis en Ian Vine.

Ede, Cultura: vrijdag slagwerkers van Het Gelders Orkest - zie Arnhem.

Eindhoven, Muziekcentrum: woensdag pianist Ralph van Raat met Gershwin.

Eindhoven, Van Abbemuseum: zaterdag en zondag om 13 en 15.30 uur Nederlands Vocaal Laboratorium o.l.v. Romain Bischoff met Heppener, Schwitters en Von Bingen.

Haarlem, Philharmonie: vanavond recital door Marietta Petkova; vrijdag Jos van der Kooy (orgel) en Michiel Borstlap (piano).

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: zondag om 15.30 uur Kamerorkest van het Conservatorium Maastricht.

Nijmegen, De Vereeniging: zondag (12u) slagwerkers van Het Gelders Orkest - zie Arnhem.

Rotterdam, De Doelen: vanavond pianist Louis Lortie met Wagner en Liszt; zondag (11u) Euterpe Blaaskwintet met Jeths en Onslow; dinsdag Belcea Quartet.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Kamer Filharmonie o.l.v. Paolo Olmi m.m.v. Eliane Rodrigues (piano) met Ginastera, Respighi en Falla; zondag (11u) Ebony Band - zie Amsterdam (Felix Meritis).

Veere, Grote Kerk: dinsdag Asko Ensemble o.l.v. Etienne Siebens met o.a. Grisey, Murail en Vivier.

Venlo, Museum Van Bommel Van Dam: zondag (15u) Tatiana Koleva (percussie, zang) m.m.v. Ricardo Giraldo (video en film) met nieuwe composities van Kyriakides, Wullur, Tsoupaki, Ter Veldhuis e.a.opera

De Zauberflöte van Mozart door Bydgoszcz Opera o.l.v. Dirk Vermeulen, vrijdag in Stadstheater, Zoetermeer, zondag (14.30u) in Chassé Theater, Breda, maandag in Stadsschouwburg, Utrecht, dinsdag in Stadsschouwburg, IJmuiden en woensdag in de Leidse Schouwburg.

Elektra van Richard Strauss door De Nederlandse Opera o.l.v. Ingo Metzmacher. Van 10 t/m 30 april in het Muziektheater, Amsterdam.muziektheater

Bodas de Sangue, een Braziliaans muziektheaterspektakel door Grupo Ventoforte naar Lorca's Bloedbruiloft, over liefde, lust en bedrog. Zaterdag in Amsterdam (Muziekgebouw), maandag in Rotterdamse Schouwburg, dinsdag in Maastricht (Theater a/d Vrijthof), 12 april in Zwolle (Odeon), 13 april in Den Bosch (Theater a/d Parade).

Cabaret, met Pia Douwes, Anne-Wil Blankers en Ara Halici. Tot en met 4 mei in Theater Carré, Amsterdam, dat is omgetoverd tot een Berlijnse nachtclub.

Turks Fruit, met Antonie Kamerling en Jelka van Houten als liefdespaar, op muziek van Tekstra en Merkies. OP 10 en 11 april in Rijswijkse Schouwburg, 12 en 13 april in Hoogeveen (De Tamboer), 14 en 15 april in Drachten (De Lawei). kleinkunst

Willem Wilmink goochelaar, door het Amsterdams Kleinkunst Festival. Van 11 t/m 22 april in Bellevue, Amsterdam.

De Bloeiende Maagden gaan vreemd: Waanzin volume 2 door De Bloeiende Maagden. Vrijdag in Hendrik Ido Ambacht (Cascade), 11 april in Beverwijk (Kennemer Theater), 12 april in Winschoten (De Klinker), 14 april in Helmond ('t Speelhuis), 15 april in Amsterdam (De Meervaart), 18 april in Breda (Chassé Theater).

Bij mij zijt ge veilig door Wim Helsen. Vanavond in Hoofddorp (De Meerse), vrijdag in Hoogwoud (Pardoes), zaterdag in Alkmaar (De Vest), 12 april in Valkenswaard (De Hofnar), 13, 14 en 15 april in Den Bosch (Koningstheater).

Eric van Sauers liegt. Vanavond in Hengelo (Rabo-theater), vrijdag t/m zondag in Amsterdam (De Kleine Komedie), 12 april in IJmuiden (Stadsschouwburg Velsen), 13 april in Drachten (De Lawei), 14 april in Emmen (De Muzeval), 19 april in Winterswijk (De Storm).

BSUR door Jan Jaap van der Wal. Vanavond t/m zaterdag in Rotterdam (Zuidplein), 11 april in Hoorn (Het Park), 13 april in Maastricht (Theater a/h Vrijthof), 14 en 15 april in Zaandam (Zaantheater).

Dat kunnen alleen de héle groten door Jeroen van Merwijk. Vanavond in Hoogeveen (De Tamboer), vrijdag in Tilburg (Schouwburg), zaterdag in Leeuwarden (De Harmonie), 12 april in Alpen a/d Rijn (Castellum), 14 april in Dordrecht (De Kunstmin), 15 april in Houten (De Kring), 19 april in Maastricht (Theater a/h Vrijthof).

Schijn door Hassan's Angels. Vanavond in Valkenswaard (De Hofnar), zaterdag in Berlicum (Den Durpsherd), 13 april in Kerkrade (Theater Kerkrade), 15 april in Den Helder (De Kampanje).

Vier door Sanne Wallis de Vries. Vanavond in Emmen (De Muzeval), zaterdag in Franeker (De Koornbeurs), 11 april in Enschede (Twentse Schouwburg), 12 april in Rijswijk (Schouwburg), 13 april in Stadskanaal (Geert Teis).

Panta Rhei door Lenny Kuhr. Vanavond in Huizen (De Boerderij), zaterdag in Heinkenszand (De Stenge), 9 april in 's-Heerenberg (Het Barghse Huus), 14 april in Veldhoven (De Schalm).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.