muziek

Amsterdam, Melkweg: vanavond Bullet For My Valentine (Max); vrijdag Admiral Freebee; zaterdag o.a. 2nd Place Driver; zondag Guru; maandag Staind....

Amsterdam, Melkweg: vanavond Bullet For My Valentine (Max); vrijdagAdmiral Freebee; zaterdag o.a. 2nd Place Driver; zondag Guru; maandagStaind.

Amsterdam, Music Hall: maandag Kelly Clarkson.

Amsterdam, Paradiso: vanavond en vrijdag Damian Marley; zaterdag 'StripsIn Stereo' met o.a. Spinvis; zondag Billy Yates (14.30u), Numbers (18.30u),Acda & De Munnik (uitverkocht); maandag Junior Kelly (grote zaal), BellOrchestre (kleine zaal); woensdag After Hours.

Arnhem, Goudvishal: vrijdag o.a. At The Close Of Every Day; zaterdago.a. Zucchini Drive.

Den Bosch, W2: vanavond Youngblood Brass Band; zaterdag o.a. MinorMajority; dinsdag Charlie Deé.

Den Haag, Paard van Troje: vrijdag Dreadlock Pussy.

Deventer, Burgerweeshuis: zaterdag Guru.

Eindhoven, Effenaar: vanavond The Levellers (grote zaal), AdmiralFreebee (kleine zaal); vrijdag Guru; zondag Kaizers Orchestra; dinsdagStaind.

Goes, Beest: vrijdag Gem.

Groningen, Vera: vanavond o.a. At The Close Of Every Day; vrijdag o.a.Winter of Sin; zondag Earth, Sunn O))).

Haarlem, Patronaat: vanavond Soda P (kleine zaal); vrijdag Julian Sas;zaterdag Kaizers Orchestra; zondag Digger & The Pussycats.

Horst, Mérthal: zaterdag Koeienpop met o.a. Beef, Riplets.

Nijmegen, Doornroosje: maandag Kaizers Orchestra.

Nijmegen, Extrapool: vrijdag o.a. Rivulets.

Rotterdam, Ahoy': vanavond Toto.

Rotterdam, Nighttown: vanavond Bell Orchestre; dinsdag Junior Kelly.

Rotterdam, Rotown: vanavond Woodface; zaterdag Lalalover.

Sneek, Bolwerk: zaterdag Michael Katon.

Terneuzen, Klashnikov: zaterdag Gem.

Tilburg, 013: vanavond Digger & The Pussycats; vrijdag o.a.Bluebird, Zucchini Drive; zondag o.a. Woost, Forcefeed; dinsdag PopaChubby.

Utrecht, Tivoli Oudegracht: vrijdag Bløf (uitverkocht); woensdag JuniorKelly.

Utrecht, Ekko: vanavond Paulusma; zaterdag Barrelhouse.

Wageningen, Unitas: vanavond Gem.

Zaandam, De Kade: vrijdag Michael Katon.

Zwolle, Hedon: vrijdag After Forever; zaterdag o.a. At The Close OfEvery Day; woensdag Bløf (uitverkocht).clubs

Amsterdam, Club 11: vrijdag (22.30-4u) 'Rauw' met met DK7 en dj Joostvan Bellen; zaterdag (22.30-4u) 'Teleskope' met dj's Dixon, Edo Salgadoe.a.

Amsterdam, Panama: vrijdag (22-4u) 'Underwater' met dj's Darren Emersone.a.

Amsterdam, Pakhuis Wilhelmina: zaterdag (22-4u) 'Explicit sounds' metdj's Steve Rachmad, Steffi e.a.

Den Haag, Paard van Troje: zaterdag 'Phonocult' met dj's Branz, Geigercounting, Jason & The Argonauts e.a.

Nijmegen, Doornroosje: zaterdag (23-6u) 'Planet Rose Special' met dj'sFairmont, James Holden, Nuno dos Santos en Pure.

Rotterdam, Off Corso: zaterdag (23-5u) 'Treetz' met dj's Chuckie en Realel Canario.

Utrecht, Tivoli (Oudegracht): zaterdag (23-5u) 'Rauw' met DK7 en djJoost van Bellen.wereldmuziek

Amsterdam, Muziekgebouw aan 't IJ: vrijdag gamelanensemble Widosari.

Amsterdam, Paradiso: woensdag Grupo Revelação.

Enschede, Muziekcentrum Enschede: zaterdag Night of the Gypsies met o.a.Fanfare Ciocarlia.

Den Haag, Korzo: zondagmiddag De Nazaten.

Den Haag, Paard van Troje: vanavond Night of the Gypsies.

Haarlem, Patronaat: zondag Night of the Gypsies.

Groningen, De Oosterpoort: vrijdag Night of the Gypsies.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: maandag Night of the Gypsies.

Utrecht, Vredenburg: zaterdag Atlas Ensemble.

Veere, Grote Kerk: zaterdag Dukat.jazz

Alkmaar, Atlantis: zondagmiddag Burn Brigade Bigband & Marije Nie(tapdans).

Amsterdam, Bimhuis: vanavond The Super Quartet met David Murray, JanKuiper, Jamaaladeen Tacuma, Cornell Rochester; vrijdag Joost BuisAstronotes; zaterdag Erika Stucky's Low Life; zondagmiddag JazzmaniaBigband & Jazzfocus Bigband; maandag Myra Melford Be Bread; woensdagCorrie van Binsbergen Band en schrijvers, o.a. Campert en Van Kooten.

Amsterdam, Toomler: zondagmiddag Holland Bigband met Vera Westera, HenkMeutgeert.

Amsterdam, Zaal 100: woensdag Trytone Festival met Rara Avis & Ronald Boersen, Art Directors, Keijzer 5.

Arnhem, Musis Sacrum: vrijdag dubbelconcert Tineke Postma Kwintet,Fleurine.

Bussum, Langs de Lijn: zondagmiddag Elly Machtel.

Den Bosch, Theater aan de Parade: zaterdag dubbelconcert Tineke PostmaKwintet, Fleurine.

Den Bosch, Toonzaal: vrijdag Guus Janssen & David Kweksilber.

Den Haag, Regentenkamer: zaterdag Rob van Kreeveld Trio & Lydia vanDam.

Dordrecht, DJS: zaterdag Artvark Saxo-phone Quartet.

Eindhoven, Wilhelmina: maandag Paradox Trio.

Gouda, Spiegeltent: dinsdag Dick de Graaf Trio Nuevo.

Groningen, Grand Theatre: vanavond De Nazaten 'Salting the Lion's Tail'.

Helmond, 't Speelhuis: vanavond dubbelconcert Tineke Postma Kwintet,Fleurine.

Leeuwarden, Harmonie: vrijdag The Super Quartet.

Rotterdam, Dizzy: dinsdag Bye-Ya; woensdag Auratones.

Scheveningen, Paviljoen De Witte: zondagmiddag Ivan Paduart Quintet

met Toon Roos, Fay Claassen.

Schiedam, Fortis Theater: woensdag dubbelconcert Tineke Postma Kwintet,Fleurine.

Soest, Artishock: zaterdag President of the Globe.

Tilburg, Paradox: vanavond Playlab met o.a. Aron Raams, Maartje Simons;vrijdag De Nazaten 'Salting the Lion's Tail'; zondagmiddag Artvark SaxofoonQuartet.klassiek

Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond en vrijdag Concertgebouworkesto.l.v. Markus Stenz m.m.v. Leon Fleisher (piano) met Hindemith enSjostakovitsj en woensdag m.m.v. Valentina Igoshina (piano) met Skrjabinen Sjostakovitsj; zondag om 11 uur Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. MarkWigglesworth m.m.v. Christianne Stotijn (alt-mezzo) en Dietrich Henschel(bariton) met Mahler-liederen; zondag pianist Mikhail Pletnev met Chopin.

Amsterdam, Concertgebouw (KZ): zaterdag Susanne van Els (altviool),Gregor Horsch (cello) en Leo van Doeselaar (piano) met een programmasamengesteld door Ariane Schluter: o.a. Sjostakovitsj, Stravinsky, Webernen Beethoven; zondag Alison Balsom (trompet), John Reid (klavecimbel) enMark Caudle (cello) met Bach, Enescu en Debussy; maandag Amati String Triomet Beethoven en Mozart.

Amsterdam, Muziekgebouw aan 't IJ: van 13 t/m 25 maart Nouvel EnsembleModerne Forum 2006, festival en compositiewedstrijd o.l.v. LorraineVaillancourt met Nouvel Ensemble Moderne (Canada).

Arnhem, Musis Sacrum: zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Nikolai Alexeevm.m.v. Robert Holl (bariton) met Sjostakovitsj.

Den Bosch, Theater a/d Parade: zondag om 14.15 uur Het Brabants Orkest- zie Eindhoven.

Den Haag, Oud-Katholieke Kerk: dinsdag Michael Chance (countertenor) enAndrew Laurence-King (barokharp) met o.a. Frescobaldi, Monteverdi, Dowlanden Purcell.

Den Haag, Nieuwe Kerk: woensdag Combattimento Consort Amsterdam o.l.v.Jan Willem de Vriend m.m.v. Søren Leupold (barokfluit) met Zelenka, Bachen Fasch.

Drachten, De Lawei: vrijdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. MichelTabachnik m.m.v. Quirine Viersen met Brahms en Dvorák.

Eindhoven, Muziekcentrum: zaterdag Het Brabants Orkest o.l.v.Jean-Jacques Kantorow m.m.v. Marcel Reijans (tenor) en Peter Hoeben (hoorn)met Britten, Finzi en Beethoven/Mahler.

Enschede, Muziekcentrum: vrijdag Het Gelders Orkest - zie Arnhem;woensdag poëzie van Eva Gerlach en Stefan Hertmans op muziek van Beethovenen Schönberg, uitgevoerd door Mandelring Strijkkwartet, Romain Bischoff(spreekstem) en David Kuyken (piano).

Groningen, De Oosterpoort: zaterdag Noord Nederlands Orkest - zieDrachten; dinsdag Bremer Philharmoniker met Messiaen, Berlioz en Beethoven.

Haarlem, Philharmonie: vrijdag Holland Symfonia o.l.v. J. Slagter m.m.v.Carmen Linares (zang) met De Falla en Debussy.

Leeuwarden, De Harmonie: vanavond Noord Nederlands Orkest - zieDrachten.

Leiden, De Waag: woensdag Michael Chance en Andrew Laurence-King - zieDen Haag, Oud-Katholieke Kerk.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: zaterdag Limburgs Symfonie Orkesto.l.v. Kynan Johns met Mozarts Don Giovanni.

Nijmegen, De Vereeniging: vanavond Het Gelders Orkest - zie Arnhem;zondag om 14.15 uur Het Gelders Orkest o.l.v. Bernhard Klee m.m.v. MariaRiccarda Wesseling (sopraan) met Franck, Ravel, Berlioz en Bizet.

Rotterdam, De Doelen: vrijdagavond en zondag om 14.15 uur RotterdamsPhilharmonisch Orkest o.l.v. James Conlon met Sjostakovtisj en Tsjaikovski;maandag pianist Mikhail Pletnev met Chopin; 15 en 17 maart RotterdamsPhilharmonisch Orkest o.l.v. Stéphane Denève m.m.v. pianisten FrankBraley en Eric le Sage met Ravel, Poulenc en Honegger.

Rotterdam, Lantaren/Venster: vrijdag Orkest de Volharding met premièresvan Fox, Bailie, Wolters, Crane en Hamilton.

Tilburg, Concertzaal: dinsdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. KynanJohns met Mozarts Don Giovanni; woensdag Het Brabants Orkest o.l.v. MarcSoustrot m.m.v. Boris Berman (piano) met Chausson en Brahms.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. MarkWigglesworth m.m.v. Christianne Stotijn (alt-mezzo) en Dietrich Henschel(bariton) met Stravinsky en Mahler; zondag om 15 uur SymfonieorkestUtrechts Conservatorium o.l.v. Jan Willem de Vriend met Dicke, Schubert enBeethoven; maandag Van Swieten Society met een Mozart-programma; dinsdagGordan Nikolic (viool), Juan Cédron (zang), William Sabatier (bandoneon)en Eric Chappelle (gitaar) met Piazzolla en Balcarce.

Zutphen, De Hanzehof: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Bernhard Kleem.m.v. Maria Riccarda Wesseling (sopraan) met Franck, Ravel, Berlioz enBizet.opera

Cavalleria rusticana van Mascagni en Pagliacci van Leoncavallo door DeNederlandse Opera, t/m 31 maart in Het Muziektheater Amsterdam.

ZoZijnZe een 'total-make-over' van Mozarts Cosi van tutte door OperaCinema, vanavond in Schouwburg, Lochem, vrijdag in De Voorveghter,Hardenberg en zaterdag in Hoftheater, Raalte.muziektheater

'Henk, Henk!' is een muziektheatervoorstelling door Vuurwals, eengezelschap dat muzikanten laat spelen én acteren. Over een vrouw op zoeknaar de ware Henk. Tekst en zang: Caja van der Werff. Vanavond in Theatera/h Spui, Den Haag.

Cabaret, met Pia Douwes, Anne-Wil Blankers en Ara Halici. Tot en met 4mei in Theater Carré, Amsterdam, dat is omgetoverd tot een Berlijnsenachtclub.

Zeeuwse nachten, over Hans Brinker als taxichauffeur en de ondergang vanZeeuws meisje. Door het Volksoperahuis met liederen van Jef Hofmeister, enteksten van Rogier Schippers. Vrijdag in Rotterdamse Schouwburg, zaterdagin Utrecht (Blauwe Zaal), 17 maart in Theaterkerk Wadway.

kleinkunst

HM regeert door Jetty Mathurin. Vanavond in Alphen a/d Rijn (Castellum),zaterdag (première) in Den Haag (Diligentia), 15 maart in Purmerend (DePurmaryn), 16 maart in Emmen (De Muzeval).

Schemerdrift door Alex Roeka en band. Vanavond in Harderberg (DeVoorvegter), vrijdag in Amstelveen (Schouwburg).

Lazarus door André Manuel, vanavond in Oldenzaal (De Bond), vrijdag inRaalte (Hoftheater), dinsdag in Goor (De Reggehof).

BSUR door Jan Jaap van der Wal. Vrijdag en zaterdag in Veenendaal (DeLampegiet), 14 en 15 maart in Rijswijk (Schouwburg), 16 en 17 maart inAlkmaar (De Vest).

Dat kunnen alleen de héle groten door Jeroen van Merwijk. Vanavond inLandgraaf (Parkstad Limburg), vrijdag in Alkmaar (De Vest), zaterdag inMedemblik (Bontheater), 14 maart in Hoorn (Het Park), 16 maart inPapendrecht (De Willem), 17 maart in Wageningen (Junushoff).

Barmhart door Maarten van Roozendaal met Egon Kracht en Marcel de Groot.Vanavond in Deventer (Schouwburg), vrijdag in Leidschendam (Camuz),zaterdag in Sassenheim ('t Onderdak), 15 maart in Goirle (Jan vanBesouwhuis), 16 maart in Austerlitz (Beauforthuis).

Bij mij zijt ge veilig door Wim Helsen. Vanavond in Winschoten (DeKlinker), vrijdag in Leeuwarden (De Harmonie), zaterdag in Voorburg (DeTobbe), 15 maart in Nieuwegein (De Kom), 16 maart in Veghel (De BlauweKei), 17 maart in Eindhoven (Stadsschouwburg).

Vier door Sanne Wallis de Vries. Vanavond in Gouda (Schouwburg), vrijdagin Dordrecht (Kunstmin), zaterdag in Zoetermeer (Stadstheater), 15 maartin Apeldoorn (Orpheus), 17 maart in Dromten (De Meerpaal), 18 maart inSpijkenisse (De Stoep).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden