KLASSIEK

Passies..

Matthäus Passion van Bach: Residentie Bach Ensembles, zaterdag om 19.30 uur in Den Haag (Philipszaal) en door Musica Vocalis, dinsdag om 19 uur in Zwolle (Broerenkerk).

Lukas-Passion van Telemann: Hoofdstadkoor m.m.v. Florilegium Musicum en solisten, zaterdag in Amsterdam (Westerkerk).

Johannes Passion van Bach: Holland Boys Choir o.l.v. Pieter Jan Leusink dinsdag in Elburg (Grote Kerk); Leeuwarder Madrigaalkoor zaterdag in Leeuwarden (Grote of Jacobijnerkerk); Amsterdams Gemengd Koor, zondag om 14.15 uur in Amsterdam (Grote Zaal) en het Amsterdams Bach Consort, woensdag in Amsterdam (Engelse Kerk).

De veertien stonden van Hendrik Andriessen: Kathedrale Koor Utrecht zondag om 15 uur in Utrecht (Kathedrale St. Catharinakerk).

Tournee

Het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Carl Davis begeleidt de zwijgende film 'The Iron Mask' (1929, Douglas Fairbanks), zondag in Haarlem (Concertgebouw), dinsdag in Den Bosch (De Parade), woensdag in Utrecht (Vredenburg) en 29 maart in Den Haag (Philipszaal).

Het Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Willem de Vriend met Biber, Telemann, Negri, Finger en Couperin, zaterdag in Hoorn (Lutherse Kerk), zondag om 16 uur in Delden (Hervormde kerk) en 30 maart in Amsterdam (Waalse Kerk).

Pianoduo Post & Mulder met nieuw werk van Wang en Kruisselbrink, vanavond in Rotterdam (Lantaren/Venster) en zondag om 16.30 uur in Amsterdam (De IJsbreker).

Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. Arno Bornkamp (altsaxofoon) met Smirnov, Sjostakovtisj, Denisov/Smirnov en Sjostakovitsj/Smirnov, vanavond in Amsterdam (Kleine Zaal) en zaterdag in Apeldoorn (Orpheus) en met Haydn en Beethoven zondag om 11 uur in Amsterdam (Grote Zaal).

Een pianorecital door Grigori Sokolov, vrijdag in Eindhoven (Muziekcentrum) en zondag om 15 uur in Leeuwarden (De Harmonie).

Amsterdam

Escher Ensemble met Tsoupaki, Boogers, Kutavitius en Twaalfhoven, zaterdag in het Stedelijk Museum.

Het Concertgebouworkest o.l.v. Riccardo Chailly m.m.v. Vadim Repin (viool) en Mischa Maisky (cello) met Berg ('Passacaglia', première), Webern en Brahms, vanavond in de Grote Zaal.

Het Concertgebouworkest o.l.v. Riccardo Chailly m.m.v. Matthias Goerne (bariton) met Mahler, vrijdag in de Grote Zaal.

Paul Komen (fortepiano) met Beethoven-sonates, vrijdag in de Kleine Zaal.

Een masterclass door klarinettist Richard Stoltzman, zaterdag 14.15 uur in de Kleine Zaal.

Radio Filharmonisch Orkest en het Groot Omroep Vrouwenkoor o.l.v. Lothar Zagrosek m.m.v. Anu Komsi (sopraan) met Debussy, Harvey en Reger, zaterdag om 15 uur in de Grote Zaal.

Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Hartmut Haenchen met Berg (Vioolconcert door Raphael Oleg) en Mahler, zaterdag en maandag in de Grote Zaal.

Glinka Quartet met strijkkwartetten van Glinka, Borodin en Tsjaikovski, zaterdag in de Kleine Zaal.

Richard Stoltzman (klarinet) en Peter Stoltzman (piano) met Stravinsky, Reich, Bach, Messiaen, Takemitsu, Carter, Ellington, Monk en Gershwin, zondag in de Kleine Zaal.

De eerste ronde van het 18de Nationaal Vioolconcours wordt maandag, dinsdag en woensdag vanaf 9 uur gehouden in de Kleine Zaal.

Florestan Trio met pianotrio's van Schumann, Van Dijk (première) en Schubert, maandag en woensdag in de Kleine Zaal.

Simon Keenlyside (bariton) en Malcolm Martineau (piano) met liederen van Mozart, Schubert, Tsjaikovski, Glazoenov, Rachmaninov en Fauré, dinsdag in de Kleine Zaal.

Het Mondriaan Kwartet met Elmer Schönberger ('Faites vos jeux', première), Webern, Meijering, Wagenaar en Bartók, maandag in de IJsbreker.

Calefax Rietkwintet met premières van Numan, Isaacs, Manassen, Kee, en Ford, vrijdag in de Waalse Kerk.

Nieuwe werken van studenten van de Compositie-afdeling van het Conservatorium Den Haag, vrijdag in de IJsbreker.

Pianisten Ellen Dijkhuizen, Polo de Haas, Fred Oldenburg en Kees Wieringa met Ten Holt ('Meandres'), zaterdag in de Beurs van Berlage.

Bergen

Het Ives Ensemble met Van der Aa, Van Emmerik, Royé en Padding, vrijdag in Bergen (Ruïnekerk).

Bloemendaal

Een cello-recital door Jaap ter Linden, zondag om 11.45 uur in het Gemeentehuis.

Den Bosch

Daniël Rowland (viool) en Bernd Brackman (piano) met Haba, Martinu, Suk, Janacek en Kupkovich, vanavond in het Muziekcentrum.

Den Haag

Een pianorecital door Gianluca Cascioli, zondag om 14.15 uur in de Philipszaal.

Helen Moran Jones en Yuki Hayakashi (viool), Jennifer Stahl (altviool), Justa de Jong (cello), Hans Colbers (klarinet), Godelieve Schrama (harp) en Vicent Morelló Brosseta (fluit) met Debussy, Roussel, Takemitsu, Jolivet en Ravel, woensdag in de Nieuwe Kerk.

Eindhoven

Het Brabants Orkest o.l.v. Marc Soustrot m.m.v. Miranda van Kralingen (sopraan) en Margriet van Reisen (alt) met Mahlers Tweede Symfonie, vrijdag in het Muziekcentrum.

Ensemble Cristofori met Satie, Tailleferre, Honegger, Milhaud, Poulenc en Durey, woensdag in het Muziekcentrum.

Enschede

Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Beethoven, Stravinsky, woensdag in het Muziekcentrum.

Leiden

Sopraan Suzie Leblanc en Les Voix Humaines met o.a. Marais en Purcell, zaterdag in de Pieterskerk.

Archibudeli trio met Mozart en Beethoven, zondag om 11.30 uur in de Stadsgehoorzaal.

William Byrd Vocaal Ensemble o.l.v. Nico van der Meel m.m.v. Klaus Eichhorn (orgel) met passiemuziek van Gesualdo en Distler, dinsdag in de Pieterskerk.

Rotterdam

Akademie für alte Musik Berlin met Bach (Brandenburgse Concerten BWV 1046-1051), maandag in De Doelen.

Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Yaron Traub met Wagner, Rachmaninov (Pianoconcert door Alexander Toradze) en Strauss, 28 en 29 maart in De Doelen.

Cappella Figuralis o.l.v. Jos van Veldhoven met Bachs 'Johannes Passion' (eerste versie uit 1724), vanavond in Rotterdam (Lambertuskerk).

Tilburg

I Fiamminghi o.l.v. Rudolf Werthen m.m.v. Renaud Capuçon (viool), France Springuel (cello), Enno Voorhorst (gitaar) met Leonard/Servais, Vieuxtemps/Servais, Lekeu, Ysaye, Grieg en Dyens, vanavond in de Concertzaal.

Cappella Pratensis o.l.v. Rebecca Stewart met het programma 'Music from the Eton Choir Book', zaterdag in de Concertzaal.

Utrecht

Radio Symfonie Orkest o.l.v. Michael Christie met Sjostakovitsj (Symfonie nr. 5), vrijdag in Vreden-burg.

Radio Kamerorkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Kenneth Montgomery met Vivaldi en Händel/Mozart ('Ode for St. Cecilia's Day'), zaterdag en zondag om 14.15 uur in Vredenburg.

Amsterdam Loeki Stardust Quartet met Cabezón, Victoria, Ortiz, Hirose, Vivaldi, Purcell en Wagemans, zondag om 11 uur in Vredenburg.

Ensemble Cristofori met Satie, Tailleferre, Honegger, Poulenc, Durey, Auric en Milhaud, dinsdag in Vredenburg.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden