KLASSIEK

Alkmaar, Lutherse kerk: zondag om 14.30 uur Egidius Kwartet en Consort met o.a. Hellinc, Susato en Appenzeller...

Amsterdam, Grote Zaal: vrijdag het Concertgebouworkest o.l.v. Riccardo Chailly met Keuris, Sjostakovitsj (Vioolconcert door Hilary Hahn) en Prokofjev; zaterdag om 14.15 uur Radio Kamerorkest o.l.v. Peter Eötvös met Adams, Ravel, Wagemans (Pianoconcert door Tomoko Mukaiyama, opdrachtwerk matinee), Copland en Stravinsky; zondag om 11 uur Radio Symfonie Orkest o.l.v. Marc Soustrot met Lalo (Celloconcert door Quirine Viersen) en Roussel; zondag om 14.15 uur, maandag- en dinsdagavond Nederlands Kamerorkest o.l.v. Christian Zacharias (piano) met M. en J. Haydn en Mozart; zondag pianorecital door Mikhail Pletnev; woensdag het Concertgebouworkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Riccardo Chailly m.m.v. Janice Watson (sopraan) en Petra Lang (alt) met Mahler (Tweede symfonie).

Amsterdam, Kleine Zaal: zaterdag Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Candida Thompson met Schubert, Beethoven (Pianoconcert door David Kuyken) en Mozart; vrijdag St. Petersburg Kwartet met Sjostakovitsj; zondag Wiliam Carter (barokgitaar) en Fred Jacobs (theorbe) met o.a. Dowland en Johnson; maandag en dinsdag om 12 uur masterclass door pianist Emanuel Ax voor kandidaten van het YPF Nationaal Pianoconcours; maandag en woensdag trio Katharine Gowers, Adrian Brendel, Paul Lewis met pianotrio's van Beethoven, Haydn en Schubert; dinsdag Ensemble Schönbrunn met Debussy.

Amsterdam, Stedelijk Museum: zaterdag om 15 uur cellist Friedrich Gauwerky met Höller, Hölzky, Zimmerman en Barret.

Amsterdam, Amstelkerk: woensdag Ensemble Wendingen met Purcell, Rihm, Padros en een première van Rocco Havelaar.

Arnhem, Musis Sacrum: zondag om 14.15 uur Nationaal Jeugd Orkest o.l.v. Alexander Liebreich met Brahms (Pianoconcert door Enrico Pace), Ives en Bartók.

Assen, Drents Museum: zondag om 12 uur Mondriaan Kwartet met Leoz, Meijering en Ives.

Bergen, Petrus en Pauluskerk: maandag Nederlands Studenten Orkest 2002 o.l.v. Lawrence Renes met o.a. nieuw werk van Jan van Vlijmen.

Amsterdam, Doelenzaal (Kloveniersburgwal 87): zondag om 15 uur concert door solisten van Opera Studio Nederland.

Breda, Concertzaal: vrijdag kamermuziek door Quatuor Danel.

Breda, Antoniuskerk: zondag het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Eric Ericson met Olsson, Jolivet, Jennefelt, Ravel en Daniel-Lesur.

Den Bosch, Muziekcentrum: zondag violiste Barbara Lüneburg met Paganini, Cicliani, Cage en Bach; dinsdag orgelconcert door Ad van Sleuwen.

Den Haag, Nieuwe Kerk: Emmy Verhey (viool), Klara Würtz (piano) en het Párkányi Kwartet met Ravel.

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag Het Brabants Orkest o.l.v. Jac van Steen m.m.v. saxofonisten Arno Bornkamp, Jean Denis Michat, Claude De Langle, Brabants Saxofoon Kwartet en Paul van Kemenade Kwintet met Bizet, Schmit, Berio, Badings, en Schubert; woensdag Sint Petersburg Kwartet met Sjostakovitsj en Prokofjev.

Enschede, Muziekcentrum: vanavond orgelconcert door Gijs van Schoonhoven; dinsdag Nederlands Studenten Orkest 2002 o.l.v. Lawrence Renes met o.a. nieuw werk van Jan van Vlijmen.

Groningen, Lutherse Kerk: zaterdag pianisten Wyneke Jordans en Leo van Doeselaar met Schubert.

Haarlem, Doopsgezinde Kerk: zaterdag het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Eric Ericson met Olsson, Jolivet, Jennefelt, Ravel en Daniel-Lesur.

Heerlen, Parkstad Limburg Theaters: vrijdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Murry Sidlin met Fauré, Mozart (Pianoconcert door Ronald Brautigam)) en Mendelssohn.

Kampen, Stadsgehoorzaal: vrijdag Orkest van het Oosten o.l.v. Stewart Robertson met Schubert, Mozart (Hoornconcert door René Pagen), Nicolaï, Smetana, Lehar en Strauss.

Leeuwarden, De Harmonie: vanavond Noord nederlands Orkest o.l.v. Istvan Denes m.m.v. Marta Abraham (viool) met Strauss, Brahms, Sarasate en Dupin; zondag om 15 uur Ensemble Schönbrunn met Debussy.

Leiden, Stadsgehoorzaal: vanavond Cello Octet Conjunto Ibérico m.m.v. Carmen Linares (zang) met De Falla en Garcia Lorca; woensdag Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Candida Thompson met Schubert, Beethoven (Pianoconcert door David Kuyken) en Mozart.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: zaterdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Murry Sidlin met Fauré, Mozart (Pianoconcert door Ronald Brautigam)) en Mendelssohn; woensdag Nederlands Studenten Orkest 2002 o.l.v. Lawrence Renes met o.a. nieuw werk van Jan van Vlijmen.

Middelburg, Concertzaal: woensdag het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Eric Ericson met Olsson, Jolivet, Jennefelt, Ravel en Daniel-Lesur.

Muiden, Muiderslot: zaterdag Egidius Kwartet en Consort met o.a. Hellinc, Susato en Appenzeller.

Rotterdam, De Doelen: vanavond en vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Hans Vonk met Beethoven (Vioolconcert door Janine Jansen); zondag Doelenensemble met Wagemans ('Het V-de Boek'); maandag het Concertgebouworkest o.l.v. Riccardo Chailly met Sjostakovitsj (Vioolconcert door Vadim Repin) en Prokofjev; woensdag Nederlands Kamerorkest o.l.v. Christian Zacharias (piano) met M. en J. Haydn en Mozart; woensdag pianorecital door Aquiles Delle Vigne.

Rotterdam, Lantaren/Venster: dinsdag Ensemble Electra (viool, slagwerk, sopraan en blokfluit) met o.a. L. Andriessen, Fox, Ford en nieuw werk van Chiel Meijering.

Tilburg, Concertzaal: vrijdag Radio Symfonie Orkest o.l.v. Marc Soustrot met o.a. Lalo (Celloconcert door Quirine Viersen).

Tilburg, Traces of Saxophone, een retrospectief over de saxofoon t/m zaterdag in Concertzaal, Paradox en het Brabants Conservatorium. Zie ook:

www.tracesfestival.org

Utrecht, Pieterskerk: vrijdag het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Eric Ericson met Olsson, Jolivet, Jennefelt, Ravel en Daniel-Lesur.

Utrecht, Huis a/d Werf: woensdag geluidskunstenaar Carsten Nicolai en Solex.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Claus Peter Flor met Haydn en Schönberg; zaterdag Radio Symfonie Orkest o.l.v. Marc Soustrot met Lalo (Celloconcert door Quirine Viersen) en Roussel; zondag Residentie Orkest o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Sabine Meyer (klarinet) en Studentenkoor Koninklijk Conservatorium met Debussy, Ravel en Copland; maandag Ensemble Schönbrunn met Debussy.

Vught, De Speeldoos: dinsdag Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Candida Thompson met Schubert, Beethoven (Pianoconcert door David Kuyken) en Mozart.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden