Libië: Qatar levert raketten aan rebellen

Libië beschuldigt Qatar ervan anti-tankraketten te leveren aan de rebellen die tegen het leger van dictator Muammar Kaddafi vechten. De Libische onderminister van Buitenlandse Zaken Khaled Kaim zei woensdag dat het om Franse raketten van het type Milan gaat.

ANP
Een Libische rebel controleert zijn wapen. Beeld bruno
Een Libische rebel controleert zijn wapen.Beeld bruno

De raketten zouden zijn geleverd aan opstandelingen in het rebellenbolwerk Benghazi, in het oosten van Libië. Volgens Kaim zijn ook twintig Qatarezen in de stad om de rebellen te trainen.

De Golfstaat Qatar steunt de rebellen openlijk. Het is een van de Arabische landen in de internationale coalitie die de Libische burgers vanuit de lucht probeert te beschermen tegen aanvallen van Kaddafi.

Beslissen over eigen toekomst
Qatar pleitte er woensdag nog voor om de Libische rebellen in staat te stellen zich te verdedigen. Het land deed dat op een internationale conferentie over Libië in de eigen hoofdstad Doha. Zo kan Libië 'beslissen over zijn eigen toekomst', aldus kroonprins Tamim bin Hamad al-Thani.

Behalve Qatar spraken ook Italië, de Verenigde Staten en Groot-Brittannië zich uit voor bewapening van de opstandelingen.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden