Komende tijd veel files op Prins Clausplein

DEN HAAG (ANP) - Automobilisten die het Prins Clausplein bij Den Haag kruisen, moeten in de spits rekening houden met lange files. Rijkswaterstaat voert bouwwerkzaamheden uit op de A12 bij Voorburg, zo liet een woordvoerder van de ANWB woensdag weten.

Volgens de ANWB stond er dinsdag en woensdag tijdens de spits zo'n dertig kilometer file op de rijkswegen A4, A12 en A13, die op het verkeersknooppunt samenkomen.

Rijkswaterstaat vervangt de geluidsschermen langs de A12 bij Voorburg en heeft om deze reden een spitsstrook afgesloten. De strook asfalt is eind september weer open voor het verkeer.

Jammer

Volgens de ANWB heeft Rijkswaterstaat verzuimd om de werkzaamheden op tijd te melden. ,,Het is erg goed dat de werkzaamheden plaatsvinden, maar het is jammer dat Rijkswaterstaat het niet van tevoren heeft gemeld aan de ANWB en de media, zodat automobilisten rekening hadden kunnen houden met de werkzaamheden'', aldus de voorlichter.

De zegsman voorspelt dat de files over een paar dagen minder lang zijn. ,,Mensen moeten een paar dagen aan de gewijzigde verkeerssituatie wennen. De komende dagen zoeken zij zelf naar alternatieven, door bijvoorbeeld de spits te mijden of een andere route te kiezen.''

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden