muziek

Amsterdam, Tropentheater: vanavond Dukat Ensemble (Albanië), vrijdag Park Byong-chon, zaterdag Ashok Pathak & Sandip Bhattacharya, zondag Tahir Aydogdu en het Ensemble van Klassieke Turkse Muziek....

Amsterdam, Tropentheater: vanavond Dukat Ensemble (Albanië), vrijdagPark Byong-chon, zaterdag Ashok Pathak & Sandip Bhattacharya, zondagTahir Aydogdu en het Ensemble van Klassieke Turkse Muziek.

Den Haag, Korzo: zaterdag Tahir Aydogdu en ensemble.

Harderwijk, Catharinakapel: zaterdag Mazzeltov.

Rotterdam, De Doelen: vanavond Tahir Aydogdu en ensemble; vrijdag DukatEnsemble.

Rotterdam, Theater Zuidplein: vanavond Mónica Triga.

Utrecht, Rasa: vrijdag Tahir Aydogdu en het Ensemble van KlassiekeTurkse Muziek; zaterdag Dukat Ensemble; zondag De Nazaten.

Utrecht, Vredenburg: vanavond Vicente Amigo.

Vianen, Stadshof Vianen: zaterdag Mediterranean Sundance.

Vlissingen, het Arsenaal: vanavond Mediterranean Sundance.

IJmuiden, Thalia Theater: zondag Mediterranean Sundance.pop

Alkmaar, Atlantis: vrijdag Pete Philly & Perquisite.

Amsterdam, Melkweg: vrijdag BoySetsFire; zaterdag The Bays; zondag t/mdinsdag 'Jam in the Dam', o.a. Umphrey's McGee.

Amsterdam, Music Hall: zondag en maandag David Gilmour (uitverkocht);woensdag Chris Rea.

Amsterdam, Paradiso: vrijdag Martin Luther; zaterdag Jools Holland & His Rhythm & Blues Orchestra (grote zaal), o.a. Charlie Dee (kleinezaal); zondag Delays; dinsdag Henry Rollins (spoken word); woensdag BlackCrowes (uitverkocht).

Amsterdam, Pepsi Stage: zondag Heather Nova (uitverkocht).

Apeldoorn, Gigant: zondag Paulusma.

Breda, Mezz: vrijdag Opgezwolle.

Den Bosch, W2: vrijdag A Brand; zaterdag o.a. Opgezwolle.

Deventer, Burgerweeshuis: vrijdag Charlie Dee.

Eindhoven, Effenaar: dinsdag Sepultura (grote zaal), o.a. Turbulence(kleine zaal).

Eindhoven, MC Frits Philips: woensdag Trijntje Oosterhuis.

Groningen, Oosterpoort: zondag Heather Nova.

Groningen, Vera: vanavond Paulusma; vrijdag Afterhours; zaterdag ElCamino.

Haarlem, Patronaat: vanavond Bløf (uitverk.), Popa Chubby (kleinezaal); zaterdag Jason Webley (gratis); zondag Eric Burdon & TheAnimals; woensdag Maceo Parker.

Hengelo, Metropool: vrijdag Urge Overkill

Hilversum, Tagrijn: vrijdag Johnny Dowd.

Nijmegen, Merleyn: vrijdag o.a. Of No Avail; woensdag o.a. J.P. den Tex.

Rotterdam, Nighttown: vrijdag o.a. Spinvis; zaterdag Urge Overkill;woensdag Walter Schreifels.

Rotterdam, Rotown: vanavond Afterhours; zondag At The Close OfEveryday.

Tiel, Schouwburg: zaterdag o.a. Campbell Brothers.

Tilburg, 013: vanavond Woodface (kleine zaal), The Fire (BatCave);vrijdag o.a. Gorki, Meindert Talma; zondag o.a. Mythlorian (16u); woensdagDe Stijl.

Tilburg, Little Devil: vrijdag o.a. Reason To Kill; zaterdag o.a.Coliseum.

Utrecht, Ekko: zaterdag Afterhours.

Utrecht, Tivoli De Helling: zondag Stevie Ann.

Volendam, Pius X: zaterdag Nuff Said.

Zaandam, De Kade: vrijdag Laïs.

Zwolle, Hedon: vrijdag Solo, Do-The-Undo.clubs

Amsterdam, Club 11: vrijdag (22.30-4u) 'Smoke' met Sweet Sweet en dj'sIn Flagranti, LxPacific & NeonRider; zaterdag 'MAD2' met dj's BrunoPronsato, Jackmate, Mal Borrowed & Frei Bauwerker.

Amsterdam, Supperclub: zondag (21-2u) 'Laughing Buddha is jarig' metdj's Joost van Bellen, Natarcia, Paul Sparkes, Sandrien en anderen.

Amsterdam, Hotel Arena: zaterdag (22-4u) 'Hed Kandi' met dj's PhilFaversham, Paul Wilkins, Steven Quarré e.a.

Amsterdam, Melkweg: vrijdag (22.30-5u) 'Traffic' met dj's Inigo Kennedy,Regis, Female, Bart Skils, Lauhaus.

Groningen, Simplon: zaterdag (24-5u) 'All is one' met dj's 100 % Isis,Kareem Raïhani, Tommy en Edo Salgado.

Haarlem, Patronaat: vrijdag (22-4u) 'Technovision' met Ken Ishi enSchijfrijders.

Rotterdam, Off Corso: vrijdag (23-5u) 'Glamtech' met dj's Prins Thomas,Erik de Man, Le Clic; zaterdag (23-5u) 'Absolutely Stereo' met dj's MissMonica, Zhirley e.a.

Rotterdam, Now & Wow: vrijdag (23-5u) 'Bacardi Batbeats' met djSpinderella, Beatfanatic e.a.; zaterdag (23-6u) 'Beatboetiek' met dj's Dr.Lektroluv, Terry Toner, Benny Rodrigues en anderen.

Utrecht, Poema: vrijdag (23-5u) 'L!nk' met dj's Ion Ludwig, Tic Tac,Sander Baan.

Zaandam, Hemkade: zaterdag (22-5u) 'The Beat club' met Quazar, dj's Per,Angelo, JP, Spider Willem e.a. jazz

Alkmaar, Provadja: vrijdag President of the Globe; zaterdag Circles;zondagmiddag Greetje Bijma.

Almere, Metropole Theater: zondag dubbelconcert door The Pitch PineProject en Deborah J. Carter.

Amsterdam, Bimhuis: vanavond Bernlef, Braam & Janssen; vrijdag DeNazaten & Pregalathan Singaram; zaterdag Bennie Wallace Trio & Steve Nelson, DJ Phil; zondagmiddag Campbell Brothers; zondagavond EricTruffaz Group; maandag Eldar; woensdag Jacob Fred Jazz Odyssey.

Amsterdam, Club 8: zondagmiddag Amsterdam Jazz Orchestra.

Amsterdam, Cristofori: zondag Denise Jannah, Amina Figarova, ChrisStrik, René van Beeck.

Amsterdam, Melkweg: vanavond Jazz Orchestra of the Concertgebouw & Randal Corsen, Cor Bakker.

Bunnik, Brothers: zondag Jazz & Blues Festival met o.a. New CoolCollective, Ronald Snijders, Hans Dulfer.

Delft, Floratheater: vanavond President of the Globe.

Dordrecht, DJS: zaterdag het Peter Beets Trio.

Edam, Mahogany Hall: vanavond Hans Dulfer/Joseph Bowie Quartet.

Leeuwarden, Harmonie: vrijdag Saxmaniac & Eric Vloeimans.

Papendrecht, De Willem: woensdag dubbelconcert Tineke Postma, Fleurine.

Rotterdam, Dizzy: dinsdag Bart Wirtz Quartet.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag dubbelconcert door The Pitch Pine Projecten Deborah J. Carter.

Tilburg, Paradox: vrijdag Underkarl; maandag Joel Harrison; woensdagRisk the Hungry Gods.

Zoetermeer, Boerderij: zondag Richard Bona; dinsdag Eric Truffaz Group.klassiek

Alkmaar, Provadja: zaterdag Circles van Berio & De Vries doorCharlotte Rietdijk (sopraan), Godelieve Schrama (harp) e.a.

Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond en vrijdag Concertgebouworkesto.l.v. Markus Stenz met Skrjabin (Pianoconcert door Valentina Igoshina) enSjostakovitsj; zaterdagmiddag Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Jaap vanZweden, Groot Omroepkoor en solisten met Kurtág en Mahlers Das Lied vonder Erde; zondag om 11 uur Residentie Orkest o.l.v. Jonas Alber met StraussAlpensinfonie; zondagmiddag de Mattäus-Passion door het Amsterdams GemengdKoor en orkest o.l.v. Paul Valk; dinsdag Slovak Sinfonietta o.l.v. VictorEmanuel von Monteton (piano) met Mozart en Schubert.

Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vanavond violist Berent Korfker enpianist Sander Sittig met Mozart en Sjostakovitsj; vrijdag het PanochaQuartet; zondagmiddag Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Willem deVriend met Zelenka, Bach, Haydn, Kohaut; zondagavond Borodin Kwartet metTsjaikovski en Borodin; maandagavond Artemis Kwartet met Ligeti en Mozart;dinsdag de sopraan Claron McFadden en pianist Julius Drake met Debussy,Cage, Szymanowski; woensdag violist Yossif Ivanov en pianist DanielBlumenthal met Schubert, D'Haene, Prokofjev.

Amsterdam, Muziekgebouw aan 't IJ: vrijdag Nederlands Kamerkoor enNederlands Kamerorkest o.l.v. James MacMillan met een 'passieprogramma'(Tallis, Hadyn, MacMillan); dinsdag zingt Salome Kammer Kafka-fragmentenvan Kurtág.

Amsterdam, Bethaniënklooster: zondag (15u) Ronald Brautigam met werkenvan de Schotse componist Ronald Stevenson.

Amsterdam, Engelse Kerk: zondag (15.15u) het Londense Chamber Choir metmotetten van Bach en Rütti's Im wachsenden Ringen (benefiet t.b.v.Warchild).

Amsterdam, Waalse Kerk: zaterdag Collegium Musicum Amsterdam metpassieconcert (Palestrina, Gesualdo); op 26 maart (15u): Cappella Amsterdamen Cello Octet Conjunto Ibérico o.l.v. Arizcuren en Reuss met Schubert,Glass, Lavista en Requiem van Gil Shohat.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag (14u) werken van Purcell door VocaalEnsemble Multiple Voice o.l.v. Paul Kok m.m.v. The Locke Consort envocalisten.

Breda, Chassé Theater: zaterdag Het Brabants Orkest o.l.v. MarcSoustrot met Chausson en Brahms (Pianoconcert door Boris Berman).

Den Bosch, Theater a/d Parade: zondag (14.15) Het Brabants Orkest - zieBreda, Chassé Theater.

Den Bosch, Grote Kerk: zondag (14.30u) Collegium Musicum Amsterdam - zieAmsterdam, Waalse Kerk.

Den Haag, Kon. Conservatorium: vanavond en vrijdag Italian ContinuoOrchestra met Monteverdi-programma.

Den Haag, Philipszaal: vanavond en vrijdag Residentie Orkest o.l.v.Jonas Alber met Bartók, Prokofjev (Vioolconcert door Dimitri Sitkovetski)en R. Strauss.

Den Haag, Lutherse Kerk: vrijdag Collegium Musicum Amsterdam - zieAmsterdam, Waalse Kerk.

Drachten, De Lawei: op 22 maart Cappella Amsterdam en Conjunto Ibérico- zie Amsterdam, Waalse Kerk.

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag Het Brabants Orkest - zie Breda,Chassé.

Enschede, Muziekcentrum: op 22 maart Tsjaikovski Symfonieorkest Moskouo.l.v. Vladimir Fedosejev met Sjostakovitsj en Tsjaikovski.

Enschede, Grote Kerk: zondag (14.30u) Il Complesso delle Corde met o.a.Frescobaldi, Marini, Uccellini en Fontana.

Gouda, Schouwburg: zondag Nederlands Blazers Ensemble met Post vanMozart (Gran Partita).

Groningen, De Oosterpoort: vanavond Carel Kraayenhof en SextetoCanyengue met tango's; zaterdag Merlijn Twaalfhoven & Tomoko Mukaiyama.

Haarlem, Philharmonie: vrijdag blazers en slagwerkers van het Kon.Conservatorium en organist Thomas Trotter met Franck, Kee en Mozart; zondag(19u) finale van het Prinses Christina Concours.

Helmond, 't Speelhuis: op 22 maart Nederlands Blazers Ensemble, zieGouda.

Hoorn, Koepelkerk: zaterdag Chamber Choir - zie Amsterdam, Engelse Kerk.

Nijmegen, De Vereeniging: zondag (14.15u) het Gelders Orkest o.l.v.Bernhard Klee m.m.v. de sopraan Maria Riccarda Wesseling met Ravel, Berliozen Bizet; op 21 maart de Poolse pianist Piotr Anderszewski met Mozart,Szymanovski en Chopin.

Rotterdam, De Doelen: op 22, 23, 14 en 26 maart RotterdamsPhilharmonisch Orkest o.l.v. Mark Wigglesworth met Brahms (Pianoconcert nr2 door Hélène Grimaud) en Strauss.

Rotterdam, Lantaren/Venster: dinsdag Doelen Kwartet met Purcell, Tippetten Beethoven.

Tilburg, De Pont: zondagmiddag Circles van Berio & De Vries - zieAlkmaar.

Utrecht, Pieterskerk: op 24 maart Cappella Amsterdam en ConjuntoIbérico - zie Amsterdam, Waalse Kerk

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Kamer Filharmonie o.l.v. PascalRophé m.m.v. Ivo Janssen (piano) en bariton Lars Terray met Schtchedrin(Pianoconcert), Sylvestrov, Torke; zaterdag Residentie Orkest o.l.v. JonasAlber met Brahms, Bartók (Pianoconcert door Steven Osborne) en Strauss;zondagmorgen Bläserensemble Sabine Meyer; maandagavond TsjaikovskySymfonie Orkest o.l.v. Vladimir Fedosejev met Sjostakovitsj-programma;woensdag de pianist Pjotr Anderszewski met Mozart, Bach.

Utrecht, Lutherse Kerk: zaterdag (14.30 u) Collegium Musicum Amsterdam- zie Amsterdam, Waalse Kerk.

Veere, Grote Kerk: vanavond Doelen Kwartet met Purcell, Tippett enBeethoven; zondag (15.30u) Ensemble Lucidarium met joodse renaissancemuziekuit Italië.

Velp, Kunsthuis 13: woensdag Circles van Berio & De Vries - zieAlkmaar.

Zutphen, De Hanzehof: vrijdag het Gelders Orkest - zie Nijmegen, DeVereeniging.opera

Cavalleria rusticana van Mascagni en Pagliacci van Leoncavallo door DeNederlandse Opera, t/m 31 maart in Het Muziektheater Amsterdam.

Turandot van Puccini door de Nationale Reisopera o.l.v. Ed Spanjaard,vrijdag in Leeuwarden (De Harmonie), dinsdag in Den Haag (LucentDanstheater).muziektheater

Cabaret, met Pia Douwes, Anne-Wil Blankers en Ara Halici. Tot en met 4mei in Theater Carré, Amsterdam, dat is omgetoverd tot een Berlijnsenachtclub.

Zeeuwse nachten, over Hans Brinker als taxichauffeur en de ondergang vanZeeuws meisje. Door het Volksoperahuis met liederen van Jef Hofmeister, enteksten van Rogier Schippers. Vrijdag in Theaterkerk Wadway, 23 en 24 maartin Zoetermeer.

Turks Fruit, met Antonie Kamerling en Jelka van Houten als liefdespaar,op muziek van Tekstra en Merkies. Tot en met 18 maart in Apeldoorn(Orpheus), 24 en 25 maart in Leidse Schouwburg, 28 maart t/m 2 april inNijmegen (Stadsschouwburg).kleinkunst

Op het Pluche, grote avond van het Nederlandse lied, met o.a. Huub vander Lubbe, Raymond van het Groenewoud en Wende Snijders. Maandag in TheaterCarré, Amsterdam.

Hoezo nieuw? door Fred Florusse en Pieter van Empelen. Vrijdag enzaterdag in Betty Asfalt Complex, Amsterdam.

Verreck & Pleijsier terug op zondagmiddag. Muziek, conférences eninterviews door Marcel Verreck en Paul Pleijsier, zondag in TheaterBellevue, Amsterdam.

BSUR door Jan Jaap van der Wal. Vanavond en vrijdag in Alkmaar (DeVest), 21 en 22 maart in Zoetermeer (Stadstheater), 23 en 24 maart inBeverwijk (Het Kennemer Theater).

Dat kunnen alleen de héle groten door Jeroen van Merwijk,vanavond inPapendrecht (De Willem), vrijdag in Wageningen (Junushoff), zaterdag inRoosendaal (De Kring), 24 maart in Woerden (Kloostertuin), 25 maart inZevenaar (Bommersheuf).

Schijn door Hassan's Angels. Vanavond in Nuenen (Het Klooster), 23 en24 maart in Bosmeer (De Weijer).

Bij mij zijt ge veilig door Wim Helsen. Vanavond in Veghel (De BlauweKei), vrijdag in Eindhoven (Stadsschouwburg), zaterdag in Venlo (DeMaaspoort), 22 maart in Groningen (Oosterpoort), 23 maart in Drachten (DeLawei), 24 maart in Emmeloord ('t Voorhuys), 25 maart in Den Helder (DeKampanje).

Vier door Sanne Wallis de Vries. Vrijdag in Dronten (De Meerpaal),zaterdag in Spijkenisse (De Stoep), 22 maart in Arnhem (Schouwburg), 23maart in Naaldwijk (De Naald), 24 maart in Steenwijk (De Meenthe), 28 maartin Kampen (Stadsgehoorzaal), 29 maart in Venray (Schouwburg).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden