klassiek

Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond Concertgebouworkest o.l.v. Iván Fischer m.m.v. Barry Douglas (piano) met Liszt en Bruckner; zaterdag om 14.15 uur Radio Filharmonisch Orkest o.l.v....

Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vanavond en zaterdag Kuss Kwartet metHaydn, Berg en Beethoven; zondag om 14.15 uur Quatuor Amedeo Modigliani metBartók en Schumann; zondag Sharon Kam (klarinet) en Kuss Kwartet metBartók en Brahms; dinsdag Barokensemble La Primavera; woensdag ChristianneStotijn (alt-mezzo) en Joseph Breinl (piano) met Bizet, Tsjaikovski enRossini.

Amsterdam, Muziekgebouw aan `t IJ: vanavond Molinari kwartet m.m.v.Marie-Danielle Parent (sopraan) met Sjostakovitsj; zaterdag CappellaAmsterdam o.l.v. David Porcelijn m.m.v. Alberto Mizrahi (cantor) metcantorale muziek; zondag (15u) Aurelia Saxofoonkwartet met Glazounov enSjostakovitsj; woensdag Schönberg Kwartet met Webern.

Amsterdam, Oude Kerk: zaterdagavond en zondag om 16 uur BarokensembleEik & Linde en Vocaal Ensemble Amsterdam o.l.v. Henk Verhoef.

Apeldoorn, Orpheus: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Martin Sieghartm.m.v. Charlotte Margiono met Strauss en Mahler.

Beverwijk, St. Agathakerk: vrijdag Don Kosaken Chor Russland - zieAmsterdam, Concertgebouw.

Breda, Chassé Theater: maandag Akademie für Alte Musik Berlin en RiasKammerchor Berlin o.l.v. Daniel Reuss met Bach.

Den Haag, Korzo: zondag Slagwerkgroep Den Haag m.m.v. pianisten YutakaOya en Benjamin van Esser met premières van King-Gomez, Adams, Adriaanszen Nas.

Drachten, De Lawei: vanavond Noord Nederlands Orkest en Noord NederlandsConcertkoor o.l.v. Jacques van Steen met Ives/Austin (première) enBeethoven.

Eindhoven, Muziekcentrum: zaterdag Het Gelders Orkest - zie Apeldoorn.

Enschede, Muziekcentrum: vanavond pianist Aldo Ciccolini met Schuberten Moesorgski; woensdag Orkest van het Oosten o.l.v. Joseph Swensen m.m.v.Ronald Brautigam met Sibelius, Mozart en Nielsen..

Groningen, De Oosterpoort: vrijdag Noord Nederlands Orkest - zieDrachten.

Groningen, Synagoge: vanavond Cappella Amsterdam - zie Amsterdam,Muziekgebouw aan `t IJ.

Leeuwarden, De Harmonie: zaterdag Noord Nederlands Orkest - zieDrachten.

Leiden, Stadsgehoorzaal: dinsdag Don Kosaken Chor Russland - zieAmsterdam, Concertgebouw.

Rotterdam, De Doelen: vanavond Kamerkoor van St. Petersburg o.l.v.Nikolai Kroneev met Rachmaninov: vrijdag Helena Rasker (alt), Konrad Jarnot(bariton) en Reinild Mees (piano) met Schreker en Wagemans; zondag om 11uur Bart Schneemann (hobo) en Paolo Giacometti (fortepiano) met Schuberten Widerkehr; zondag Doelen Kwartet m.m.v. Maarten van Veen (piano) metRihm, Hindemith en Henze.

Uden, Markant: zaterdag Don Kosaken Chor Russland - zie Amsterdam,Concertgebouw.

Utrecht, Vredenburg: vanavond Het Gelders Orkest - zie Apeldoorn;vrijdag Radio Kamer Filharmonie o.l.v. Frans Brüggen m.m.v. RenaudCapuçon (viool) met Haydn en Beethoven; dinsdag Koor en Orkest Capella St.Petersburg o.l.v. Alexander Chernushenko met Borodin, Petrov, Tsjaikovski.

Utrecht, Kikker: vrijdag Slagwerkgroep Den Haag - zie Den Haag, Korzo;zondag Cappella Amsterdam - zie Amsterdam, Muziekgebouw aan `t IJ.

Winschoten, De Klinker: vanavond Don Kosaken Chor Russland - zieAmsterdam, Concertgebouw.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden