Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: zaterdag Radio Kamerorkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Kenneth Montgomery m.m.v. Sandrine Piau (sopraan), Robynne Redmon (mezzosopraan), Marc Barrard (bariton) en Antonio Abete (bas-bariton) met Von Glucks Iphigénie en Aulide (concertante uitvoering); zaterdag, maandag en dinsdag Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vrijdag Trio Mazi Kamno met Moesorgski, Tsjaikovski en Prokofjev; zaterdag gitarist Zoran Dukic met Piazzolla en Takemitsu; zondag om 11 uur Jeroen den Herder (cello) en Frank van de Laar (piano) met Beethoven en Prokofjev; zondag om 14.15 uur Misha Fomin (piano) met Liszt en Chopin; dinsdag Barbara Bonney (sopraan) en Malcolm Martineau (piano) met o.a. Haydn, Schubert en Brahms; woensdag Bart van Oort (fortepiano) en Jan Insinger (cello) met De Bachdynastie na 1750.

Amsterdam, Beurs van Berlage: zaterdag Polo de Haas (piano), Jan Derksen (bariton) en Frank van den Brink (klarinet) met Scarlatti, Clementi, Händel, Debussy, Chopin en Escher.

Amsterdam, De Brakke Grond: maandag Blindman Kwartet met het programma Multiple Voice.

Amsterdam, Tropentheater: zondag om 15 uur Ilse van de Kasteelen (sopraan), Harrie Starreveld (fluit), Marit van Delft (archiliuto), Doris Hochscheid (cello), Lorenzo Ferrandiz (slagwerk), René Eckhardt (piano) en Kalpana Raghuraman (dans en choreografie) met Rokus de Groots Songs of Songs.

Amsterdam, Odeon Theater: vrijdag het Reizend Muziek Gezelschap met Beethoven, Glinka en Dvorák.

Amsterdam, Bethaniënklooster: zaterdag vanaf 11.30 uur masterclass strijkkwartet door Tim Vogler.

Assen, De Kolk: vrijdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Arnold Östman m.m.v. Karin Wärk (harp) met Van Bree, Von Dittersdorf en Schubert.

Bergen, Ruïnekerk: vrijdag pianist Ivo Janssen met o.a. Ten Holt.

Den Haag, Nieuwe Kerk: vanavond Schönbrunn Ensemble met Mozart en Bach.

Den Haag, Philipszaal: zondag om 14.15 uur Beethoven Akademie m.m.v. Stefan Vladar (piano) met Beethoven (Pianoconcerten 1, 2 en 3).

Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Het Brabants Orkest o.l.v. Alexander Liebreich m.m.v. Gottlieb Wallisch (piano), Marianna Tarasova (mezzosopraan) en Arkadi Mishenkin (tenor) met Rachmaninov, Mozart en Skrjabin; zondag om 12 uur Meridian Arts Ensemble met Lutoslawski, Bach, D'Rivera en Zappa.

Eindhoven, De Witte Dame: vanavond Rosa Ensemble met Andrikopoulos, Cross en Wang (nieuw werk).

Enschede, Muziekcentrum: vrijdag Orkest van het Oosten en Koor van de Nationale Reisopera o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Janine Jansen (viool) en Richard Knox (tenor) met Brahms en Schubert; vrijdag Andreas Staier en Christine Schornsheim (klavecimbel) en Luz Martín León-Tello (castagnetten) met Scarlatti, López en Recercata.

Gouda, St. Janskerk: woensdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Harry Sparnaay (basklarinet) en slagwerkers van het Nieuw Ensemble met Wolpe, Yuasa en Wenjing.

Heerenveen, Muziekcentrum: zondag om 15.30 uur Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. Bart Moeyaert (verteller) met Haydns Die Schöpfung.

Kampen, Bovenkerk: vanavond Cappella Figuralis o.l.v. Jos van Veldhoven met Bach, Böhm en Erlebach.

Meppel, Ogterop: zaterdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Arnold Östman m.m.v. Karin Wärk (harp) met Van Bree, Von Dittersdorf en Schubert.

Naarden, Grote kerk: zaterdag Cappella Figuralis o.l.v. Jos van Veldhoven met Bach, Böhm en Erlebach.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Hans Vonk m.m.v. Gianluca Cascioli (piano) met Strauss en Mozart; zaterdag Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Candida Thompson m.m.v. Pekka Kuusisto (viool) met Tsjaikovski en Vivaldi; maandag pianorecital door Mihaela Ursuleasa; dinsdag Auryn String Quartett m.m.v. Walter Boeykens (klarinet) met Haydn, Beethoven en Brahms; woensdag Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss met Heppener, Escher, De Leeuw, Martin en Saint Saëns.

Rotterdam, Lambertuskerk: vrijdag Cappella Figuralis o.l.v. Jos van Veldhoven met Bach, Böhm en Erlebach.

Stadskanaal, Geert Teis: vanavond Noord Nederlands Orkest o.l.v. Arnold Östman met m.m.v. Karin Wärk (harp) met Van Bree en Schubert.

Utrecht, Vredenburg: vanavond Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Hans Vonk m.m.v. Mihaela Ursuleasa (piano) met Strauss en Mozart; vanavond het Reizend Muziek Gezelschap met Beethoven, Glinka en Dvorák; zaterdag Emerson Kwartet met Haydn en Sjostakovitsj; zondag om 14.15 uur Radio Filharmonisch Orkest met Zimmermann en Mahler; maandag De Van Swieten Society met een Bach-programma; dinsdag Stefan en Martijn Blaak (piano) en Claire Edwardes en Niels Meliefste (slagwerk) met Brahms, Stravinsky en Bartók.

Utrecht, Kikker: vanavond Maarten Altena Ensemble met Chemistry, werk van Bollen, Van Rossum en Esseling.

Velp, Kunsthuis 13: zondag Conjunto Iberico met Vier Windstreken II.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden