KLASSIEK

Tournee..

Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Alexander Liebreich m.m.v. Frank Peter Zimmermann (viool) met Elgar (vioolconcert) en Brahms, vrijdag in Rotterdam (De Doelen) en maandag in Amsterdam (Grote Zaal).

Kamerorkest van het Conservatorium Amsterdam o.l.v. Johannes Leertouwer met Mozart (Pianoconcert door Pieter-Jelle de Boer) en Beethoven, vrijdag in Enschede (Universiteit), zaterdag in Amsterdam (Conservatorium) en maandag in Haarlem (Concertgebouw).

Het William Byrd Vocaal Ensemble met passiemuziek van Lassus, Gesualdo en Distler, vrijdag in Amsterdam (Posthoornkerk) en zaterdag in Haarlem (Doopsgezinde Kerk).

Cappella Figuralis o.l.v. Jos van Veldhoven met Bachs 'Johannes Passion', dinsdag in Alkmaar (Laurenskerk) en woensdag in Eindhoven (Muziekcentrum).

Camerata Trajectina met heiligenliederen uit de Gouden Eeuw, dinsdag in Nijmegen (Antonius van Padua Kerk) en woensdag in Apeldoorn (Centrum van OKW).

Amsterdam

Concerto Italiano onder leiding van Rinaldo Alessandrini met een Vivaldi-programma, vanavond in de Grote Zaal.

Viktor Koulyk (klarinet), Rodion Tolmachov (fagot) en Natalia Frolova (piano) met werken van Glinka, Chernov, Grechaninov, Radmaninov, Getman en Kornakov, vanavond in de Kleine Zaal.

Dinsdag in Paradiso Slagwerkgroep Den Haag met nieuw werk van Theo Verbey en Daniel Matej, en composities van Harrison, Ishii, Laszlo en Dufourt.

Arthur Rubinstein Philharmonie Lodz o.l.v. Urs Schneider m.m.v. Derek Han (piano) met Dvorák, Chopin en Beethoven, zaterdag in de Grote Zaal.

Pianist Cédric Tiberghien met werk van Haydn, Beethoven en Schumann, vrijdag in de Kleine Zaal.

Theodora Geraets (viool) m.m.v. Erika Waardenburg (harp), Regina Albrink (piano) en Jacob Slagter (hoorn) met onder anderen Fauré, Kox, Donizetti en Kikta, zaterdag in de Kleine Zaal.

Hexagon Ensemble met Mozart, Poulenc en Françaix, zondag om 11 uur in de Kleine Zaal.

Nobuko Imai (altviool) en Ronald Brautigam (piano) met Schumann, Sjostakovtisj, Britten en Brahms, dinsdag in de Kleine Zaal.

Het Concertgebouworkest o.l.v. Riccardo Chailly m.m.v. Vadim Repin (viool) en Mischa Maisky (cello) met Berg ('Passacaglia', première), Webern en Brahms, woensdag in de Grote Zaal.

Juilliard String Quartet met Mendelssohn, Kurtág en Beethoven, op 14 en 16 maart in de Kleine Zaal.

Amici Kwartet m.m.v. Carel den Hertog (viool) en Maud Nelissen (piano) met Schubert en Schumann, zaterdag om 14 uur in de Noorderkerk.

Ursula Dutschler (fortepiano) met Beethoven en Hummel, vrijdag in de Engelse Kerk.

Anna McMichael (viool) en Wiek Hijmans (elektrische gitaar) met o.a. Janssen, Padding, Fuhler en Isadora, zaterdag om 15 uur in het Stedelijk Museum.

Dante Oei (piano) met Vandevorst, Cage, Vriezen en Feldman, zondag in de Posthoornkerk.

Nederlands Kamerorkest o.l.v. Hartmut Haenchen m.m.v. Alexandra Coku (sopraan) met Schreker, Schönberg en Schubert/Mahler, maandag en woensdag in de Beurs van Berlage.

Orkest de Volharding m.m.v. het Koor Nieuwe Muziek Volkoren met o.a. premières van Laman ('Phaethon's Horses'), Altena ('WahWah'), Bollen ('Softloader') en Douw ('Meylied'), dinsdag in de Rode Hoed.

Den Haag

The Amsterdam Baroque Orchestra & Choir o.l.v. Ton Koopman met Bach-cantates, zaterdag in de Philipszaal.

Mondriaan Kwartet en Schönberg Kwartet met o.a. Bartók, zondag om 14.15 uur in de Nieuwe Kerk.

Nederlands Fluitorkest o.l.v. Jorge Caryevschi met Mozart, Denisow, Purcell, De Vries, Schönberg, Orozco, De Falla en Marco, woensdag in de Nieuwe Kerk.

Eindhoven

Zaterdag en zondag in het Muziekcentrum het programma Tuba Mirum, workshops, concerten en lezingen over de tuba.

Groningen

Vermeer Kwartet met Beethoven, Sjostakovitsj, Tsjaikovski en Mendelssohn, vanavond in De Oosterpoort.

Leiden

Blazersensemble Nachtmusique met Mozart en Salieri, dinsdag in de Pieterskerk.

Vocaal ensemble L'Alta Compagnia met middeleeuwse muziek, woensdag in De Waag.

Rotterdam

Domestica Rotterdam o.l.v. Wim Steinmann met Van Gilse en Brahms, vanavond in De Doelen.

Een recital door de Tsjechische gitarist Pavel Steidl, vrijdag in De Doelen.

Zaterdag in De Doelen: de Grote Muziekdag met o.a. muziek- en dansworkshops en optredens voor jongeren van 12 tot 20 jaar.

Pianist Wibi Soerjadi, zondag om 11 uur in De Doelen.

Kamermuziek door het Van Gogh Ensemble, zondag om 11 uur in De Doelen.

Een orgelconcert door Geert Bierling, zondag om 17 uur in De Doelen.

Vermeer Quartett met Haydn, Sjostakovitsj, Tsjaikovski en Mendelssohn, dinsdag in De Doelen.

Een lunchconcert door Nora van der Stelt (viool) en Kees van der Stelt (piano), woensdag in De Doelen.

Nieuwe composities van Jozef van Wissem voor solo luit, zondag om 15 uur in Dodorama.

Tilburg

Pauline Oostenrijk (hobo), Nienke Oostenrijk (sopraan) en Giotto Ensemble met Horowitz, Mahler en Hindemith, vrijdag in de Concertzaal.

Utrecht

Symfonieorkest van het Utrechts Conservatorium o.l.v. Jurjen Hempel met Brahms, Bartók (Pianoconcert door Petr Karlícek) en Sjostakovitsj, maandag in Vredenburg.

Ananda Sukarlan (piano) en Annelie de Man (klavecimbel) met o.a. Debussy, Couperin, Ligeti, Liszt en Scarlatti, maandag in Vredenburg.

Een lunchconcert door het Tagore Kwartet, woensdag in Muziekcentrum Vredenburg.

Venlo

Schreck Ensemble met elektro-akoestische muziek, zondag om 16 uur in Museum Van Bommel Van Dam.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden