muziek

Amsterdam, Bimhuis: dinsdag Metropole Orchestra Bigband & John Abercrombie, Dick Oatts; woensdag Myrte Buys...

jazz
Amsterdam, boot De Drie Gebroeders (Amstel 320K): zondagmiddag Wolter Wierbos & Wilbert de Joode.

jazz
Den Haag, Regentenkamer: zaterdag Theo de Jong Trio.

jazz
Hoek van Holland: vrijdag Jazz on the Beach met Wouter Hamel, Magda Mendes, Conjunto Tres-Dos, Jazzjuice en Chevéron.

jazz
Middelburg, Loskade t.o. station: zondag om 13u Jazzcruise met Ravi Coltrane Quartet, David Gilmore, Markus Stockhausen, Charlemagne Palestine, Drummers Double Bill (www.nieuwe-muziek.nl).

jazz
Rotterdam, Lantaren/Venster: woensdag John Zorn Acoustic Masada.

jazz
Rotterdam, Strand aan de Maas: zaterdagmiddag Marcelo Godoy Quartet, Leslie Nielsen Organ Trio, Monsieur Dubois.

clubs
Amsterdam, Arena: zaterdag (21/7u) ‘Sensation black’ met dj’s Tom Harding, Joji Biomehanika, Outblast, The Prophet, Dana vs Luna en anderen.

clubs
Amsterdam, Club 11: vrijdag (22-4u) ‘Rauw’ met dj’s Arthur Baker, Larry Tee, Joost van Bellen; zaterdag (22-4u) ‘F.U.N. II Tour’ met dj’s Sasse/Freestyle Man en Oskar Melzer.

clubs
Amsterdam, Panama: vrijdag (23-4u) ‘Flirtation’ met dj’s Miss Monica, La Ona.

clubs
Amsterdam, Strand West: zaterdag (11-23u) ‘Rotzooii’ met dj’s Daniel Sanchez, Eva Maria, Herr Arter, Juan Sanchez, Kostas Hom, Radar.

clubs
Amsterdam, Studio 80: vrijdag (22-3u) ‘80.1’ met Zoë Xenia, Eric de Man, Le Clic, Aron Friedman, Kamil Zalewski, Quazar e.a.

clubs
Haarlem, Lichtfabriek: zaterdag (22-4u) ‘Sense’ met dj’s Toni Rios, Boris Werne e.a.

clubs
Leiden, LVC: vrijdag (23-4.30u) ‘Lovin l’ectro’ met dj’s Dr Lektroluv, Nick O e.a.

clubs
Utrecht, Lage Weide: zaterdag (15-1u) ‘Psychedelic Circus Open Air Festival’ met dj’s Steve Rachmad, Zero One, Axel Mori, Repsaj e.a.

clubs
Utrecht, Tivoli (Oudegracht): zaterdag (23-4u) ‘Rauw’ met Larry Tee, Joost van Bellen, Arthur Baker en Avenue D.

clubs
pop

clubs
Almelo, De Stam: vanavond Suicidal Birds.

clubs
Amsterdam, Blijburg: vrijdag Loonaloop.

clubs
Amsterdam, Melkweg: vanavond Capleton; maandag Susan Tedeschi.

clubs
Amsterdam, Music Hall: dinsdag The Strokes.

clubs
Amsterdam, Paradiso: vanavond o.a. Adam Green, Euros Childs; vrijdag Krump Kings; zondag Dandy Warhols; zaterdag Justin Timberlake (uitverkocht); maandag Beth Hart (uitverkocht), dinsdag The Tragically Hip (uitverkocht).

clubs
Amsterdam, Westergasfabriek: vanavond Juanes en Zuco 103.

clubs
Arnhem, Goudvishal: dinsdag o.a. Fields Forever; woensdag o.a. The Real McKenzies.

clubs
Den Bosch, W2: vrijdag Buffalo Tom.

clubs
Deventer, Burgerweeshuis: zaterdag WillyDeVille (uitverkocht).

clubs
Edam, Harmonie: zondag Goesting (17u).

clubs
Eindhoven, Effenaar: vanavond Krump Kings (grote zaal), Veldhuis & Kemper.

clubs
Groningen, Kardingerplas: zaterdag ‘New Attraction’ met o.a. Negativ, The Opposites.

clubs
Groningen, Vera: vanavond Smutfish; zaterdag Lupo.

clubs
Haarlem, Patronaat: vanavond Willy DeVille; vrijdag Third World (grote zaal), Bob Log III (kl.z.); woensdag The Young Gods.

clubs
Heerhugowaard, Waerdse Tempel: vrijdag Pete Philly & Perquisite, Senna.

clubs
Hoofddorp, Haarlemmermeerse Bos: zaterdag ‘Artquake’ met o.a. Opgezwolle, Green Lizard, The Opposites.

clubs
Hoorn, Manifesto: zaterdag Blues Brother Castro.

clubs
Leidschendam, Zijdepark: zaterdag Vlietpop met o.a. Van Dik Hout, Van Katoen, Kraak & Smaak.

clubs
Nijmegen, Doornroosje: vanavond Nada Surf.

clubs
Nijmegen, Merleyn: woensdag o.a. The Soulshakers.

clubs
Rotterdam, Ahoy’: vrijdag Roger Waters.

clubs
Rotterdam, Nighttown: vanavond T.O.K.; vrijdag The Queers; woensdag Nada Surf.

clubs
Rotterdam/Renesse, Brouwersdam: zaterdag Concert At Sea met o.a. Racoon, Bløf, Ilse DeLange.

clubs
Utrecht, dB’s: vrijdag Les Georges Leningrad.

clubs
Utrecht, Tivoli De Helling: zaterdag Krump Kings.

clubs
Utrecht, Tivoli Oudegracht: woensdag The Tragically Hip.

clubs
Wijk aan Zee, Surfer Village: zondag Matt Costa.

clubs
Zaandam, De Kade: vanavond Stream Of Passion.

clubs
Zwolle, Rodetorenplein: zaterdag ‘Van Eigen Bodem’ met o.a. Van Dik Hout, The Shavers en De Jeugd van Tegenwoordig.

clubs
wereldmuziek

clubs
Amsterdam, CEC Zuidoost: zaterdagmiddag Fra Fra Sound.

clubs
Andijk, de Kleingouw: zaterdag Dijkpop Festival met Zuco 103.

clubs
Hertme (Twente), Openluchttheater: zaterdag en zondag het Afrikafestival met o.a. Foli-Kan (Guinée), Rajery (Madagaskar), Zaïko Langa-Langa (Congo), Burundi drummers en als slotact Cheikh Lô uit Senegal.

klassiek
Amersfoort, betonmortelcentrale Basal: Orfeo van Monteverdi door Xynix Opera, t/m 9 juli (www.orfeomonteverdi.nl).

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond Het Brabants Orkest o.l.v. Marc Soustrot m.m.v. Kathryn Stott (piano) met Gershwin, Barber en Bernstein; vrijdag Orchestre de la Suisse Romande o.l.v. Marek Janowski m.m.v. Frank Peter Zimmermann (viool) met Brahms en Beethoven; zaterdag Die Deutsche Kammerphilharmonie Bremen o.l.v. Christian Tetzlapp (viool) met Mozart.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): zondag om 14.15 uur Gesualdo Consort Amsterdam met o.a. Sweelinck, Schuyt en Monteverdi; zondag Mattijs van de Woerd (bariton) en Joseph Breinl (piano) met Schubert, Fauré en Vaughan Williams; maandag Orchestre Philharmonique du Luxembourg o.l.v. Emmanuel Krivine m.m.v. Steven Isserlis (cello) met Schubert en Strauss; dinsdag Arpeggione o.l.v. Lev Markiz m.m.v. Isabelle van Keulen (altviool) met Mozart, Hoffmeister en Sjostakovitsj; woensdag The Academy of Ancient Music o.l.v. Richard Egarr (klavecimbel) m.m.v. Rachel Brown (fluit), Pavlo Beznosiuk (viool) en Joseph Crouch (cello) met Bach en Telemann.

klassiek
Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ: dinsdag VU-Orkest o.l.v. Daan Admiraal met Sallinen, Rautavaara en Stravinsky.

klassiek
Groningen, Vismarkt: vanavond Noord Nederlands Orkest, Noord Nederlands Concert Koor o.l.v. Jan Willem de Vriend met Mozarts Die Zauberflöte in de openlucht.

klassiek
Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur organist Peter Ouwerkerk.

klassiek
Haarlem, Grote of St. Bavokerk en Philharmonie, zaterdag open orgeldag met concerten door Jos van der Kooy en Jan Jongepier; zaterdagavond in de Bavokerk Bachkoor Holland en het Concertgebouw Kamerorkest o.l.v. Rob Vermeulen met Bach.

klassiek
Maastricht, Theater a/h Vrijthof: vanavond Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Jan Stulen m.m.v. Fazil Say (piano) met een Mozart-programma.

klassiek
Middelburg-Veere-Middelburg: zondag vanaf 12 uur een fietstocht met jazz, geïmproviseerde en nieuwe muziek van Ravi Coltrane, Charlemagne Palestine, Markus Stockhausen (www.nieuwe-muziek.nl).

klassiek
Utrecht, Nicolaïkerk: zondag om 15 uur Rietblazersensemble Trio Kassandra met een muziekpoëzievoorstelling Luister naar Kassandra.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden