Update
Moordende militair VS kan doodstraf krijgen
De Amerikaanse militair die zondag in Afghanistan zestien burgers doodschoot, zou voor zijn daad de doodstraf kunnen krijgen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Defensie Leon Panetta gisteren gezegd.
De militair vertrok zondagochtend vroeg met wapens en nachtkijkers van zijn basis in de zuidelijke provincie Kandahar. In drie woningen schoot hij mensen dood, onder wie negen kinderen. Na zijn actie heeft hij zichzelf aangegeven op de basis, vertelde Panetta aan journalisten.
Anonieme bronnen bij de Amerikaanse overheid vertelden dat de sergeant in 2010 hersenletsel heeft opgelopen bij een ongeluk in Irak, waar hij toen was gelegerd. Over een mogelijk verband met het bloedbad wilde hij niet speculeren.