muziek

opera..

pop

Amstelveen, P60: vrijdag Focus; zaterdag o.a. Covenant.

Amsterdam, Melkweg: vanavond Arab Strap (Oude Zaal), Reel Big Fish(Max); zaterdag Fall Out Boy (uitverkocht), Atmos-phere (Oude Zaal); zondagThunder (Max), Test Icicles (Oude Zaal).

Amsterdam, Paradiso: maandag Christian Walz; dinsdag Rogue Wave;woensdag Young People (kleine zaal).

Apeldoorn, Gigant: zaterdag zZz, Voicst; zondag Lynn Miles.

Breda, Mezz: vanavond Monsoon; vrijdag Caesar, The Heights.

Den Bosch, W2: vrijdag Odd; zaterdag Beatbusters.

Den Haag, Paard van Troje: vanavond zZz, Voicst.

Den Haag, Theater in de Steeg: zondag o.a. Stef White, Charlie Dée(13.30u).

Deventer, Burgerweeshuis: zaterdag The Ex; woensdag Meindert Talma & The Negroes (gratis).

Eindhoven, Effenaar: vanavond MxPx (grote zaal), Cathedral (kleinezaal); vrijdag o.a. Ryan Leslie.

Gouda, So What: vrijdag Solo.

Groningen, Vera: vanavond T-99; vrijdag o.a. Cryptopsy, Dew Scented;zaterdag Silence Is Sexy.

Grootebroek, R17: vrijdag Peter Pan Speedrock.

Haaren, Boerderijtje: zaterdag Dayna Kurtz.

Haarlem, Patronaat: vanavond o.a. Dayna Kurtz; vrijdag o.a. Cathedral;zondag o.a. Bolt Thrower (grote zaal), The Satelliters, The Dam, The Madd(kleine zaal).

Nieuwendijk, Xinix: vrijdag o.a. The Ex; zaterdag Coparck, LPG.

Nijmegen, Doornroosje: vanavond Caesar, The Heights; zaterdag PetePhilly & Perquisite, C-Mon & Kypski.

Ottersum, Roepaen: zondag Dayna Kurtz.

Rotterdam, Baroeg: vrijdag o.a. Conflict.

Rotterdam, Nighttown: vrijdag o.a. Same Day Service; zaterdag Cathedral.

Sneek, Bolwerk: 'Punk in Snits' met vrijdag o.a. Discipline; zaterdago.a. Conflict!, Contempt.

Tilburg, 013: vanavond Bløf (Choice), Solo (Kl.zaal), Same Day Service(BatCave); vrijdag o.a. Waterdown (Kl.zaal), The Specimens (BatCave);zondag o.a. The Black Dahlia Murder; woensdag o.a. Cave In.

Utrecht, Ekko: zaterdag Caesar, The Heights; maandag Atmosphere.

Utrecht, Tivoli De Helling: vrijdag zZz, Voicst; zondag Cathedral.

Utrecht, Tivolo Oudegracht: vrijdag Reel Big Fish; maandag BloodhoundGang.

Veenendaal, Escape: zaterdag Peter Pan Speedrock.

Volendam, Pius X: zaterdag Solo.

Zoetermeer, Boerderij: vanavond Kamelot.

Zwolle, Hedon: vrijdag Dayna Kurtz.clubs

Amsterdam, Club 11: vrijdag (22.30-4u) 'The Infamous Mudclub' met dj'sNuno dos Santos, Josz LeBon, Monica Electronica.

Amsterdam, Ocean Diva: zaterdag (23-5u) 'Earth & Loveboat 2.0' metSister Bliss, The Funky Bastard, dj's Per, Sandrien e.a.

Amsterdam, Sugarfactory: vanavond (24-5u) 'Wildvreemd' met dj's Popnebo,Richard Parker e.a.

Amsterdam, Paradiso: vanavond (23-4u) 'Noodlanding' met dj Tiga;zaterdag (24-6u) 'TWSTD dj contest' met dj John Aquaviva en de finalisten.

Rotterdam, Off Corso: vrijdag (23-5u) 'CineRush' met dj Victor Coral;zaterdag (23-6u) '5th Anniversary' met dj's Laidback Luke, Rockid,Marcello, Quinten de Rosario, Hitmeister D, Brian S, Secret Cinema e.a.

Rotterdam, Now & Wow: zaterdag (23-6u) 'Lolita Klup' met dj'sJeremain S, Chuckie, D.E.F., Benny Rodrigues, Leroy Styles, Erick E.

Utrecht, Winkel van Sinkel: zaterdag (23-5u) 'Grand cru' met dj's JohnAquaviva en Martin Damen.

Utrecht, Tivoli (Oudegracht): vrijdag (23.30-4u) 'Solid grooves' metMonika Kruse en Invite.

Utrecht, Poema: zaterdag (23-5u) 'Magnetronik' met dj's Troy Pierce,Krikor, Wesdex, Jason & the Argonauts.

Zoetermeer, Boerderij: zaterdag (23-4.30u) 'Absolute Super Sounds' metdj's Benny Rodrigues, Victor Coral, Yoni Roberti.wereldmuziek

Amsterdam, Tropentheater: zaterdag Muziekschool Parnian.

Bergen Op Zoom, De Maagd: vanavond Raices Cubanas.

Enschede, Muziekcentrum: zaterdag Mariza.

Enschede, Vrijhof: maandag Ot Azoj.

Groningen, De Oosterpoort: dinsdag Mariza.

Tilburg, O13: zondag Mariza.

Utrecht, Rasa: vrijdag tot en met zondag het festival 'De Toverfluit'.

Utrecht, Vredenburg: dinsdag Noyam.jazz

Amstelveen, P60: zondagmiddag Deborah Carter Kwartet.

Amsterdam, Badhuistheater de Bochel: vrijdag IKKI.

Amsterdam, Bimhuis: vanavond Marty Ehrlich Quartet; vrijdag SoesjaCitroen, Hein van de Geyn's Baseline; zaterdag Barana & Co;zondagmiddag Five Corners Quintet; zondagavond Jazz Orchestra of theConcertgebouw & Simon Rigter, Marco Kegel; woensdag Blast.

Amsterdam, Maloe Meloe: zaterdag IKKI.

Amsterdam, Zaal 100: dinsdag Brodie West, Joost Buis, Terrie Ex, HanBennink; woensdag IKKI.

Bussum, Langs de Lijn: zondagmiddag Lils Mackintosh & Nobody's Band.

Den Bosch, Toonzaal: vrijdag Eric Vloeimans, Anton Goudsmit, HarmenFraanje.

Den Haag, Regentenkamer: vanavond Ronald Douglas, Rob Van Kreeveld;zaterdag Tom Beek Quintet.

Eindhoven, Wilhelmina: maandag Benjamin Herman, Anton Goudsmit, ErnstGlerum, Han Bennink.

Enschede, De Tor: vrijdag Joris Roelofs Kwintet.

Groningen, Buckshot: zondag Timucin Sahin Trio.

Groningen, Oosterpoort: vanavond Lee Konitz, Ack van Rooyen & Reinde Graaff Trio.

Leeuwarden, De Harmonie: zondagmiddag Fay Claassen.

Krommenie, De Groote Weiver: zondagmiddag Marije Nie, Dorona Alberti,Ton Mulders, Arnold Dooyeweerd.

Maastricht, Theater aan het Vrijthof: zaterdag Ad Colen Quartet.

Rotterdam, Lantaren/Venster: woensdag I Compani.

Scheveningen, Paviljoen De Witte: zondagmiddag Jesse van Ruller Trio.

Tilburg, Paradox: vrijdag Teun Verbruggens Nozzle Slag.

Utrecht, Vredenburg: zaterdag Lee Konitz, Ack van Rooyen & Rein deGraaff Trio.

Vinkeveen, De Boei: zaterdag Jackie Ryan en anderen.

Voorburg, De Tobbe: zondagmiddag Lee Konitz, Ack van Rooyen & Reinde Graaff Trio.klassiek

Amersfoort, St. Joriskerk: maandag Nederlands Kamerkoor o.l.v. PeterDijkstra met Lauridsen, Persichetti, Whitacre, Britten, Howells enMacmillan.

Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vrijdag Het Brabants Orkest o.l.v. MarcSoustrot m.m.v. Pieter Wispelwey (cello) met Dutilleux en Dukas; zaterdagom 14.15 uur Radio Kamer Filharmonie o.l.v. Thierry Fischer m.m.v. DavidKweksilber (klarinet) met Ketting, Van Bergeijk en Beethoven; zaterdag enzondag Nederlands Philharmonisch Orkest en Nederlands Concertkoor o.l.v.Kees Bakels; zondag om 11 uur Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. JanWillem de Vriend m.m.v. Quirne Viersen (cello) met Haydn en Mozart; dinsdagNordwestdeutsche Philharmonie en Concert Choir of Sumida o.l.v. ShunjiAratani met Beethoven;

Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vrijdag Arcanto Kwartet met Bartók,Ligeti en Brahms; zaterdag Arcanto Kwartet met Hindemith en Mozart enzondag met Berg, Ravel en Turina; zondag Irene Maessen (sopraan), EleonorePameijer (fluit) en Rudolf Jansen (piano) met Debussy, Satie, Ravel enPoulenc; dinsdag Katarina Karnéus (mezzosopraan) en Roger Vignoles (piano)met Schubert, Strauss en Wagner.

Amsterdam, Muziekgebouw aan 't IJ: vrijdag Nederlands Kamerkoor - zieAmersfoort; zaterdag Amsterdam Sinfonietta o.l.v. Christoph Poppen m.m.v.Mikhail Ovrutsky (viool) en Renate Arends (sopraan) met Schubert enBerg/Verbey (Lyrische Suite).

Amsterdam, Felix Meritis: vanavond een avond met componisten IvánFischer en Matthias Kadar m.m.v. Nationaal Jeugdkoor.

Arnhem, Musis Sacrum: zondag om 14.15 uur Het Gelders Orkest o.l.v.Nikolai Alexeev m.m.v. Mathieu van Bellen (viool) met Moesorgski enSjostakovitsj; maandag Amsterdam Sinfonietta - zie Amsterdam, Muziekgebouw.

Breda, Anthoniuskathedraal: zondag om 17 uur Nederlands Kamerkoor - zieAmersfoort.

Den Bosch, Theater a/d Parade: zondag om 15.15 uur Het Brabants Orkesto.l.v. Marc Soustrot m.m.v. Pieter Wispelwey (cello) met Debussy, Dutilleuxen Dukas.

Den Haag, Philipszaal: vanavond en vrijdag Residentie Orkest o.l.v.Andrew Litton met violist Alina Pogostkina (die Akiko Suwanai vervangt) metSibelius en Tsjaikovski.

Doetinchem, Amphion: vrijdag Het Gelders Orkest - zie Arnhem.

Doorn, Maartenskerk: vrijdag Vladimir Mendelssohn (altviool) en DanelStrijkkwartet met Mozart, Mendelssohn en Webern.

Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Birthe Blom (viool) en Martin Tchiba(piano) met De Leeuw, Roukens, Poulenc en Wagemans; zaterdag Het BrabantsOrkest - zie Den Bosch; maandag Concerto Copenhagen m.m.v. Ronald Brautigam(piano).

Enschede, Muziekcentrum: vanavond pianiste Bella Davidovich met Chopinen Schumann.

Gouda, Oud-Katholieke Kerk: zaterdag pianist Ivo Janssen met o.a. TenHolt.

Haarlem, Philharmonie: vrijdag Holland Symfonia m.m.v. organisten Josvan der Kooy en Christine Kamp met Franck, Widor, Debussy, Ravel, Vierneen Resphigi.

Kampen, Bovenkerk: dinsdag Nederlands Kamerkoor - zie Amersfoort.

Kerkrade, Park Theater: zaterdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. RobertoBenzi m.m.v. Theodora Geraets (viool) met Stravinsky, Mendelssohn enDvorák.

Leeuwarden, Grote of Jacobijnerkerk: woensdag Nederlands Kamerkoor - zieAmersfoort.

Leiden, Stadsgehoorzaal: vanavond Amsterdam Sinfonietta - zie Amsterdam,Muziekgebouw; woensdag Holland Symfonia o.l.v. Ermanno Florio m.m.v. LizaFerschtman (viool) met Ravel en Resphigi.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: vrijdag Limburgs Symfonie Orkest - zieKerkrade.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v.Tadaaki Otaka m.m.v. Jean-Bernard Pommier (piano) met Panufnik, Szymanowskien Rachmaninov; dinsdag Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Willemde Vriend m.m.v. Quirine Viersen (cello) met Haydn; dinsdag Fine ArtsQuartet.

Ambeek, Kapel van Het Kloosterhuis: woensdag ensemble Barcarole metClérambault en Couperin.

Tilburg, Concertzaal: dinsdag Het Brabants Orkest - zie Den Bosch;woensdag Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. Johannette Zomer (sopraan),Bernard Loonen (tenor) en Frans Fiselier (bariton) met Mozart (DieZauberflöte)

Utrecht, Vredenburg: vanavond Gordan Nikolic (viool) en Dejan Lazic(piano) met Brahms en Beethoven; vrijdag De Nederlandse Bachverenigingo.l.v. Richard Egarr met Händel; dinsdag pianisten Leo van Doeselaar enWyneke Jordans met Mozart.

Woerden, Lutherse Kerk: dinsdag ensemble Barcarole met Clérambault enCouperin.muziektheater

WAM Mozart met Andere Woorden gaat over Mozarts fascinatie voorspreeuwen, en speciaal zijn lieveling Star. Een tekst van Aus Greidanus jr.Door Theaterhuis Alba, vanavond t/m zaterdag in Theater a/h Spui, Den Haag.

Fiets, van Jacq Palinckx (muziek) en Peter Winnen (tekst), doorTheatergroep Drieons en Stichting Palinckx. Een bergbeklimming als een'lijdensweg in 21 staties'. Vrijdag in Vught (De Speeldoos) en tot slot10 en 11 februari in Tilburg (De NWE Vorst).

Turks Fruit, met Antonie Kamerling en Jelka van Houten als liefdespaar,op muziek van Tekstra en Merkies. Vanavond in Tiel (Agnietenhof), 3 en 4februari in Stadskanaal (Geert Teis), 8 februari in Zaandam (Zaantheater),9 en 10 februari in IJmuiden (Stadsschouwburg Velsen), 11 en 12 februariin Den Helder (De Kampanje).kleinkunst

Geestdrift door Kasper van Kooten,vanavond in Delft (De Veste), vrijdagin Goor (De Reggehof), zaterdag in Rijswijk (Schouwburg), 7 februari inIJmuiden (Schouwburg Velsen), 10 februari in Alphen a/d Rijn (Castellum),11 en 12 februari in Amsterdam (De Meervaart).

BSUR door Jan Jaap van der Wal. Zaterdag in Heerenveen (Posthuis), 6februari in Leiden (Schouwburg), 9 februari in Waalwijk (De Leest), 10 en11 februari in Naaldwijk (De Naald), 13 en 14 februari in Meppel (Ogterop).

De adem van de Nachtchinees door Richard Groenendijk, zaterdag inTilburg (Schouwburg), 9 februari in Zwijndrecht (De Uitstek), 10 februariin Dongen (De Cammeleur).

Barmhart door Maarten van Roozendaal met Egon Kracht en Marcel de Groot.Vanavond in Boxmeer (De Weijer), vrijdag in Houten (De Kring), zaterdag inDordrecht (De Kunstmin), 8 februari in Utrecht (Vredenburg), 11 februariin Hendrik-Ido-Ambacht (Cascade), 12 en 13 februari in Amsterdam (De KleineKomedie).

Schijn door Hassan's Angels. Zaterdag in Doetinchem (Amphion), 9februari in Venlo (De Maaspoort), 11 februari in Goirle (Jan vanBesouwhuis).

Een nacht uit het leven van de stad door John Buijsman. Vanavond inUtrecht (Stadsschouwburg), vrijdag in Breda (Chassé Theater), 9 februariin Leeuwarden (De Harmonie), 11 februari in Leidschendam (Camuz).

Bij mij zijt ge veilig door Wim Helsen. Vanavond in IJmuiden(Stadsschouwburg Velsen), 3 februari in Zaltbommel (De Poorterij), 4februari in Spijkenisse (De Stoep), 7 en 8 februari in Enschede (TwentseSchouwburg), 10 februari in Capelle a/d IJssel (Isala), 11 februari inVlaardingen (Deltahotel).

Vier door Sanne Wallis de Vries, vanavond in Drachten (De Lawei),vrijdag in Gorinchem (De Nieuwe Doelen), zaterdag in Almere (De Metropole),8 februari in Nijmegen (Stadsschouwburg), 10 februari in Den Helder (DeKampanje), 11 februari in Zeist (Figi).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.