muziek

Amstelveen, P60: vanavond o.a. Solo; vrijdag After Forever...

Amstelveen, P60: vanavond o.a. Solo; vrijdag After Forever.

Amsterdam, Melkweg: vrijdag Infadels; zaterdag o.a. Vagabond Crew; zondag Dave Weckl Band (Max), o.a. De Kift, Meindert Talma (Oude Zaal); maandag Novastar; dinsdag Mew; woensdag Versus The World.

Amsterdam, Music Hall: zaterdag Leela James; woensdag Robert Plant.

Amsterdam, Paradiso: vanavond Amparanoia (grote zaal), Scritti Politti (kleine zaal); zondag o.a. Thin Lizzy (gr.z), Thomas Denver Jonsson (kl.z); dinsdag Lizz Wright (gr.z), Anna Ternheim (kl.z); woensdag o.a. Willard Grant Conspiracy, Sin Ropas.

Breda, Mezz: vanavond o.a. Mark Foggo's Skasters; vrijdag Bløf (uitverkocht).

Den Haag, Paard van Troje: vanavond Bløf; zaterdag Vincentrazorbacks.

Eindhoven, Effenaar: vanavond Nada Surf; vrijdag Starsailor; zondag Gem, maandag Nashville Pussy.

Enschede, Podium Twente: zaterdag 'Cross-linx' met o.a. Bauer, Yann Tiersen.

Gouda, So What: vrijdag Gem.

Groningen, Oosterpoort: zondag Katie Melua; maandag o.a. Turbulence.

Groningen, Vera: vanavond The Slackers; vrijdag The Kooks; zaterdag Mercy Giants; woensdag Campsite, Satellite 7.

Haarlem, Patronaat: vanavond Infadels (grote zaal), Drive-By Truckers (kleine zaal); vrijdag o.a. Klopdokter; zondag (Hed)p.e.

Haarlem, Seinwezen: woensdag festival )toon)7 met o.a. Es, Kiila.

Haarlem, Toneelschuur: dinsdag festival )toon)7 met o.a. SKIF.

Hilversum, Tagrijn: vrijdag o.a. The Shavers, Phantom Four.

Nijmegen, Doornroosje: vanavond Deerhoof; zondag Mystery Jets; dinsdag Infadels.

Roosendaal, De Kring: woensdag Trijntje Oosterhuis.

Rotterdam, Lantaren: woensdag o.a. Dyzack, Charlie Dée.

Rotterdam, Nighttown: vanavond The Old Dead Tree; zaterdag When All Life Ends; dinsdag o.a. Turbulence.

Rotterdam, Rotown: zaterdag Infadels.

Tilburg, 013: vrijdag o.a. Angel Crew; zondag Korpiklaani (BatCave, 16u), Maceo Parker (Choice).

Utrecht, dB's: zondag o.a. Digger & The Pussycats.

Utrecht, Ekko: vanavond Textures; vrijdag Roman; zaterdag Solo; zondag The Old Dead Tree; maandag Infadels.

Utrecht, Tivoli Helling: dinsdag Willard Grant Conspiracy.

Utrecht, Tivoli Oudegracht: vrijdag Zuco 103; zaterdag Starsailor (uitverkocht); dinsdag Ane Brun.

Utrecht, Vredenburg: vanavond 'Cross-linx' met o.a. Bauer, Yann Tiersen.clubs

Amsterdam, Club 11: vrijdag (22.30-4u) 'Red Hot' met dj's Sterac Electronics en max 404; zaterdag (22.30-4u) 'Is the new...' met The MFA, dj's Richard Parker en Radar.

Amsterdam, Hotel Arena: vrijdag (22-4u) 'Versch' met dj's Jesse Voorn, Paul Jay, e.a.

Amsterdam, Panama: zaterdag (23-5u) 'Motion' met dj's Matthew Dekay, Don Diablo, Miss Nine, Herr Arter, Terry Toner e.a.

Amsterdam, Sugarfactory: zaterdag (20-5u) 'Electronation' met Black Sun Productions, Edward Ka-Spel, Drama Society en dj's Dion en Nuno dos Santos.

Amsterdam, Paradiso: vanavond (23.30-4u) 'Noodlanding' met dj Laurent Garnier.

Eindhoven, De Rechter: zaterdag (22-5u) met dj's Michel de Hey, Mackim, Schlumber.

Haarlem, Patronaat: zaterdag (22-4) 'Luxlife' met dj's Billy the Klit, Roog e.a.

Nijmegen, Doornroosje: zaterdag (23-6u) 'Planet Rose' met dj's Bart Skils, Lauruz Lauhaus, Boris Werner, Pure, Johannes Heil.

Rotterdam, Off Corso: vrijdag (23-5u) 'Profiles' met dj's Chris Liebling, Brian Sanhaji, Stephan & Vincent De Wit e.a.

Utrecht, Ekko: vrijdag (23-4u) 'Full spectrum' met dj's Bart Skils, Nuno dos Santos, Elephant Sounds, djinxx.

Zaandam, Hemkade: zaterdag (23-6u) 'Ex Porn' met dj's Real el Canario, Wiebthroat, Roog, Erick E, Don Diablo e.a.

Zoetermeer, Boerderij: zaterdag (23-4.30u) 'Selective Drum 'n Bass' met dj's Grooverider, Dreazz, Danys e.a.wereldmuziek

Amersfoort, De Lieve Vrouw: zondag het Omri Hason Project.

Amsterdam, Tropentheater: vanavond Renata Rosa.

Austerlitz, Beauforthuis: zaterdag Gustavo Toker.

Den Haag, Korzo: woensdag Omri Hason.

Hellevoetsluis, Theater de Twee Hondjes: vrijdag Gustavo Toker.

Nuenen, Het Klooster: vanavond Gustavo Toker.

Rotterdam, De Evenaar: vanavond Omri Hason.

Utrecht, Rasa: vrijdag David Krakauer, zaterdag Veretski Pass, zondag Renata Rosa.

Utrecht, SJU Jazzpodium: zaterdag Omri Hason.

Voorburg, De Tobbe: vrijdag Palio-Paréa.jazz

Amsterdam, Bimhuis: vanavond James Spaulding & Trio Rein de Graaff; vrijdag Tetzepi; zaterdag Eugene Chadbourne; zondag voorronde Deloitte Jazz Award; woensdag The Ex Ethiopean Music Night met o.a. Getatchew Mekuria.

Amsterdam, Bethaniënklooster: zondag Calefax Riet Kwintet & Trio Tony Overwater met The Ellington Suites.

Breda, Chassé Theater: vrijdag dubbelconcert Piet Noordijk Kwartet, Rita Reys & Trio Ruud Jacobs.

Den Haag, Regentenkamer: zaterdag kwintet Quincey.

Deventer, Theater Bouwkunde: woensdag James Spaulding & Millenium Jazz Orchestra.

Dordrecht, DJS: zaterdag John Ruocco & Soo Cho Trio.

Eindhoven, café Wilhelmina: Strange Attractor.

Groningen, Grand Theatre: zaterdag The Ex Ethiopean Music Night met o.a. Getatchew Mekuria.

Hoorn, Het Huis Verloren: zaterdag James Spaulding & Rein de Graaff Trio.

Rotterdam, Lantaren/Venster: zaterdag Chris Potter Underground.

Rotterdam, Dizzy: dinsdag Saskia Groenenberg kwintet

Terneuzen, Porgy & Bess: zondagmiddag James Spaulding & Rein de Graaff Trio.

Tilburg, Paradox: vrijdag Der Rote Bereich.

Zutphen, Hanzehof: zaterdag Fay Claassen sings Chet Baker.klassiek

PASSIEMUZIEK

Stabat Mater van Schubert, Rheinberger en Cornelius door Het Brabants Orkest en Brabant Koor o.l.v. Fabrice Bollon, vrijdag- en zaterdagavond en zondag om 14.15 uur in St. Petruskerk Oirschot.

Passiemuziek van Franck en Fauré door de Utrechtse Oratorium Vereniging o.l.v. Johan van de Camp, zaterdag in de Janskerk, Utrecht.

Passiemuziek van o.a. Kapsberger en Frescobaldi door Concerto Soave, dinsdag in Grote Kerk Muiden en woensdag in Huis Bergh in 's-Heerenberg.

Passiemuziek van Fux en Caldara door Camerata Oude Kerk o.l.v. Henk Verhoef, zaterdag in de Oude Kerk, Amsterdam.

Matthäus Passion door de Nederlandse Bachvereniging en Kampen Boys Choir o.l.v. Jos van Veldhoven, vanavond in Philharmonie, Haarlem en maandag en dinsdag in Vredenburg, Utrecht

Matthäus Passion door Netherlands Bach Collegium en Holland Boys Choir, dinsdag in Concertgebouw, Amsterdam

Matthäus Passion door COV Groot-Noord, Randstedelijk Begeleidings Orkest en Rotterdams Jongenskoor o.l.v. Rudolf Grasman, zaterdag in Concertgebouw, Amsterdam.

Matthäus Passion door Bachkoor Holland en Concertgebouw Kamerorkest, dinsdag in De Oosterpoort, Groningen.

Johannes Passion door orkest en koor van het Conservatorium van Amsterdam o.l.v. Jos Vermunt, vrijdag in Lambertuskerk Buren, zaterdag in de Waalse Kerk, Amsterdam en zondag (15u) in de Grote Kerk, Weesp.

OVERIGE CONCERTEN

Week van de Hedendaagse Kamermuziek, woensdag openingsconcert in Muziekgebouw aan 't IJ. Op 6, 7 en 9 april concerten in het Conservatorium (Bachstraat 7).

Alkmaar, De Vest: woensdag Holland Symfonia o.l.v. Roy Goodman m.m.v. Martijn van den Hoek met Mozart en Beethoven.

Amersfoort, Franciscus Xaveriuskerk: dinsdag Kiev Koor o.l.v. Mikola Gobditsj met religieuze en traditionele liederen.

Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vrijdag- en woensdagavond en zondag om 14.15 uur Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink m.m.v. Ronald Brautigam (piano) met Mozart en Bruckner; zaterdag om 14 uur Radio Filharmonisch Orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. solisten met Massenet (Don Quichote); zondag om 11 uur Radio Kamer Filharmonie o.l.v. Marc Soustrot m.m.v. Alexandra Coku (sopraan) met Poulenc.

Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vrijdag Spiegel Strijkkwartet; zaterdag pianist Polo de Haas met Chopin, Satie en Albéniz; zondag om 14.30 uur Giorgi Kharadzé (cello), Varduhi Yeritsyan (piano) en Colleen Lee (piano) met Beethoven en Chopin; maandag The Schubert Ensemble; dinsdag Susan Gritton (sopraan) en Graham Johnson (piano) met Mozart, Fauré, Liszt en Bizet; woensdag Storioni Trio Amsterdam m.m.v. Marina Shaguch (sopraan) met Rachmaninov en Sjostakovitsj.

Amsterdam, Muziekgebouw aan 't IJ: vanavond Schönberg Kwartet en Matangi Kwartet met Henze, Takemitsu en Enesco; vrijdag muziek van Sjostakovitsj bij de film Nieuw Babylon (1929, Kozintsev/Trauberg) door het Gelders Orkest o.l.v. Timothy Brock; zaterdag Nederlands Jeugd Strijkorkest o.l.v. Johannes Leertouwer en Nederlands Studenten Kamerkoor o.l.v. Maria van Nieuwkerken met Horsthuis.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Island Ensemble met Krommer en Hummel; zaterdagavond Amsterdams Bach Consort o.l.v. Niek Idelenburg m.m.v. solisten met Händels Israel in Egypt.

Amsterdam, Felix Meritis: zondag The New Dutch Academy o.l.v. Simon Murphy m.m.v. Georgia Browne (fluit) met Schwindl, Colizzi, Schmitt en Mozart.

Arnhem, Musis Sacrum: zondag om 14.15 uur Het Gelders Orkest - zie Amsterdam, Muziekgebouw.

Bergen op Zoom, De Maagd: woensdag Kiev Koor - zie Amersfoort.

Den Bosch, Theater a/d Parade: vanavond Het Gelders Orkest - zie Amsterdam, Muziekgebouw.

Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Marion Verbruggen (blokfluit) met Bassano, Van Noordt, Van Eyck, J.S. en C.P.E. Bach; vrijdag Schönberg en Matangi Kwartet met Sjostakovitsj, Henze, Takemitsu en Enesco.

Groningen, De Oosterpoort: vrijdag Tokyo String Quartet met Webern en Schubert.

Haarlem, Philharmonie: vrijdag Holland Symfonia - zie Alkmaar, De Vest.

Hoofddorp, De Meerse: zaterdag Holland Symfonia - zie Alkmaar, De Vest.

Nijmegen, De Vereeniging: dinsdag Het Gelders Orkest - zie Amsterdam, Muziekgebouw.

Rotterdam, De Doelen: zondag om 14.30 en 20.15 uur Leipziger Streichquartett m.m.v. Hartmut Rohde met strijkkwintetten van Mozart en om 19 uur lezing door Emile Wennekes.

Tilburg, De Link: dinsdag Nieuw Ensemble o.l.v. Ed Spanjaard met Puerto, Gimeno, Mochizuki, Carter, Dirksen, Barry en Nas.

Utrecht, Vredenburg: zaterdag Het Gelders Orkest - zie Amsterdam, Muziekgebouw; dinsdag Storioni Trio en Marina Shaguch (sopraan) - zie Amsterdam (Concertgebouw KZ); woensdag Nieuw Ensemble - zie Tilburg.

Veere, Grote Kerk: zondag om 15.30 uur musikFabrik met Cardew en Sciarrino.

Weert, Munttheater: zondag Kiev Koor - zie Amersfoort.opera

Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny van Kurt Weill en Bertolt Brecht door Opera aan het IJ. Vanavond t/m zondag in de Passagiers Terminal aan het IJ in Amsterdam.

Die Zauberflöte van Mozart door Internationale Opera Producties o.l.v. Dirk Vermeulen, woensdag in Schouwburg, Enschede.

muziektheater

Bodas de Sangue, een Braziliaans muziektheaterspektakel door Grupo Ventoforte naar Lorca's Bloedbruiloft, over liefde, lust en bedrog. Vanavond try-out in Amsterdam (Podium Mozaïek), zaterdag in Breda (Chassé Theater), 8 april in Amsterdam (Muziekgebouw aan 't IJ).

Zeeuwse nachten, over Hans Brinker als taxichauffeur en de ondergang van Zeeuws meisje. Door het Volksoperahuis. Vanavond en vrijdag in Den Bosch (Verkadefabriek).

'Ik val ik ruis en ik zing', een hommage aan Lucebert door Remco Campert en Carol Linssen (voordracht), fluitist Abbie de Quant, accordeonist Miny Dekkers en saxofonist David Kweksilber. Op 4 april in Rotterdam (Lantaren/Venster), 5 april in Arnhem (Musis Sacrum).kleinkunst

Hommage aan tekstdichter George Groot, dinsdag in De Kleine Komedie, Amsterdam, m.m.v. Jenny Arean, Lucretia van der Vloot, Doris Baaten , Maaike Martens, Nilgün Yerli, Droog Brood, Adelheid Roosen, Haye van der Heijden.

Terug naar de middeleeuwen met behoud van sanitair door Arthur Umbgrove. Vanavond in Hoofddorp (Oude Raadhuis), 2 april in Amsterdam (De Kleine Komedie).

Mijn Plezierbrevier door Kees van Kooten, 5 en 6 april in Amsterdam (De Kleine Komedie).

Eric van Sauers liegt, vanavond in Rotterdam (Zuidplein), vrijdag in Nieuwegein (De Kom), 5 april in Zutphen (Hanzehof), 6 april in Hengelo (Rabo-theater), 7 t/m 9 april in Amsterdam (De Kleine Komedie).

Geestdrift door Kasper van Kooten. Vanavond in Assen (De Kolk), vrijdag in Hoogeveen (De Tamboer), zaterdag in Vught (De Speeldoos), 5 en 6 april in Purmerend (De Purmaryn), 7 en 8 april in Zaandam (Zaantheater).

BSUR door Jan Jaap van der Wal. Vanavond en vrijdag in Breda (Chassé Theater), 4 april in Doetinchem (Amphion), 6 t/m 8 april in Rotterdam (Zuidplein).

Schemerdrift door Alex Roeka en band. Zaterdag in Leidschendam (Camuz), 8 april in Maarheeze (De Smeltkroes).

Dat kunnen alleen de héle groten door Jeroen van Merwijk. Vrijdag in Hengelo (Bibliotheek), zaterdag in Amsterdam (De Meervaart), 6 april in Hoogeveen (De Tamboer), 7 april in Tilburg (Schouwburg), 8 april in Leeuwarden (De Harmonie).

Vier door Sanne Wallis de Vries. Vrijdag in Schiedam (Theater a/d Schie), zaterdag in Papendrecht (De Willem), 5 april in Hoogeveen (De Tamboer), 6 april in Emmen (De Muzeval), 8 april in Franeker (De Koornbeurs), 11 april in Enschede (Twentse Schouwburg).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.