Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond en vrijdag Concertgebouworkest o.l.v. Leonard Slatkin met Rimsky-Korsakov, Elgar (Celloconcert door Gregor Horsch) en Prokofjev; zaterdag om 14.15 uur Radio Symfonie Orkest en Cappella Amsterdam o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Cyndia Sieden (sopraan), Eric Hoeprich (klarinet), Richard Walz (mandoline/viool) en Paul Komen (piano) met Mozart, Haydn en Schubert; zaterdag Mihaela Martin (viool), Nobuko Imai (altviool) en Clemens Hagen (cello) met Bach (Goldberg-variaties); zondag Miranda van Kralingen (sopraan) en Gregor Bak (piano) met liederen van o.a. Boccherini en Beethoven; maandag Asko Ensemble o.l.v. Koen Kessels m.m.v. Barbara Hannigan (sopraan), Barbara Tetenberg (mezzosopraan), René Eckhardt (piano) en Niek de Vente (piano) met Goeyvaerts en De Leeuw; woensdag David Cohen (cello) en Olga Sitkovetskaya (piano) met Bach, Schubert, Jongen, Sjostakovitsj en Paganini.

Amsterdam, Cristofori: zondag om 15 uur pianorecital door Bas Verheijden.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Maria Luz Alvares (sopraan) en Lex Eisenhardt (barokgitaar) met Venetiaanse liederen van Obizzi, Pesenti en Marin.

Arnhem, Musis Sacrum: vanavond Het Gelders Orkest o.l.v. Jurjen Hempel m.m.v. Circle Percussion met Debussy, Takemitsu en Maki Ishii; woensdag HGO Kamermuziekensemble met Barrière, Popper en Menotti.

Den Haag, Theater De Regentes: zaterdag Slagwerkgroep Den Haag m.m.v. Sandip Bhattacharya (tabla) met Wood, Globokar, Stockhausen en Saunders Smith.

Den Haag, Conservatorium: dinsdag studenten van Het Koninklijk Conservatorium met 'De keuze van Bernard Haitink', werken van Toch, Zemlinski en Schönberg.

Drachten, De Lawei: zaterdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Marco Boni met Beethoven, Sciarrino, Wagner en Schumann.

Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Het Brabants Orkest o.l.v. Alexander Liebreich m.m.v. Anna Gourari (piano) met Beethoven en Sibelius.

Groningen, De Oosterpoort: vrijdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Marco Boni met Beethoven, Sciarrino, Wagner en Schumann; woensdag Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. Jos van Immerseel (fortepiano) met Mozart en Beethoven.

Haarlem, Doopsgezinde Kerk: vrijdag Párkányi Kwartet met Schubert, Keuris en Beethoven.

Leeuwarden, De Harmonie: zondag om 15 uur pianorecital door Marietta Petkova.

Nijmegen, De Vereeniging: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Jurjen Hempel m.m.v. Circle Percussion met Debussy, Takemitsu en Maki Ishii.

Rotterdam, De Doelen: zaterdag Filharmonisch Orkest van Luik o.l.v. Louis Langrée m.m.v. Kiril Troessov (viool) met Bizet, Saint-Saëns, Dukas en Ravel; zondag Pamela Frank (viool), Nobuko Imai (altviool) en Clemens Hagen (cello) met Bach/Sitkovetski (Goldbergvariaties).

Rotterdam, Lantaren/Venster: dinsdag elektronische muziek door o.a. René Uylenhoet, Janice Jackson (sopraan), Diangelo Cicilia (gitaar) en Trio Phô.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Filharmonisch Orkest Holland o.l.v. Luke Dollman m.m.v. Charles Neidich (klarinet) met Bartók, Lentz en Sibelius; zaterdagavond en zondag om 14.15 uur Radio Kamerorkest o.l.v. Frans Brüggen m.m.v. Ronald Brautigam (piano) met Beethoven en Schubert/Joachim; maandag Miranda van Kralingen (sopraan) en Gregor Bak (piano) met 'de ontwikkeling van de menselijke stem door de eeuwen heen'; woensdag Jeursalem Kwartet met Haydn, Bartók en Dvorák.

Matthäus Passion

door Combattimento Consort Amsterdam, Consensus Vocalis en solisten o.l.v. Jan Willem de Vriend, vanavond om 19.30 uur in Oldenzaal (Plechelmusbasiliek) en vrijdag om 19.30 uur in Amsterdam (Westerkerk); door Noordkoor en Concerto d'Amsterdam m.m.v. Groninger Kinder- en Jeugdkoor o.l.v. Hoite Pruiksma vrijdag om 19.30 uur in Hoogeveen (De Tamboer), zaterdag om 19.30 uur in Leeuwarden (Grote- of Jacobijnekerk) en zondag om 14 uur in Appingedam (Nicolaïkerk); door Toonkunst Gouda, Gouds Kinder- en Jeugdkoor, Randstedelijk Begeleidingsorkest en solisten o.l.v. Leo Rijkaart, vrijdag om 19.30 uur in Gouda (St. Janskerk); door Nederlands Promenade Orkest en Kinderkoor Muziekschool Waterland o.l.v. Rudolf Grasman m.m.v. solisten, zaterdag om 19.30 uur in de Grote Zaal van het Concertgebouw Amsterdam; door Vivavoce, Ensemble Conservatoire, De Rietzangertjes en solisten, zaterdag om 19.30 uur in Nijkerk (Kruiskerk); door Combattimento Consort Amsterdam, Nederlands Kamerkoor en Omroep Jongenskoor en solisten o.l.v. Jan Willem de Vriend, dinsdag om 19.30 uur Amsterdam (Grote Zaal) en woensdag in Enschede (Muziekcentrum); door Nederlands Promenade Orkest, Utrechtse Oratorium Vereniging en Kathedrale Kinderkoor Utrecht o.l.v. Johan van de Camp m.m.v. solisten, dinsdag om 19 uur in Vredenburg, Utrecht; door Koor en Orkest van de Nederlandse Bachvereniging en Jongens van het Sacramentskoor Breda o.l.v. Marcus Creed m.m.v. solisten, woensdag om 19 uur in Vredenburg Utrecht.

Passiemuziek

Mattheus Passion van Bach in een jazzbewerking van Egon Kracht door Egon Kracht & the Troupe, zaterdag in Limmen (Nederlands Hervormde Kerk), zondag in Purmerend (Theater de Verbeelding) en woensdag in Schiedam (Theater a/d Schie); werken van Gabrieli, Lotti, Allegri en Scarlatti door Studium Chorale o.l.v. Hans Leenders, zondag om 15 uur in Roermond (Kapel in't Zand).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden