Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond en vrijdag Concertgebouworkest en Koor Nieuwe Muziek o.l.v. Michael Tilson Thomas met Debussy, Mackey ('Eating greens', première), Ives en Janacek; zaterdag om 14.15 uur Radio Symfonie Orkest, Nederlands Kamerkoor, Nikolaj Znaider (viool) en Anssi Kartunen (cello) o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: zaterdag Christiane Liebor (sopraan), Christian Voigt (tenor) en Claar ter Horst (piano) met liederen van Liszt, Schumann, Rimski-Korsakov en Rachmaninov; zondag om 14.15 uur leden van het Concertgebouworkest o.l.v. Werner Herbers m.m.v. Jasperina de Jong (zang) en Gerard Bouwhuis (piano) met Eisler, Weill en Dessau.

Amsterdam, Felix Meritis: vrijdag Schönbrunn Ensemble met Haydn, Hartman en Pleyel.

Amsterdam, De Rode Hoed: vanavond de Muzikale wereld van Kristien Hemmerechts. Cora Burggraaf (sopraan) en Phyllis Ferwerda (piano) met Weill, Haydn Visman, Bernstein en Strauss.

Amsterdam, Paradiso: vrijdag Orkest De Volharding met de voorstelling 'Scape'. Muziek van Kyriakides, beelden van Isabelle Vigier en Joost Rekveld.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Erasmus Trio met Rachmaninov, Bloch en Schubert.

Amsterdam, Stedelijk Museum: zaterdag om 15 uur Ellen van der Ham (mezzosopraan), Henk Bakker (klarinet) en Martin de Ruiter (accordeon) met werken van William Engelen.

Amsterdam, Obrechtkerk: zaterdag Collegium Amisfurtense met werken van Tollius.

Amsterdam, Bethaniënklooster: zondag om 15 uur Helias Trio met Stravinsky, Aruntiunian en H. Andriessen.

Den Bosch, Muziekcentrum: vanavond Orkest De Volharding met de voorstelling 'Scape'. Muziek van Kyriakides, beelden van Isabelle Vigier en Joost Rekveld.

Den Haag, Philipszaal: vrijdag en zaterdag Residentie Orkest o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Sara Fulgoni (mezzosopraan) en Keith Lewis (tenor) met Stravinsky en Mahler; dinsdag Residentie Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Beethoven (Pianoconcert door Ronald Brautigam) en Prokofjev.

Drachten, De Lawei: woensdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Alexander Vedernikov met Toek Numan ('Three Wheels', première), Brahms en Schumann.

Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond het Residentie Orkest o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Sara Fulgoni (mezzosopraan) en Keith Lewis (tenor) met Mahler en Stravinsky; vrijdag Isabelle van Keulen (viool) en Ronald Brautigam (piano); zondag om 16 uur Jacek Wasowics (viool), Arno van Houtert (klarinet) en Julia Wasowics (piano) met Mozart, Pierné, Katsjatoerian en Stravinsky.

Eindhoven, De Witte Dame: zondag Monica Germino (viool) en Tomoko Mukaiyama (piano) met o.a. Louis Andriessen, Bach, Loevendie, Cage, Ten Holt en Oestvolskaja.

Enschede, Muziekcentrum: vanavond Tania Kross (mezzosopraan) m.m.v. Pepijn van Doesburg (fluit), Maarten Jansen (cello) en Ernst Munneke (piano) met Brahms, Stravinsky, Montsalvatge, Ravel en Ansink (nieuw werk); vrijdag Orkest van het Oosten o.l.v. Alessandro de Marchi m.m.v. Anke Herrmann (sopraan) met Haydn, Mozart, Beethoven; zaterdag om 14.30 uur Orkest van het Oosten o.l.v. Alessandro de Marchi m.m.v. Hannes Minnaar (piano) met o.a. Haydn en Bosmans (Concertino voor piano en orkest); zondag om 14.30 uur Valerius Ensemble met Ketting, De Boer, Enescu en Dvorák.

Groningen, De Oosterpoort: vanavond Noord Nederlands Orkest o.l.v. Alexander Vedernikov met Toek Numan ('Three Wheels', première), Brahms en Schumann; vanavond Isabelle van Keulen (viool) en Ronald Brautigam (piano) met Schubert, Brahms, Beethoven en Respighi; vrijdag Estlands Kamerkoor met Tormis ('Songs from Litany to Thunder and Forgotten people').

Groningen, Lutherse Kerk: zaterdag klavecimbelconcert door Bob van Asperen.

Groningen, Pelstergasthuis: zondag Ensemble Nevsky Prospekt met met Schnittke en Goebajdoelina.

Haarlem, Sint Bavo kathedraal: zaterdag om 15 uur orgelconcert door Klaas Trapman.

Leeuwarden, De Harmonie: vrijdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Alexander Vedernikov met Toek Numan ('Three Wheels', première), Brahms en Schumann.

Maastricht, Conservatorium: Amerikafestival t/m 5 mei. Voor programma zie www.maastrichtnet.nl

Rotterdam, De Doelen: vanavond Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Yaron Traub m.m.v. Emanuel Ax (piano) met Debussy en Strauss; zaterdag Radio Kamerorkest o.l.v. Frans Brüggen m.m.v. Nederlands Theaterkoor en Miceál O'Rourke (piano) met Schubert, Field en Mendelssohn; zondag pianorecital door Arcadi Volodos.

Utrecht, Vredenburg: vanavond Michelle DeYoung (sopraan) en Ian Burnside (piano) met Schumann, Duparc, Mahler, Barber en Ives; zaterdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Alexander Vedernikov met Toek Numan ('Three Wheels', première), Brahms en Schumann; zaterdag Doelen Kwartet met Ponse, Janacek en Kruisselbrink; zondag om 11 uur pianorecital door Jean Dubé, winnaar van het Liszt Pianoconcours 2002; zondag om 14.15 uur Concerto Köln en L'Orient Imaginaire m.m.v. derwisj-dansers met o.a. Gluck, Cantemir, Ayin, Süssmayer en Kraus.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden