Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Radio Kamerorkest o.l.v. Kenneth Montgomery m.m.v. Machteld Baumans (sopraan), Nerys Jones (mezzosopraan), David Wilson-Johnson (bariton) en Bernard Loonen (tenor) met Scarlatti ('La Giuditta'); vrijdag Het Brabants Orkest o.l.v....

Amsterdam, Westerkerk: vanavond Nederlands Promenade Orkest o.l.v. Jan Stulen m.m.v. Kinneret Sieradzki (viool) met Rossini, Saint-Saëns, Wieniawsky en Brahms.

Arnhem, tijdens het Rijnfestijn Kerkplein, zondag om 12 uur Het Gelders Orkest o.l.v. Jurjen Hempel met Enesco, Rossini, Piazzolla/Adams en Williams.

Apeldoorn, Orpheus: zaterdag om 21.30 uur Het Gelders Orkest o.l.v.Jurjen Hempel met Enesco, Rossini, Piazzolla/Adams en Williams.

Baarn, Kasteel Groeneveld: vrijdag om 21.30 Loeki Stardust Kwartet met 'A day in 4'.

Den Haag, Grote Kerk: vanavond organist Ben van Oosten met Bach, Boëly, Saint-Saëns en Stanford; zaterdag organist Naji Hakim met Couperin, De Grigny, Clérambault en Hakim.

Enschede, Muziekcentrum en Grote Kerk: vrijdag t/m 8 september Enschede Muziek Festival 2002: vrijdag Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden (MC); zaterdag Orkest van het Oosten met het Concertgebouw Jazz Orchestra (MC); dinsdag om 12 uur Amsterdams Gitaar Trio (GK); woensdag om 12 uur: Valerius Ensemble (GK).

Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur orgelconcert door Jan Stork.

Heeswijk, Abdij van Berne: zondag om 16 uur orgelconcert door Gustav Leonhardt.

Leens, Petruskerk: zaterdag orgelconcert door Stef Tuinstra.

Nijmegen, Stevenskerk: dinsdag organist Peter Ouwerkerk met Alain, Duruflé en Heiller.

Rotterdam, Laurenskerk: dinsdag om 19.30 uur Jos van der Kooy (orgel) met werken van Piet Kee.

Utrecht, Vredenburg: t/m zondag Festival Oude Muziek. Vanavond English Baroque Soloists en Monteverdi Choir o.l.v. John Eliot Gardiner met Händel; vrijdag lunchconcert door Ensemble XVIII-21; vrijdagavond Ensemble Européen William Byrd o.l.v. Graham O'Reilly met Michna, Jacob en Bertali en zaterdag om 12.45 uur met Charpentier; zaterdagavond Orchestra of the Renaissance o.l.v. Richard Cheetham met Victoria, Palestrina, Giovannelli, Morales en Frescobaldi; zondag om 12 uur European Union Baroque Orchestra o.l.v. Roy Goodman met Händel, Stanley, Hellendaal en Telemann; zondag om 14 uur festivaldebat met o.a. Jan Willem de Vriend, Jos van Veldhoven, Bart van Oort en Lucas Vis. (www.oudemuziek.nl).

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden