muziek

Amsterdam, Bitterzoet: zaterdag The Apers...

Amsterdam, Bitterzoet: zaterdag The Apers.

Amsterdam, Melkweg: zaterdag 'DutchSka' met o.a. Winston Francis,Beatbusters; zondag Clap Your Hands Say Yeah (uitverkocht); maandag TheSubways.

Amsterdam, Music Hall: vrijdag Simple Minds (uitverkocht); dinsdag enwoensdag Katie Melua (uitverkocht).

Amsterdam, Paradiso: vanavond Zita Swoon, Calla (kleine zaal); zaterdagThe Earlies; zondag o.a. Cuban Heels; dinsdag Sparks; woensdag o.a. LisetAlea.

Breda, Mezz: vanavond Plaeto; vrijdag Absynthe Minded, Meindert Talma & The Negroes.

Den Bosch, W2: vrijdag Kashmir, Mist; zondag Baptist Generals, Smutfish.

Den Haag, Paard van Troje: vanavond Mark Foggo's Skasters.

Eindhoven, Effenaar: vanavond God Dethroned; zondag 'DutchSka' met o.a.Win-ston Francis, Beatbusters; maandag Oceansize; dinsdag Editors(uitverkocht).

Gouda, So What: vrijdag Kubus & Jawat.

Groningen, Oosterpoort: maandag Katie Melua (uitverkocht).

Groningen, Vera: vanavond Voicst, zZz; zondag Oceansize; woensdagHard-Fi.

Haarlem, Patronaat: vrijdag Extince.

Helmond, Muziekcafé: zondag Peter Pan Speedrock.

Hengelo, Metropool: vanavond Wishbone Ash; vrijdag The Gathering.

Hoorn, Manifesto: zaterdag Voicst, zZz.

Leeuwarden, Harmonie: dinsdag Trijntje Oosterhuis.

Nijmegen, Doornroosje: vanavond Kashmir.

Rotterdam, Nighttown: vrijdag Zita Swoon; Even In Blackouts (theater).

Rotterdam, Rotown: vanavond Solo; zondag Jens Lekman, Richard Swift;dinsdag Breakestra.

Tilburg, 013: vanavond o.a. F33l3r (Kleine Zaal), Even In Blackouts(BatCave); vrijdag onder andere Phantom Four; zondag onder andere ConquestOf Steel (16u), Lange Frans & Baas B. (Choice).

Utrecht, Ekko: vrijdag o.a. Jens Lekman; zaterdag Geigercounting; zondagWe Are Scientists; woensdag Breakestra.

Utrecht, Tivoli De Helling: dinsdag Oceansize; woensdag Clawfinger.

Utrecht, Tivoli Oudegracht: vanavond Extince; dinsdag Big Star, naafloop Soulwax Nite Versions.

Zaandam, De Kade: vrijdag Gare Du Nord.

Zoetermeer, Boerderij: vanavond Stream Of Passion; zaterdag TheGathering.

Zwolle, Hedon: vrijdag Wishbone Ash.clubs

Amsterdam, Club 11: vrijdag (22.30-4u) 'Smoke - Rock the nite!' met dj'sAbe Duque, LxPacific, NeonRider; zaterdag (22.30-4u) 'Teleskope' met dj'sBen Mono, Edo Salgado, Olaf.

Amsterdam, Panama: zaterdag (23-4u) 'Mikro' met dj's Ivan Smagghe,Damien Lazarus, Perre e.a.

Amsterdam, Sugarfactory: zaterdag (23-5u) 'Rex Electronation live' metdj's Modeselektor, Herr Arter, Nauta, Dax.

Amsterdam, Paradiso: zaterdag (22.30-5u) 'Voltt' met dj's RicardoVillalobos, Dandy Jack, Bart Skils, Galoppierende Zuversicht, Jon Gaisere.a.

Eindhoven, De Effenaar: zaterdag (23-4u) 'Club extrema' met dj's TomMiddleton, Master H, Gene Farris, Born to Funk, Rene Amesz.

Nijmegen, Doornroosje: zaterdag (23-6u) 'Planet Rose Special' metVitalic e.a.

Rotterdam, Off Corso: zaterdag (23-5u) 'Absolutely stereo' met dj's MissMonica, Marcello, Viccc e.a.

Rotterdam, Now & Wow: zaterdag (23-6u) 'Beatboetiek' met dj'sTiefschwartz, Joost van Bellen, Benny Rodrigues e.a.

Tilburg, 013: zaterdag (22-5u) 'Treetz' met dj's Chuckie en Real elCanario.

Utrecht, Tivoli (Oudegracht): vrijdag (23-4u) met dj's Vitalic en Nunodos Santos

Utrecht, Tivoli (De Helling): vrijdag (23-4u) 'Supernatural jazz it up'met Jazzinvaders, Brownie, Gerardo Frisina. wereldmuziek

Amersfoort, De Flint: vanavond Ana Moura.

Amsterdam, De Melkweg: vrijdag Costo Rico.

Amsterdam, Tropentheater: vanavond LaMi, vrijdag Orquesta TipicaFernandez Fierro, zaterdag Bana Kadori.

Breda, Chassé Theater: zaterdag Ana Moura.

Ede, Cultura: vanavond Mazzeltov.

Eindhoven, Muziekcentrum Frits Philips: dinsdag Ana Moura.

Rotterdam, De Evenaar: zaterdag Ensemble Shams.

Utrecht, Rasa: zondagmiddag Orquesta Tipica Fernandez Fierro.

Utrecht, Tivoli De Helling: zaterdag Costo Rico.jazz

Amsterdam, Bimhuis: vanavond Conference Call; vrijdag sessie o.l.v.Joost Lijbaart & Tony Overwater; zaterdag Evan Parker & MishaMengelberg; zondag Guus Janssen Sextet; woensdag Don Byron Ivey Divey Trio.

Amsterdam, Pleintheater: zondagmiddag Suzanne Alt Quartet.

Arnhem, Mahler: dinsdag Tomas Botyrius Quartet.

Apeldoorn, Orpheus: vrijdag dubbelconcert Toon Roos Group, Andrea vanOtterloo.

Baarle-Nassau, Plusetage: zaterdag Bik Bent Braam.

Delft, Floratheater: woensdag Guus Janssen Sextet.

Den Haag, The Fiddler: zondagmiddag Mischa van der Wekken Quintet.

Den Haag, Regentenkamer: vanavond Eelco van de Meeberg; zaterdag DirkBalthaus Trio & Leah Kline.

Den Oever, Dikke Bries: zondagmiddag Ingram Washington, Max Teawisthlee.a.

Dordrecht, DJS: zaterdag Guus Janssen Sextet.

Eindhoven, Wilhelmina: maandag Guus Janssen Sextet.

Enschede, De Tor: vrijdag Dual City Concert Band.

Enschede, Podium Twente: vanavond dubbelconcert Piet Noordijk Kwartet,Rita Reys & Trio Ruud Jacobs.

Gouda, Schouwburg: zaterdag dubbelconcert Toon Roos Group, Andrea vanOtterloo.

Groningen, Grand Theatre: zaterdag Boom Box.

Groningen, Oosterpoort: vanavond Fleurine & Tineke Postma.

Hoorn, Het Huis Verloren: zondagmiddag Miguel Boelens Kwintet, Robinson,Freitag & Caruso.

Roosendaal, De Kring: vrijdag dubbelconcert Tineke Postma Kwintet,Fleurine.

Rotterdam, De Evenaar: vanavond Ana Beck.

Rotterdam, Lantaren-Venster: zaterdag Bet van den Brink & Jesse vanRuller.

Rijswijk, Schouwburg: woensdag Fay Claassen sings Chet Baker.

Tilburg, Paradox: vrijdag Miguel Boelens Kwintet, Robinson, Freitag & Caruso.

Utrecht, 't Hoogt: zondagmiddag Heleen Schuttevaêr & Simon Rigter,Peter Nieuwerf, Ruud Ouwehand, Erik Ineke.

Zwolle, Odeon: zondag Tineke Postma Kwintet, Fleurine.klassiek

Amersfoort, St. Joriskerk: dinsdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Paul vanNevel met Ferrabosco.

Amsterdam, Concertgebouw (GZ): zaterdag Radio Filharmonisch Orkest endameskoor van De Nederlandse Opera o.l.v. Ingo Metzmacher met Birtwistleen Wagner; zondag Amsterdam Symphony Orchestra o.l.v. Peter Sánta m.m.v.Marianne Thorsen (viool) en Lawrence Power (altviool) met eenMozart-programma.

Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vanavond en zaterdag Jerusalem Kwartetmet Sjostakovitsj; vrijdag Arte Corale o.l.v. Tamara Piliptschuk metRussisch-orthodoxe muziek; zondag om 11 uur Gesualdo Consort Amsterdam metSweelinck, Tollius en Italiaanse tijdgenoten; zondag om 14.15 uur Etty vander Mei (sopraan), Nan van Groeningen (bariton), Rob van Dijk (vleugel) enHan Kapaan (hobo) met Mozart; zondag Maarten Koningsberger (bariton) enRoger Braun (piano) met Schumann; maandag Holland Baroque Society m.m.v.Michael Maniaci (sopraan), Alexis Kossenko (traverso, blokfluit) en Pieterde Groot (verteller) met Sammartini, Quantz en Händel.

Amsterdam, Muziekgebouw aan 't IJ: zaterdag Nederlands Kamerorkesto.l.v. Gordan Nikoliç m.m.v. Herre-Jan Stegenga (cello) met Ravel, Bartóken Sjostakovitsj; zondag Calefax Rietkwintet en Doelenensemble metGermanus, Reich en Ford.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Holland Baroque Societym.m.v. Michael Maniaci (sopraan) en Alexis Kossenko (fluit) met Händel,Quantz en Sammartini.

Amsterdam, Beurs van Berlage: vrijdag om 19.15 uur brengt een orkest van225 musici onder wie amateurs en leden van het Nederlands PhilharmonischOrkest, Symfonie voor iedereen van Merlijn Twaalfhoven.

Den Bosch, Theater a/d Parade: vanavond Het Brabants Orkest o.l.v. JanWillem de Vriend m.m.v. Melvyn Tan (piano) met Mozart.

Den Haag, Korzo: vrijdag Schreck Ensemble met Nuctemeron.

Den Haag, Nieuwe Kerk: vanavond The London Haydn Quartet metstrijkkwartetten van Haydn.

Den Haag, Philipszaal: vanavond Amsterdam Symphony Orchestra - zieAmsterdam (GZ); zaterdagavond en zondag om 14.15 uur Residentie Orkesto.l.v. Claus Peter Flor m.m.v. Claron McFadden (sopraan), Marcel Beekman(tenor), Andrew Schroeder (bariton) en koren met Bernstein en Orff.

Den Haag, Diligentia: dinsdag Ensembles van het Residentie Orkest meteen Mozart-programma.

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdagavond en zondag om 14.15 uur HetBrabants Orkest - zie Den Bosch.

Emmen, De Muzeval: zaterdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. JacquesMercier m.m.v. Frank Brouns (hoorn) met Mozart, Hutschenruyter enSjostakovitsj.

Enschede, Muziekcentrum: vrijdag Gidon Kremer (viool) en KremerataBaltica met Schumann en Sjostakovitsj.

Gouda, St. Janskerk: woensdag Nederlands Kamerkoor - zie Amersfoort.

Groningen, Conservatorium: zaterdag Hanze Symphony Orchestra o.l.v.George A. Albrecht met Prokofjev en Beethoven.

Haarlem, Philharmonie: vanavond Zephyr Kwartet met Feldman, Sculthorpeen Cage; vrijdag Gabrieli Consort & Players o.l.v. Timothy Robertsm.m.v. solisten met Händel, Boyce, Arne en Schield.

Hoogeveen, De Tamboer: zondag om 14.30 uur Noord Nederlands Orkest - zieEmmen.

Leiden, Pieterskerk: van 16 t/m 19 februari Scratch Muziekdagen,vanavond en vrijdag 1000 zangers en 70 orkestleden met Händel en zondagmet Mozart (www.scratch.nu).

Meppel, Schouwburg: vanavond Noord Nederlands Orkest - zie Emmen.

Nijmegen, De Vereeniging: zondag om 12 uur ensemble van Het GeldersOrkest - zie Arnhem; dinsdag Christa Pfeiler (mezzo-sopraan) en RudolfJansen (piano) met Wolf, Chausson, Grieg en Sibelius.

Rotterdam, De Doelen: zaterdag Amsterdam Symphony Orchestra - zieAmsterdam (GZ); zaterdag Calefax Rietkwintet en Doelenensemble - zieAmsterdam (Muziekgebouw); dinsdag Gabrieli Consort & Players o.l.v.Paul McCreesh met Händel.

Tilburg, Concertzaal: vrijdag Amsterdam Symphony Orchestra - zieAmsterdam (GZ).

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Kamer Filharmonie en Groot Omroepkooro.l.v. Eri Klas m.m.v. Anne Gjevang (alt) en Geert Smits (bariton) metBrahms en Grieg; zaterdag Kremerata Baltica o.l.v. Gidon Kremer (viool) metSjostakovitsj, Schumann en Kremer; zondag om 15 uur Nederlands Kamerorkest- zie Amsterdam (Muziekgebouw); dinsdag Fauré Kwartet; woensdag GabrieliConsort & Players o.l.v. Paul McCreesh met Händel.

Utrecht, Kikker: vanavond Schreck Ensemble - zie Den Haag (Korzo).

Velp, Kunsthuis: zondag om 11.30 uur René Eckhardt (piano) met Cage.opera

Het sluwe vosje van Janácek door De Nederlandse Opera o.l.v. IngoMetzmacher, nog t/m 19 februari in Het Muziektheater, Amsterdam.

Wiener Blut van Strauss door Staatsopera en -operettetheater Stettin,vrijdag in Breda (Chassé Theater), zaterdag in Nijmegen (Stadsschouwburg),zondag in Den Haag (Lucent Danstheater), dinsdag in Velsen(Stadsschouwburg) en woensdag in Doetinchem (Amphion).muziektheater

Cabaret, met Pia Douwes, Anne-Wil Blankers en Ara Halici, t/m 4 mei inTheater Carré, Amsterdam.

West Side Story, een Amerikaans-Europese productie o.l.v. Donald Chan.Regie: Joe McKneely. Vanavond t/m 18 februari, alleen in het Luxor Theater,Rotterdam.

WAM Mozart met Andere Woorden gaat over Mozarts fascinatie voorspreeuwen, en speciaal zijn lieveling Star. Een tekst van Aus Greidanus jr.Door Alba Theaterhuis, vanavond t/m zaterdag in Den Haag (Theater a/hSpui), 23 februari in Toneelschuur, Haarlem.

Zeeuwse nachten, over Hans Brinker als taxichauffeur en de ondergang vanZeeuws meisje. Door het Volksoperahuis met liederen van Jef Hofmeister, enteksten van Rogier Schippers. Vanavond en vrijdag in Leiden (LAKtheater).

Turks Fruit, met Antonie Kamerling en Jelka van Houten als liefdespaar,op muziek van Tekstra en Merkies. Vanavond in Alkmaar (De Vest), vrijdagen zaterdag in Winschoten (De Klinker), 20 en 21 februari in Amsterdam (DeMeervaart), 22 en 23 februari in Utrecht (Stadsschouwburg).kleinkunst

War door Wouter Deprez. Vanavond (première) in Zaandam (Zaantheater),19 februari in Beuningen (De Molen), 22 februari in Den Bosch(Koningstheater), 23 februari in Beverwijk (Kennemer Theater), 24 februariin Houten (De Kring), 25 februari in Leidschendam (Camuz).

Zoetgevooisd door Sara Kroos. Vanavond in Breda (Chassé Theater),vrijdag in Barendrecht (Het Kruispunt), zaterdag in Drunen (De VoorsteVenne), 21 februari in Winterswijk (De Storm), 22 februari in Tiel(Agnietenhof), 23 februari in Emmeloord ('t Voorhuys), 24 februari in DenHelder (De Kampanje).

De adem van de Nachtchinees door Richard Groenendijk. Vanavond inNijmegen (Steigertheater), vrijdag in Heemstede (De Luifel), zaterdag inDruten (Agora), 23 februari in Huizen (De Boerderij).

Geestdrift door Kasper van Kooten. Vanavond in Amersfoort (De Flint),vrijdag in Leeuwarden (De Harmonie), zaterdag in Zaltbommel (De Poorterij),22 en 23 februari in Breda (Chassé Theater), 24 februari in Heemstede (HetOude Slot).

BSUR door Jan Jaap van der Wal. Vanavond in Lochem (Schouwburg),zaterdag in Helmond ('t Speelhuis), 20 februari t/m 4 maart in Amsterdam(De Kleine Komedie).

Barmhart door Maarten van Roozendaal met Egon Kracht en Marcel de Groot.Vanavond in Zwolle (Odeon), vrijdag in Winterswijk (De Storm), zaterdag inWinsum (De Hoogte), 23 februari in Haarlem (Patronaat), 24 februari inWoerden (De Kloostertuin).

Schijn door Hassan's Angels. Vanavond in Heerenveen (Posthuis), vrijdagin Arnhem (KAB Posttheater), zaterdag in Maassluis (Schuurkerk), 24februari in Utrecht (Musketon), 25 februari in Balk (De Treemter).

Een nacht uit het leven van de stad door John Buijsman. Vanavond inSchiedam (Theater a/d Schie), vrijdag in Spijkenisse (De Stoep), zaterdagin Nieuwegein (De Kom), 22 februari in Alphen a/d Rijn (Castellum), 24 en25 februari in Rotterdam (Schouwburg).

Vier door Sanne Wallis de Vries, dinsdag in Rotterdam (Zuidplein), 22februari in Deventer (Schouwburg), 24 februari in Purmerend (De Purmaryn),25 februari in Hardenberg (De Voorveghter), 1 maart in Beverwijk (KennemerTheater).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.