Klassiek

Alkmaar, De Vest: vanavond Holland Symfonia o.l.v. Christoph Eberle met Ford, Vivaldi (Concert voor piccolo door Marie-Cécile de Wit), Stravinsky en Mozart....

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond en vrijdag Concertgebouworkest o.l.v. Herbert Blomstedt met Beethoven en Tsjaikovski; zaterdag om 14 uur Radio Symfonie Orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Giuliano Carella m.m.v. Nelly Miricioiù (sopraan), Paolo Gavanelli (bariton), Deyan Vatchkov (bas), Carol Wilson (mezzosopraan) en Gustavo Peña (tenor) met Bellini's Il pirata; zondag om 11 uur Radio Kamerorkest o.l.v. Roy Goodman m.m.v. Michel Dalberto (piano) met Schubert en Schumann; zondag om 14.15 uur, maandag- en dinsdagavond Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Yakov Kreizberg m.m.v. Akiko Suwanai (viool) met Goldschmidt, Mendelssohn en Mahler; zondag om 19.30 uur The

Royal Opera o.l.v. Antonio Pappano met Mozarts Don Giovanni; woensdag Felicity Lott (sopraan), Catherine Wyn-Rogers (mezzosopraan), Christopher Maltman (bariton) en Graham Johnson (piano) met liederen van o.a. Schubert, Wolf, Brahms, Strauss, Berlioz, Sjostakovitsj, Poulenc, Arne en Britten.

Amsterdam, Kleine Zaal: vrijdag Rubens Kwartet, Van Dingstee Kwartet en Jenufa Kwartet met Beethoven, Brahms en Bartók; zondag om 14.30 uur Sebastian Klinger (cello), Jacob Leuschner (piano) en Inon Barnatan (piano) met Beethoven, Brahms, Schubert en Moesorgski.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur The Gentlemen of St. John's met Byrd, Sheppard en Mouton.

Delft, Prinsenhof: zondag om 15 uur Musica Antiqua Delft o.l.v. Karel Smagge.

Den Haag, Lucent: zondag Slagwerkgroep Amsterdam o.l.v. Josep Vicent met Crossover vibes.

Drachten, De Lawei: vanavond Noord Nederlands Orkest, Noord Nederlands Concertkoor en solisten o.l.v. Michael Hofstetter met Rossini en Verdi.

Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Isabelle en Florence Lafitte (piano) met Debussy, Milhaud, Martin en Gershwin/Grainger; zaterdag Het Brabants Orkest o.l.v. Ivan Anguélov m.m.v. Jean Kerssemeeckers (viool) met Dvorák en Smetana.

Groningen, De Oosterpoort: zaterdag Noord Nederlands Orkest, Noord Nederlands Concertkoor en solisten o.l.v. Michael Hofstetter met Rossini en Verdi.

Haarlem, Lichtfabriek: zaterdag Holland Symfonia o.l.v. Christoph Eberle met Ford, Vivaldi (Concert voor piccolo door Marie-Cécile de Wit), Stravinsky en Mozart.

Haarlem, Doopsgezinde Kerk: woensdag The Clerks' Group & His Majesty's Sagbutts and Cornetts o.l.v. Edward Wickham met Josquin de Prés.

Rotterdam, De Doelen: dinsdag Andreas Haefliger (piano) met Mozart, Schubert, Adès en Beethoven; woensdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Paavo Berglund m.m.v. Andreas Haefliger (piano) met Beethoven en Schubert.

Tilburg, De Pont (Wilhelminapark 1): zondag om 15 uur Ives Ensemble met Nancarrow, Milhaud en Clementi.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Johannette Zomer (sopraan) en Arthur Schoonderwoerd (fortepiano) met vrouwenportretten van Schubert; zaterdag Radio Kamerorkest o.l.v. Roy Goodman en Michel Dalberto (piano) met Beethoven, Schubert, Liszt en Schumann.

Festival van Zeeuws-Vlaanderen, t/m 28 september. Vrijdag in de Sint Baafskerk Aardenburg Het Residentie Orkest o.l.v. Alexandru Lascae m.m.v. Pauline Oostenrijk (hobo) met Françaix, Bizet en Rimsky-Korsakov; zaterdag om 13.30 uur in RK Kerk Hengstdijk de pianisten Stijn en Steven Kolacny met Brahms; zaterdagavond in Willibrordusbasiliek Hulst Akademie Für Alte Musik Berlin met Lully, Geminiani, Erlebach, Vivaldi en Muffat.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden