Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Yakov Kreizberg met Bruch (Vioolconcert door Pekka Kuusisto) en Schmidt; vrijdagavond en zondag om 14.15 uur Concertgebouworkest o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond pianorecital door Alexander Warenberg; vrijdag Borodin Kwartet met Sjostakovitsj; zaterdag Ronald Brautigam (fortepiano), Marten Rood (traverso), Johannes Leertouwer (viool) en Viola de Hoog (cello) met Haydn en Mozart; zondag Nederlands Blazers Ensemble, Prazak Quartet o.l.v. Lev Markiz m.m.v. Janny Zomer (sopraan), Maarten Koningsberger (bariton) en Wilmar de Visser (contrabas) met Van Vlijmen en Mahler/Schönberg/Riehn; maandag Egidius Kwartet met 'De keuze van de schrijver H.M. van den Brink' met o.a. Rogier, De Manchicourt, De Rore, Sweelinck en Manneke; dinsdag Anna Murray (mezzosopraan) en Graham Johnson (piano) met Mozart, Wagner, Ravel en Porter; Gen Ensemble met Noda, De Leeuw, Yuasa, Van Roosendael, Suzuki en Loevendie.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Volte Ensemble met Fauré, Debussy, Caplet en Ravel.

Amsterdam, Pianolamuseum: vrijdag Arti Trio met o.a. Bartók, Ravel, Adnan Saygun, De Falla, Sjostakovitsj en Schubert.

Amsterdam, Westerkerk: dinsdag Schönberg Ensemble, Nederlands Kamerkoor en Kinderkoor van Muziekschool Waterland o.l.v. Micha Hamel met Hamel, Schönberger en Knaifel.

Arnhem, Musis Sacrum: zondag om 14.15 uur het Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Mozart, Dvorák, Rossini en Respighi.

Breda, De Nieuwe Veste: vrijdag harpiste Godelieve Schrama met Soler, Debussy, Fauré en Berio.

Delft, Oud-Katholieke Kerk (Bagijnhof 21): zondag om 14.30 uur Camerata Vermeer o.l.v. Kees Hülsmann met Mozart.

Den Haag, Conservatorium: vandaag vanaf 9.30 uur masterclass Bachsuites door cellist Anner Bijlsma en woensdag masterclass piano door Geoffrey Douglas Madge.

Enschede, Muziekcentrum: vrijdag Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Mozart en Dvorák; zaterdag Cross-Linx festival met jazz en nieuwe muziek, o.a. het Nederlands Blazers Ensemble, Asko Ensemble en Corrie van Binsbergen (gitaar); woensdag Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Rossini, Respighi en Dvorák.

Groningen, De Oosterpoort: vrijdag Nieuw Sinfonietta Amsterdam m.m.v. Enrico Pace (piano) met Bach/Busoni (Pianoconcert), Hindemith, Liszt en Strauss.

Haarlem, Waalse Kerk (Begijnhof 13): zondag om 15 uur Vocaal Ensemble C Scharp Minor o.l.v. Elger Niels met Shchedrin.

Hilversum, Oud Katholieke Kerk St. Vitus (Melkpad 14): zaterdag Vocaal Ensemble C Scharp Minor o.l.v. Elger Niels met Schedrin.

Leeuwarden, De Harmonie: vrijdag Schönberg Kwartet m.m.v. Ivo Janssen (piano) en Rainer Kussmaul (viool) met o.a. Chausson en Ravel.

Leiden, Lokhorstkerk (Pieterskerkstraat 1): zaterdag om 14.30 uur Camerata Vermeer o.l.v. Kees Hülsmann met Mozart.

Purmerend, De Purmarijn: zondag om 14.30 uur pianorecital door Marietta Petkova.

Rotterdam, De Doelen: vanavond Rotterdams Philharmonisch Orkest en Koor van het Mariinsky Theater en St. Petersburg Kamerkoor o.l.v. Valeri Gerg jev met Johannes Passion van Goebaidoelina, première; vrijdag pianist Wibi Soerjadi m.m.v. orkest o.l.v. Ardjoena Soerjadi met Rachmaninov (Pianoconcerten 2 en 3) en zondag om 14.15 uur Wibi Soerjadi met Schubert, Chopin en Liszt; maandag Le Concert Spirituel o.l.v. Hervé Niquet met Charpentier; dinsdag Junge Deutsche Philharmonie o.l.v. Hans Zender m.m.v. Tabea Zimmerman (altviool) en Gustav Rivinius (cello) met Zender ('Bardo' voor cello en orkest, première), Rihm (altvioolconcert, première) en Schubert; woensdag Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Willem de Vriend met een Schmelzer- en Biberprogramma.

Rotterdam, Lantaren: woensdag het Maarten Altena Ensemble met Ives/ Altena, Cameron, Ciciliani, Bové, Janssen, Van Rossum en Fuhler.

Tilburg, Concertzaal: woensdag Het Nederlands Blazers Ensemble en een ensemble met Corrie van Binsbergen (gitaar) met o.a. Riley.

Utrecht, Vredenburg: t/m woensdag Franz Liszt Pianoconcours (13 april finale); vrijdag van 19.30 tot 2.30 uur het Cross-Linx festival met jazz en nieuwe muziek, o.a. Radio Symfonie Orkest met Varèse en Ravel, Nederlands Blazersensemble m.m.v. Corrie Binsbergen en het Asko Ensemble met werken van Django Bates en David Dramm; vanavond Nederlands Ballet Orkest o.l.v. Miha Hamel met muziek van Lou Lichtveld bij de film 'Regen' van Joris Ivens; zaterdag Nieuw Sinfonietta Amsterdam m.m.v. Enrico Pace (piano) met Bach/Busoni (Pianoconcert), Hindemith, Liszt en Strauss; zondag om 14.15 uur Radio Kamerorkest o.l.v. Marin Alsop met Schönberg, Copland (Klarinetconcert door Emma Johnson) en Schubert; maandag Párkányí Kwartet met Haydn, Keuris en Beethoven.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden