Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Concertgebouworkest en solisten o.l.v. Nikolaus Harnoncourt met Haydn en Beethoven (Egmont); vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Wiener Strechsextett met Bartók, Schulhoff en Brahms; vrijdag Artemis Kwartet met Janacek, Piazzolla en Bartók; zaterdag Leipziger Kwartet met Brahms, Zemlinsky en Schönberg; maandag slagwerkconcert door Arnold Marinissen; dinsdag Catherine Bott (sopraan) en David Owen Norris (piano) met liederen van o.a. Dove en Scott; woensdag Kuss Kwartet met Mozart, Kurtág en Brahms.

Amsterdam Sinfonietta Stringfestival. met o.a. vanavond in de Bachzaal (Bachstraat 7) Vincent en Theo, Broeders in de Kunst met Frank Groothof (verteller/zanger) en Candida Thompson (concertmeester), regie Shireen Strooker; vrijdag om 19.30 uur in de Bachzaal Amsterdam Sinfonietta en Nederlandse Strijkkwartet Academie; zaterdag in Grote Zaal van het Concertgebouw Amsterdam Sinfonietta o.l.v. Gennadi Rosdjestvenski m.m.v. Viktoria Postnikova (piano) met Britten, Stravinsky, Janacek en Martinu.

Apeldoorn, Orpheus: vanavond Het Gelders Orkest o.l.v. Martin Sieghart m.m.v. Barnabás Kelemen (viool) met Brahms en Mendelssohn.

Arnhem, Musis Sacrum: zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Martin Sieghart m.m.v. Barnabás Kelemen (viool) met Brahms en Mendelssohn.

Breda, Chassé Theater: zondag om 15 uur Het Brabants Orkest o.l.v. Marc Soustrot m.m.v. Mihaela Martin (viool) en Frans Helmerson (cello) met Berlioz, Brahms en Prokofjev.

Den Haag, Philipszaal: vrijdag en zaterdag Residentie Orkest en solisten o.l.v. Jaap van Zweden en Bratislava City Choir met Stravinsky en Brahms.

Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Koor en Orkest Brabants Conservatorium o.l.v. Jac van Steen met Bach en Berg (Vioolconcert door Michael Erxleben); vrijdag Het Brabants Orkest o.l.v. Marc Soustrot m.m.v. Mihaela Martin (viool) en Frans Helmerson (cello) met Berlioz, Brahms en Prokofjev.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: zaterdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Michel Tilkin met Fauré, Saint-Saëns (Celloconcert door Gabriël Arias Luna) en Rimski-Korsakov.

Nijmegen, De Vereeniging: zondag om 14.15 uur Het Gelders Orkest o.l.v. Martin Sieghart m.m.v. Barnabás Kelemen (viool) met Brahms en Mendelssohn.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag en zaterdag Rotterdams Philharmonisch Orkest, Koor van de Nationale Reisopera en solisten o.l.v. Scott Terrell met Bernsteins Candide; zondag om 14.30 uur L'Archibudelli en Artaria Ensemble m.m.v. Paolo Giacometti (fortepiano) met Hummel en Beethoven; zondag Doelen Kwartet m.m.v. Paula van Delden (fluit) met Nunes, Gerhard en Kagel; dinsdag Amati Quartet met Haydn, Bartók en Beethoven; woensdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Jean Fournet m.m.v. Boris Berezovsky (piano) met Pierné, Ravel en Fauré.

Sittard, Stadsschouwburg: vanavond Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Michel Tilkin met Fauré, Saint-Saëns en Rimski-Korsakov.

Tilburg, Concertzaal: zaterdag Het Brabants Orkest o.l.v. Marc Soustrot m.m.v. Mihaela Martin (viool) en Frans Helmerson (cello) met Berlioz, Brahms en Prokofjev.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag The Amsterdam Baroque Orchestra & Choir en solisten o.l.v. Ton Koopman met Bach; zaterdag Nederlands Radio Symfonie Orkest o.l.v. Eri Klas m.m.v. Antje Weithaas (viool) met Beethoven, Dvorák en Strauss; maandag Storioni Trio Amsterdam met Beethoven, Gabunia en Schumann; 21 t/m 23 oktober om 10.30 en 14 uur masterclass piano door Dmitri Bashkirov; dinsdag Michelangelo Kwartet met Haydn, Stravinsky en Beethoven; woensdag Aldo Ciccolini (piano) met Liszt.

Venlo, De Maaspoort: vrijdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Michel Tilkin met Fauré, Saint-Saëns (Celloconcert door Gabriël Arias Luna) en Rimski-Korsakov.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden