Miljardair boekt succes in kruistocht tegen nepwijn
Een Amerikaanse miljardair, die door de rechtbank in Manhattan in het gelijk is gesteld in zijn aanklacht tegen een verkoper van nepwijn, zei dat hij een goed glas wijn op zijn overwinning zou gaan drinken. De man krijgt 380.000 dollar (ruim 300.000 euro) schadevergoeding uitgekeerd.
William Koch, een zeiler die in 1992 de America's Cup won, dacht in 2005 op een veiling 24 flessen Bordeaux te hebben gekocht, gemaakt in de jaren 1864 tot 1950. Koch betaalde bijna 30.000 dollar voor de duurste fles, een magnum fles Chateau Petrus uit het jaar 1921. Naar later bleek, waren die etiketten vervalst.
Hij beschuldigt de verkoper, Eric Greenberg, onder meer van fraude en misleidende handelspraktijken. Greenberg schudde alleen zijn hoofd toen hij gevraagd werd om commentaar.
Volgens de 72-jarige Koch is hij gestopt met het kopen van dure wijn op veilingen, omdat er heel veel valse flessen in omloop zijn. Hij is van plan nog veel meer zaken aan te spannen. 'Dit is pas het begin', zei hij strijdvaardig.
undefined