Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vrijdagavond en zondag om 14.15u Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink met Bruckner; zaterdag om 14u Radio Filharmonisch Orkest Holland en Groot Omroepkoor o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vrijdag Lenneke Ruiten (sopraan) en Thom Janssen (piano) met Schubert, Webern, R. Strauss, Chausson, Fauré en Flothuis; zaterdag Renaud Capuçon (viool), Gautier Capuçon (cello) en Frank Braley (piano) met Beethoven en Schubert; zondag om 14.30u Laura Buruianã (cello), Martin Tchiba (piano) en Chu-Fang Huang (piano) met Enescu, Ligeti, Brahms, Scarlatti, Chopin en Ravel; dinsdag Ola Pasichnyk (sopraan) en Ewa Poblocka (piano) met Poulenc, Debussy en Duparc; woensdag Asko Ensemble en Natalia Jakovleva (sopraan) met Stravinsky, Carter en Hirs.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14u Strijkkwartet En-Accord m.m.v. Fleur Bouwer (klarinet) met Beethoven en Kurtág.

Amsterdam, Beurs van Berlage: zondag Nieuw Trombone Collectief, DoelenKwartet, Marcel Beekman (tenor), Martijn Sanders (bas) en Geert Bierling (orgel) met Stravinsky, Schütz, Padding, Kyriakides en Van Rossum.

Amsterdam, Stedelijk Museum CS: zaterdag om 15u Ralph van Raat met Louis Andriessen.

Amsterdam, Felix Meritis: woensdag Ives Ensemble met Honegger, Stravinsky, Poulenc, Cage, Satie, Andriessen en Barry.

Amsterdam, Cristofori: zondag om 15u Prinse Kwartet met Mozart en Smetana.

Arnhem, Musis Sacrum: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Martin Sieghart m.m.v. Christopher Devine (piano), David Geringas (cello) en Bart Peters (altviool) met R. Strauss en Liszt.

Bergen, Ruïnekerk: vrijdag Mondriaan Kwartet met Ten Holt, Horsthuis en Sjostakovitsj.

Bloemendaal, Dorpskerk: zaterdag Orlando Consort met o.a. Busnois.

Delft, Hippolytuskapel: woensdag Le Poème Harmonique met Monteverdi, Rossi, Moulinié en Castaldi.

Den Bosch, De Toonzaal: vanavond First Move Ensemble m.m.v. Indigo Strijkkwartet met Van Dongen.

Den Bosch, Theater a/d Parade: vanavond Het Brabants Orkest o.l.v. Marc Soustrot m.m.v. Brabants Koor en solisten met Verdi's Requiem.

Den Haag, Oud-katholieke Kerk (Juffrouw Idastraat 7): t/m 19 februari New Dutch Academy Festival met kamermuziekconcerten, lezingen en workshops

(www.newdutchacademy.com).

Den Haag, Philipszaal: vrijdag en zaterdag Residentie Orkest o.l.v. Gennadi Rosdjestvenski m.m.v. Viktoria Postnikova met Stravinsky.

Den Haag, Nieuwe Kerk: vanavond Érard Ensemble met Caplet, Escher, Pijper en Ravel.

Doorn, Maartenskerk: vrijdag Renaud Capuçon (viool), Gautier Capuçon (cello) en Frank Braley (piano) met Beethoven en Schubert.

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdagavond en zondg om 14.15u Het Brabants Orkest - zie Den Bosch.

Hippolytushoef, Hippolytuskerk: zondag om 15.30u Weidler Kwartet met Purcell, Ullmann, Schulhoff en Comitas.

Kampen, Stadsgehoorzaal: woensdag Orkest van het Oosten o.l.v. Arjan Tien m.m.v. Carola Ligt (fluit) met Meder, Bach, Hellendaal en Stravinsky.

Leeuwarden, Romein: vanavond Nieuw Trombone Collectief e.a. - zie Amsterdam, Beurs van Berlage.

Maastricht, St. Janskerk: zondag om 15.30u Nederlands Studenten Kamerkoor met Barber, Poulenc, Escher, Hamburg, Micháns en Verhoeven.

Muiden, Muiderslot: vrijdag Orlando Consort met o.a. Busnois.

Nijmegen, De Vereeniging: zondag om 14.15u Het Gelders Orkest - zie Arnhem.

Nijmegen, Galerie Marzee: Ensemble Intégrales met L. Andriessen, Reich, Gordon, Kyriakides en Ciciliani. Duo Tatiana Koleva (slagwerk) en Rutger van Otterloo (saxofoons) met Ter Veldhuis, Brophy, McGowan en Koolmees.

Rotterdam, De Doelen: vrijdagavond en zondag om 14.15u Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Valeri Gergjev met Tsjaikovski, Stravinsky en Rachmaninov; dinsdag Schönberg Kwartet m.m.v. Rainer Kussmaul (altviool) met Schönberg en Brahms; op 23, 24 en 25 februari Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Mark Wigglesworth m.m.v. Bram van Sambeek (fagot) met Wagner, Mozart en Brahms.

Rotterdam, Lantaren/Venster: zaterdag Henri Blok (basklarinet), Rainer Klaas (piano) en Wolfgang Sellner (cello) met Brophy, Huber, Heucke, Vrolijk en Bok.

Steenwijk, De Meenthe: dinsdag Orkest van het Oosten - zie Kampen.

Tilburg, Cenakel: dinsdag Nieuw Trombone Collectief e.a. - zie Amsterdam, Beurs van Berlage.

Utrecht, Vredenburg: zondag om 14.30u Orlando Consort met o.a. Busnois; zondag Radio Kamerorkest o.l.v. James MacMillan m.m.v. Marijn Simons (viool) met MacMillan en Simons; maandag Van Swieten Society met Bach, Schubert en Beethoven; dinsdag Ives Ensemble met Honegger, Stravinsky, Poulenc, Cage, Satie, Andriessen en Barry; woensdag Stephan Loges (bariton) en Eugene Asti (piano) met Brahms en R. en C. Schumann.

Utrecht, SJU Jazzpodium: zaterdag (21u) Elisa Roep (sopraan), Alex Kopyt (stem, percussie, accordeon), Albert van Veenendaal (piano, sampler), Meinrad Kneer (contrabas) en Tobias Klein (altsax, klarinet, elektronica) met een programma rond de gedichten van de Rus Velimir Chlebnikov.

Velp, Kunsthuis 13: zondag om 11.30u Heleen Hulst (viool) en Gerard Bouwhuis (piano) met Ive, Wolpe, Cage en Antheil.

Westzaan, Zuidervermaning: vanavond Orlando Consort met Busnois.

Zwolle, Broerenkerk: woensdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Paul van Nevel met De Kerle en Luython.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden