klassiek

Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond, vrijdagavond en zondag om 14.15 uur Concertgebouworkest o.l.v. Herbert Blomstedt m.m.v. Mitsuko Uchida (piano) met Beethoven, Schumann en Reger; zaterdag om 14.15 uur Radio Kamer Filharmonie o.l.v....

Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vrijdag Mieneke van der Velden (viola dagamba), Glen Wilson (klavecimbel) met Bach, Marais, Couperin en Forqueray;zondag om 19.30 uur geeft Mitsuko Uchida een masterclass voor pianisten;maandag Frank Braley (piano), Renaud Capuçon (viool) en Gautier Capuçon(cello) met Beethoven, Sjostakovitsj en Dvorák; dinsdag Geert Smits(bas-bariton) en Hans Eijsackers (piano) met liederen van Diepenbrock enWolf.

Amsterdam, Concertgebouw (Koorzaal): vrijdag (21u) Asko Kamerkoor o.l.v.Jos Leussink m.m.v. Harrie Starreveld (fluit), Arnold Marinissen en PeppieWiersma (slagwerk) met Seither en Sciarrino.

Amsterdam, Muziekgebouw aan `t IJ: zondag om 15 uur uur renaissance- enbarokensemble Hesperion XXI; dinsdag Schönberg Ensemble o.l.v. Micha Hamelm.m.v. Marcel Beekman (tenor) met Schönberger, Woestin en premières vanVir en De Clercq.

Amsterdam, Uilenburger Synagoge: maandag Eleonore Pameijer (fluit),Ernest Rombout (hobo) e.a. en het Liszt Ferencz Chorus o.l.v. Peter Scholczmet Belinfante, Haas, Frid, Ibert, Fourès en Janácek.

Arnhem, Musis Sacrum: zondag (14.15u) Het Gelders Orkest o.l.v. FlorianHeyerick met Mozart en Haydn; maandag Tokyo String Quartet met Bartók enBeethoven.

Breda, Chassé Theater: vanavond Het Brabants Orkest o.l.v. MarcSoustrot m.m.v. Pedro Burmester (piano) met Brahms en Lutoslawski.

Den Bosch, Theater a/d Parade: zondag (14.15u) Het Brabants Orkest - zieBreda.

Den Haag, Vredeskapel: maandag Miranda van Kralingen (sopraan) enMatangi Kwartet met een kerstconcert.

Den Haag, Korzo Theater: zaterdag en zondag Cappella Amsterdam o.l.v.David Porcelijn m.m.v. Alberto Mizrahi (cantor) met Kavanah, traditie entransformatie in cantorale muziek.

Den Haag, Philipszaal: vanavond en vrijdag Residentie Orkest o.l.v.Cristian Mandeal m.m.v. Margarita De Arellano (sopraan) met Debussy, Bergen Bloch.

Ede, Cultura: vanavond Het Gelders Orkest - zie Arnhem.

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag Het Brabants Orkest - zie Breda;dinsdag Sint Petersburg Kamerkoor o.l.v. Nikolai Kronev met Tsjesnokov,Rachmaninov en Sviridov.

Enschede, Muziekcentrum: vanavond Tokyo String Quartet (Berg enBeethoven).

Enschede, Grote Kerk: zondag koor en solisten van Nationale Reisoperaen het Helios Ensemble met Meezing Messiah.

Haarlem, Vishal: zondag worden zelfstandige disklavierwerken uitgevoerd,begeleid door Luc Houtkamp (saxofoon). Programma: Houtkamp, Xenakis enOorebeek.

`s Heerenberg, Huis Berg: woensdag Ensemble Riccardo Minasi (barokviool)met Veracini.

Limbricht, Sint Salviuskerkje: zondag (14.30u) Ensemble Riccardo Minasi(barokviool) met Veracini.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: zondag (15.30u) Hille Perl (gamba) enLere Santana (luit) met Marais, Schenk en Santana.

Rotterdam, De Doelen: dinsdag Prazak Kwartet m.m.v. Quirine Viersen(cello) met Boccherini en Schubert.

Rotterdam, Prinsekerk: woensdag Leids Studenten Koor en Orkest CollegiumMusicum met Szymanowski en Moesorgski.

Tilburg, Concertzaal: zaterdag Het Brabants Orkest - zie Breda.

Tilburg, De Pont: zaterdag Cello Octet Conjunto Ibérico m.m.v. Luk Vaes(piano) met een Kagel-programma.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Jaap vanZweden m.m.v. Paul van Zelm met Strauss en Mozart; maandag Van SwietenSociety m.m.v. Francine van der Heijden (sopraan) met Schubert, Gyrowetzen Vorisek; dinsdag pianist Aldo Ciccolini met Schubert en Moesorgski;dinsdag Mieneke van der Velden (viola da gamba) en Siebe Henstra(klavecimbel) met Ortiz, Marais, Couperin en Forqueray; woensdag St.Petersburg Kamerkoor o.l.v. Nikolai Korneev met Rachmaninov.

Utrecht, Lutherse Kerk: vrijdag Miranda van Kralingen (sopraan) enMatangi Kwartet met een kerstconcert; dinsdag Ensemble Riccardo Minasi(barokviool) met Veracini.

Utrecht, Nicolaïkerk: zaterdag Asko Kamerkoor o.l.v. Jos Leussink metSeither en Sciarrino.

Velp, Kunsthuis 13: zondag om 16 uur Loos Ensemble met Andriessen,Emmer, Mengelberg, Van Bergeijk, Janssen en Van Bergen

Zutphen, De Hanzehof: vrijdag Het Gelders Orkest - zie Arnhem.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden